0 0
Okuma Süresü:2 Dakika, 39 Saniye

Arabanızı yeniden boyama fikirleri, düşünceleri hep hayatta sık rastladığımız durumlardandır, Arabanızın boya işi sadece estetik bir düşünceden daha fazlasıdır.

Aynı zaman da neme ve elementlere karşı koruyucu bir bariyer görevi görerek çevreye yapısal olarak zarar gelmesini de önlemektedir. Sonuç olarak hasarlı ya da aşınmış bir boya işi aracınızda önemli sorunlara neden olabilmektedir. Düzeltilmesi gereken bir boya işinin uyarıyı işaretlerini anlamak bu sorunlar ortaya çıkmadan önce onu görmenize yardımcı olacak ve önlem almanızı sağlayabilecektir.

Yazı içeriğimizde, Arabanızı yeniden boyamanızı gerektirecek olan 6 olası duruma göz atacağız

Solma sebebi ile boyama

İnsanların seramik kaplama arabalarını yeniden boyamalarının nedeni , mevcut arabalarının boyasının solmaya başlamasıdır. Başka bir örnek, arabanızı uzun süre güneşte bırakmaktır. Arabanızın bazı kısımları diğerlerinden daha soluk görünüyorsa, bu, yeniden boyanması gerektiğinin en belirgin işaretidir. Bu, genel aşınma ve hava koşullarına maruz kalmanın bir sonucudur ve boya işinin incelmesi, nem ve aşınmanın aracın gövdesinin altına girmesine izin vermesi anlamına gelir. Aracın tamamını yeniden boyamak istemiyorsanız, kusursuz bir yüzey elde etmek için solmuş kısımları solmayan alanlarla renk eşleştirin.

Soyulma Sebebi Boyama

Soyulma, aracınızdaki boya gövdeden fiziksel olarak ayrılmaya, şeritler veya kabarcıklar halinde soyularak alttaki metali açığa çıkarmaya başladığında meydana gelir. Arabanız kazındığında veya başka bir şekilde fiziksel olarak zarar gördüğünde, zamanla çıkmaya başlayacak bir kenar oluşturacağından, soyulma meydana gelme olasılığı daha yüksektir.

Paslanırsa Boyama

Arabanızın boyası eskiyse, kaportada pas oluşmaya başlamış olabilir. Bu özellikle önemlidir, çünkü pas bir hastalık gibi metal yoluyla yayılabilir ve zamanla yavaş ama istikrarlı bir şekilde bozulabilir. Aracınızda pas varsa, onu çıkarmak için bir oto tamirhanesine götürün, ardından pasın tekrar oluşmasını önlemek için, özellikle pasın etkilediği bölgelere yeni bir kat boya püskürtün.

Fiziksel Zararda Boya

Arabanız sel veya ağaç düşmesi nedeniyle yapısal hasar gördüyse, yeniden boyamalısınız. Çünkü aracınızın boyasındaki çizikler ve ezikler boya hasarı nedeniyle hemen görünür olacak ve bu tür fiziksel hasarlar aracınızın gövdesinin paslanmasına neden olarak sorunu daha da kötüleştirecektir.

Kaza Olursa Boyamak

Yoldaki küçük bir aksilik, ileride daha ciddi araba sorunlarına yol açabilir. İyi çalışır durumda gibi görünse de, tek bir çizik boyanın kabarmasına ve çatlamasına neden olabilir. Bu, aracınızın gövdesini sıfırdan öteye uzanan paslanmaya maruz bırakır. Üstü açık bırakılırsa aracın gövdesinde korozyona neden olabilir. Trafik kazası yapmamak için lütfen trafikte geçirdiğiniz zamanlarda dikkatli ve kurallara uyarak hareket ediniz, bu kimsenin başına gelmesini istemediği bir durumdur.

Ezik oluşumlarında boyama

Bir arabada ezikler çok yaygın bir sorundur. Bu ezikler metali açığa çıkarırsa, arabanızın gövdesi daha fazla hasara maruz kalacaktır. Bu ezikler bazen yeniden boyamaya gerek kalmadan düzeltilebilir. Ancak, göçüğü düzeltmek ve arabanızı yeniden boyamak daha iyidir.

Sonuç olarak ele aldığımızda;

Araçlarınızın yeniden boyanma durumu söz konusu odluğu zaman, fikir arabanın değerini göz önünde bulundurarak karşılayabileceğiniz en olağanüstü işi elde etmek olmalıdır. Düşük maliyetli bir boya işi arıyor olsanız bile profesyonel bir işçilik, toz ve diğer kusurlardan arındırılmış temiz bir yüzey ve uzun süre dayanıklılık sağlayacak olan bir şirket seçtiğinizden emin olmak isteyeceksiniz. Bu durum için harcayacak çok paranız olmayabilir. ancak biraz araştırma yaparak arabanızı yeniden boyamak için iyi bir iş çıkartacak bir firma dükkan keşfedebilirsiniz.

Arabanızın iyi boyanması, hem çevre, hem sağlık, hemde araç değeriniz açısından önemlidir, doğru ustayı seçtiğinizden ve doğru adımı attığınızdan emin olmadan, bir profesyonel’e danışmadan hareket etmemenizi öneriyoruz.

düşüncelerinizi bizler ile paylaşabilirsiniz.

Mutlu
Mutlu
0 %
Sad
Üzgün
0 %
Excited
Heyecanlı
0 %
Sleepy
Uykulu
0 %
Angry
Sinirli
0 %
Surprise
Sürpriz
0 %

Ortalama puanı

5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir