0 0
Okuma Süresü:1 Dakika, 9 Saniye

Antarktika’daki “dünyanın en uzak postanesi” bu hafta tamamen karla kaplıydı. İngiliz Donanması denizcilerinin direği kazması iki gün sürdü. 

BBC’nin bildirdiğine göre, onlar ayrıca ahşap kulübenin hasarlı çatısının onarılmasına da yardım ettiler .

Bu yılın nisan ayında Birleşik Krallık, postaneyi yönetecek kişiler arıyordu . Ayrıca Hollanda’dan yaklaşık 17.000 kilometre uzaklıkta bulunan Goudier Adası’ndaki penguenleri de saymak zorunda kaldılar. Bina aynı zamanda bir müze ve hediyelik eşya dükkanına ev sahipliği yapmaktadır.

6 bin kadar kişi iş için başvurdu. Sonunda bu gruptan dört kadın işe alındı.

Ekim ayında beş aylığına Antarktika’ya gittiler. Kasım ve Şubat ayları arasında Güney Kutbu’nda yaz mevsimidir. Yakında ayrılacak olan diğer üç çalışanla birlikte karakolu kuruyorlardı ki yoğun kar yağmaya başladı. Kısa sürede 4 metreye kadar kar yağdı.

Neyse ki kıtaya düzenli olarak ikmal yapan İngiliz donanma gemisi HMS Protector yakınlardaydı. Denizciler direği kazmaya ve hasarı onarmaya yardım etti. Postane çalışanları daha sonra görevlerine dönebildiler.

Son yıllarda, Port Lockroy’daki eski balina avlama istasyonu da turistik bir cazibe merkezi haline geldi. BBC’ye göre kulübeyi her sezon yaklaşık 20.000 turist ziyaret ediyor. Birlikte her yıl yüzden fazla ülkeye yaklaşık 80.000 kart gönderiyorlar.

Bu arada adada hayat pek rahat değil. Örneğin, çalışanların akan suya erişimi yoktur ve kalıcı bir elektrik bağlantısı yoktur. İnternet de yok. Sadece uydu bağlantısıyla evde sevdikleriyle haftada yaklaşık on dakika konuşabiliyorlar.

Mutlu
Mutlu
0 %
Sad
Üzgün
0 %
Excited
Heyecanlı
0 %
Sleepy
Uykulu
0 %
Angry
Sinirli
0 %
Surprise
Sürpriz
0 %

Ortalama puanı

5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir