Görüntüleme: 66
0 0
Okuma Süresi:2 Dakika, 37 Saniye

Başarıyı nasıl tanımlarsanız tanımlayın, başarıya ulaşmanıza yardımcı olabilecek belirli günlük alışkanlıklar vardır. alışkanlıklar her zaman hayatımıza pozitif yönde doğru şekilde kullanıldığında etki edebilmektedir, Başarılı bir hayat için nelere dikkat etmeliyiz ? İşte sizi refah ve başarıya giden yola koyacak dokuz adet fikir ve bilgi içeriği:

Günlük bir sabah ritüeli oluşturun.

Kendinizi başarıya hazırlamanın en etkili yollarından biri, her gün uyandığınızda yapacağınız bir sabah rutini oluşturmaktır . Kendinizi merkezlenmiş ve dengeli hissettiren aktiviteler yapmayı seçin, böylece gününüze içsel bir uyumdan hareket edebilirsiniz. ( Yoga , nefes çalışması , meditasyon , günlük kaydı ve esneme, oynamak için harikadır.) Sabah ritüeliniz beş dakika kadar kısa veya bir saat kadar sürebilir.

Günün ilk öğününün sağlıklı olduğundan emin olun.

Hayatta, üretken ve başarılı olmak adına, harekete geçmek için yeterli bir enerjiye ihtiyacınız bulunmaktadır, İster sabah ilk iş olarak yemek yemeyi seven birisi olun, isterseniz de öğle yemeğine kadar aralıklı olarak, az tüketen birisi olun, her gün yediğiniz ilk şeyin vücudunuzu beslemek olduğundan emin olmanız gereklidir.

Gün boyunca temiz yiyecekler yiyin.

Bu, kahvaltıdan sonra sağlıklı beslenmeyi bırakmanız gerektiği anlamına gelmez! Herkesin vücudu farklı olduğu için mükemmel diyet mevcut olmasa da, bitkisel ağırlıklı, işlenmemiş çok sayıda yemek yediğimiz zaman çoğumuzun en iyi şekilde çalıştığını söyleyebiliriz.

Önce günün en zorlu veya önemli işini yapın.

En stresli şeyi aradan çıkardıktan sonra, günün geri kalanını biraz daha rahat hissederek geçirebilirsiniz. Bunu yapmak, erkenden ivme kazanmanıza da yardımcı olacaktır.

Bir programa bağlı kalın.

Mümkün olduğunca, her gün çalışmaya ve daha da önemlisi çalışmamaya ne kadar zaman ayıracağınız konusunda sınırlar belirleyin . Egzersiz yapmak, meditasyon yapmak, yemek pişirmek, sevdiklerinizle bağlantı kurmak, temiz hava almak ve sizin için önemli olan her şeyi yapmak için zaman ayırdığınızdan emin olun. Bunu yapmak, masanızda geçirdiğiniz süre boyunca sizi daha verimli ve üretken hale getirecektir.

Ertelemeyin veya çoklu işler yapmayın.

Her seferinde bir işe odaklanın ve tüm odağınızla yapın. Çalışırken telefonunuzu diğer odaya koyun, böylece sosyal medyada gezinmek istemezsiniz. Arkadaşlarınızla birlikteyken e-postanızı kontrol etmeyin. Sonuç olarak çok daha üretken ve güçlenmiş hissedeceksiniz.

Düzenli olarak hareket edin.

Vücudunuzu hareket ettirmek size hayatınızın her alanında başarıya ulaşmanız için ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi ve güveni verebilir. Her gün spor salonunda saatler harcamak zorunda değilsiniz – sadece yapmaktan zevk aldığınız bir hareket türü bulun ve ona bağlı kalın. İş günü boyunca bloğun etrafında hızlı bir yürüyüşe çıkmak için molalar vermek, zihninizi dinlendirecek ve vücudunuzu canlandıracaktır. Çoğu zaman, en iyi fikirler, zaten bilgisayardan uzaklaşırken ve uzaklaştığınızda gelir.

Gülün ve oynayın.

Yol boyunca eğlenmiyorsanız, birbiri ardına bir şeyler başarmanın anlamı nedir? Seni tekrar çocuk gibi hissettiren şeylere zaman ayır. Belki arkadaşlarınızla veya ailenizle vakit geçirmek, bisiklete binmek, banyo yapmak veya evin içinde yüksek sesli müzik eşliğinde dans etmek olabilir. Anlayın ve bugün yapın. Ondan sonra her gün.

Uykuya öncelik verin.

Sadece birkaç saatlik uykuyla koşarken sakin, merkezli, dengeli, mutlu veya başarılı hissetmeyi bekleyemezsiniz. Dinlenmenizi kutsal kılın ve yarın güzel sabah ritüelinize uyanacağınızı ve başarılı bir gün daha yaşayacağınızı bilerek, gece yedi ila dokuz saati hedefleyin.

Başarılı olmak, plan program ve ritüellerden geçmektedir aslında, çünkü insan istediği şeye ulaşmak için her zaman bir ritüel belirlemelidir kendine, hem kendi hayatını, doğru yönde kanalize etmek için, hemde, doğru strateji için, fikir ve düşüncelerinizi, deneyimlerinizi yorum kısmında, paylaşarak, faydada bulunabilirsiniz.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir