Görüntüleme: 198
0 0
Okuma Süresi:1 Dakika, 56 Saniye

Dünyanın dört bir yanındaki birçok insan, kamp seyahatleri yoluyla açık havada yaşamayı ve zaman geçirmeyi sever. Kampçılık, bir kişinin, arkadaşların veya çiftlerin, genellikle bir çadır, glamping kampı veya barınmak için özel olarak tasarlanmış araçlar gibi açık havada geçici olarak yaşama ve ikamet ettiği bir aktivitedir. Kamp yapmanın zihinsel huzur ve sessizlik gibi birçok faydası vardır. doğanın tadını çıkarın, stresi azaltın, daha iyi ilişkiler, daha iyi uyku ve fiziksel uygunluk.

Çoğu gezgin, daha az kalabalık ve sakin bir atmosfer olduğu için en iyi kamp yeri olarak tepeleri, gölü ve ormanı seçer. Kış kamp yapmak için en iyi zamandır.  

Kamp deneyiminiz arttıkça, kamp gezileri sırasında en çok neye ihtiyacınız olduğunu öğreneceksiniz. Bununla birlikte, ilk kez gidiyorsanız, bu yeni başlayan kamp rehberi , açık havada gezinmenize kesinlikle yardımcı olacaktır.

İlk kez kamp yapacaklar için ipuçları

1. Bir kamp kontrol listesi oluşturun

Çoğu kamp alanında en azından piknik alanı ve park yeri olsa da, yine de kamp deneyiminizi keyifli ve konforlu hale getirmek istersiniz. Bu nedenle çadır ve uyku tulumlarından kimlik ve cep telefonu gibi kişisel eşyalara kadar ihtiyacınız olan her şeyi yanınızda getirdiğinizden emin olun.

İhtiyaçlarınıza göre uyarlanabilen kamp kontrol listenizi oluşturmanıza yardımcı olur. Ayrıca bu sayede, yalnızca temel malzemeleri paketleyecek ve fazla paketlemeyi önleyeceksiniz.

2. Bir kamp tarzı seçin

Yeni başlayan biri olarak, çadır, araba, karavan, ilkel, dağınık veya taşra kampı gibi farklı kamp stillerini denemek sorun değil.

Çadır kampı en yaygın türdür çünkü genellikle planlaması kolaydır ve minimum maliyetlidir. Buna ek olarak, kamp alanları tipik olarak yalnızca çadır kamp alanı, konforlu oda ve park yeri gibi temel olanaklar sağlar.

3. Evde çadır kurma alıştırması yapın

Bu biraz kulağa hoş gelmeyebilir, ancak daha sonra kendinizi utandırmak yerine evde kuru bir koşu yapmak işe yarar. Bu ifadeyi yanlış anlamayın – kampçılar karşılaşacağınız en yardımsever insanlardır (çünkü herkes ilk kez seyahat etmiştir). Ancak, bir çadır kurmak göz korkutucu olabilir. Sonuçta, viteslerinizi ve ekipmanınızı da bilmeniz gerekiyor.

Çadırların, takip edebileceğiniz kurulum talimatları vardır. Daha da iyisi, takip edebileceğiniz ve daha sonra kullanmak üzere kaydedebileceğiniz bir YouTube öğreticisi bulun.

Netice olarak, yeni kamp yapmaya başlayan bir bireyseniz, kendinizi neyin içine soktuğunuzu bildiğinizden emin olmanız gerekmektedir. Bunlar, nerede olursa olsun, ilk kamp maceranızı fethetmek için en önemli başlangıç rehberi olarak görebilirsiniz.

Fikir ve düşünceleriniz, eklemek istediklerinizi, düşüncelerinizi yorum kısmında bizler ile paylaşarak belirtebilirsiniz.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir