0 0
Okuma Süresü:2 Dakika, 4 Saniye

Geri dönüşüm konusunda, dünyamızı ve çevremizi korumak ve her şeyden en iyi şekilde faydalanmak gerçek anlamda yaşam potansiyeli ve dünyamız için önemli bir detaydır, Bahçede kahve kullanmak çimi veya bahçeyi tamamen doğal bir şekilde gübrelemek için kahve telvesini geri dönüştürmenin iyi bir yoludur.

İyi bir insan olarak, güne en iyi şekilde başlamak için sabahları iyi bir kahvenin tadını çıkartmayı hepimiz severiz ve genellikle kahveyi hazırlayıp içtikten sonra öğütülmüş kahveyi çöp kutusuna atarız. Kahve telveleri çeşitli şekillerde kullanarak geri dönüştürmenin mümkün olduğunu ve çok faydalı olabileceğini biliyor muydunuz ?

Evet Kahve telvesi ile canlandırıcı bir yüz maskesi hazırlayabilir ya da kahve telvesini bahçenin büyümesine yardımcı olması adına kullanabilmeniz mümkündür.

Yazı içeriğimizde göreceğiniz gibi kahve, bahçemiz için mükemmel bir yardımcı olabilir. Bahçelerimiz de en iyi şekilde değerlendirilebilri ve geri dönüşü için mükemmel bir izlenim yaratabilirsiniz. Böylece bütçeniz ile barışmanızı sağlamakta mümkün.

Bahçede kahve haşere caydırıcıdır

Böcekleri ve diğer zararlı haşereleri uzak tutmak için bahçenize veya çiçeklerinize kahve telvesi serpebilirsiniz. Aslında, kafeinin birçok paraziti durdurabilen ve öldürebilen mükemmel bir doğal pestisit olduğunu bilmeniz gerekir.

Bahçede kahve kullanmak sivrisinekleri arıları, yaban arılarını, durdurmak için de harika bir yoldur ve tabi karıncaları uzak tutmaya yardımcı olmaktadır.

Bahçenizde haşereler ile başınız dertte ve bu konuda ne yapacağınızı bilmiyorsanız, bunu dikkate almanızı öneriyoruz, sıkı bir çalışma ile bunun önüne geçmeniz mümkün.

Bahçede kahve kullanmak solucanları çeker

Çok insanın az bildiği bir şey olabilir, solucanların kahve telvesi yemeyi sevmesidir. Kompost için kahve telvesi eklemek solucanları çeker ve bunlar atıkları kompost haline getirme sürecini hızlandırmaya da yardımcı olmaktadır.

Dilerseniz öğütülmüş kahveyi doğrudan toprağa ekleyebilirsiniz, Ancak aşırıya kaçmama konusunda dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

Daha profesyonel bir çözüm ve kalıcı etkiler için, bahçeniz ile alakalı bir uzmana danışabilir, bilgi alabilirsiniz

Kahve telvesi ile kompostu iyileştirin

Kahve telvesi doğal gübre olabilir, öğütülmüş kahve ilave kompost yığını artacaktır. topraktaki azot, fosfor, potasyum, bakır ve magnezyum seviyeleri. Ayrıca kahveyi filtreden ayırmaya gerek yoktur. çünkü kağıt filtreler biyolojik olarak parçalanabilri ve bu nedenle kompostta eklenebilir.

Bahçede kahve kullanmak solucanları çeker ve kompost dönüşüm sürecini hızlandırmaktadır.

Bitkileri sularken, toprağın tencerinin dibinden boşalmasını önlemek için kahve filtrelerini saksıların dibine yerleştirerek kullanabilirsiniz. Geçirgen oldukları için suyun akmasına izin vereceklerdir.

Geri dönüşüm, Dünyamız için, hepimiz için faydalıdır, dünyamızı, gezegenimizi seviyorsak eğer ona sahip çıkmalı ve elimizdeki tüm olanakları seferber edip kullanmalıyız, sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm gerçek anlamda hayatta yaşam kalitenizi ve standartlarınızı arttırabilir.

Hem bütçenize faydalı olur, hemde elinizdeki her şeyi değerlendirmek için, mükemmel bir yol olur, kahve telvesini siz nasıl değerlendiriyorsunuz ? yorum kısmında bizlere bunu aktarabilirsiniz.

Deneyimlerinize ve bilgilerinize önem veriyoruz.

Mutlu
Mutlu
100 %
Sad
Üzgün
0 %
Excited
Heyecanlı
0 %
Sleepy
Uykulu
0 %
Angry
Sinirli
0 %
Surprise
Sürpriz
0 %

Ortalama puanı

5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir