Görüntüleme: 57
0 0
Okuma Süresi:5 Dakika, 44 Saniye

Hayatta, herkes başarılı bir birey olmak için hayaller kurar ve bu hayallerine ulaşmak için hedeflerini belirler. Ama ne yazık ki bazı durumlarda başarısızlık korkusu diye bir kavram olduğu için bunu yenme konusunda zorluk çekebiliyorlar, Bu yine risk almak ile alakalı olduğu gibi, başarısızlık korkusu sizi başarı anahtarına ulaştıracak yolları kapatabilir.

Başarılı olabilecek insanlar, genel olarak korkularının üstesinden gelebilir ve hayat gayesinde tüm savaşları bu korkularını yenmek adına olabilir, Korku yüzünden hayallerinizin peşinden koşmayı asla bırakmayın! hayallerinizin peşinden koşmayı bırakıp, başarısızlık korkusuna yenilirseniz, kaybedersiniz.

Hayalleriniz varsa ve başarıyı yakalamak istiyorsanız, korkuyu bir kenara bırakın, Sizler için hazırladığımız, başarısızlık korkusunu yenmenin en iyi yolları adına bir yazı hazırladık, umarız faydalı olur ve hayatınızda hep pozitif düşüncelere yer verirsiniz.

Korkunuzu Bir Kenara Bırakın Korkusuz Olun

Korku ile başa çıkmak için yapabileceğiniz ilk şey, başarısızlık korkusunu bir kenara bırakmaktır. aklınız sizi her zaman için durdurma gücüne sahiptir, şöyle düşünmeniz gerekir, aklınız sizi tehlikeden uzak tutar, risk faktörlerinden uzak tutar ve başarısız olmanızı istemez ve bu sebeple sizi hep uzaklaştıracaktır.

Bu gibi durumlar yaşamamanız için aklınız ve mantığınız sizi bu durumlardan uzak tutacak ve korkuyu her zaman için size aşılayacaktır. bunu bir kenara bırakıp, korkularınızı yenmek için bir adım atın ve yenin. Belki de korktuğunuz bir şeyin arkasında, refah ve sizi gerçek güzellik ile buluşturacak bir hayat bekliyor. Hayallerinize dokunmak ve onları başarmak istiyorsanız, Korkusuz olmanız ve korkuyu bir kenara bırakmanız gerekir.

Planlar Yapın Detaylara Dikkat Edin

Her insan hayallerinin peşinden koşmak ister, başarıya ulaşmak için hayallerinize dair planlar kurmanız ve bunu gerçekleştirmeniz gerekir. not defterlerinize küçük kısa notlar alabilir, hayatta hedeflerinize dair bir yazı dizisi hazırlayıp, üstesinden geldiklerinizin üzerini karalayabilir ya da yanına bir klik atabilirsiniz. Yapacağınız iş ve başarılı olacağınızı düşündüğünüz alanlar da eksiler ve artıları not alın.

Başarıya doğru ilerlerken, önünüze çıkabilecek engelleri not alın, ve bu engelleri nasıl aşacağınıza dair küçük notlar alın. bunları bir birleri ile ilişkilendirdiğiniz de bu korkunuzu yenmiş olabilirsiniz.

Başarılı olan insanlar, kendileri için ve hedefleri için doğru ve yanlışları kapsayan bir plan hazırlayarak, başarısızlık korkusunu yenebilmektedir.

Beğenebilirsiniz: Başarılı Bir Hayat İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz

Öğrenmenin Ne Yaşı Ne Zamanı Yoktur

Arkadaşlar, öğrenmek sadece okulda olmaz, bir insana her şeyi hayat öğretebilir, her öğretinin, bir sınıfsal değeri vardır, ister okul da öğrenecekleriniz ile hayatta öğrenecekleriniz her zaman ayrı bilgilerdir. bir nevi teori ve uygulama olarak düşünülebilir. Neyi nereden öğrendiğinizin bir hükmü yoktur, ama başarmak istediğiniz ve üstesinden gelmek istediğiniz korku hakkında ister bilgi öğrenin ya da aşamalarda karşılaşacağınız zorluklar hakkında bilgi sahibi olun, ama öğrenin.

Önemli olan en güzel şey Odaklanmaktan geçer, başarılı bir birey olmak istiyorsanız eğer, gerçekleştirdiğiniz her aksiyon da, hatalarınızı önünüze koymayı bilip hatalarınız dan ders çıkartmayı bilmeniz önemli bir faktördür bu hatalarınız ile yüzleşmenizi ve bir daha o hatayı yapmamanız konusunda faydalı olacak bir tezdir.

Başarılı bir birey olmak istiyorsanız eğer, başarısızlıktan kaçınmak doğru bir şey değildir, bunu öğrenmeli ve sonuçlarında gelecek iyi ya da kötü şeylere kendinizi hazırlamayı bilmeniz gerekir.

Robin Sharma’nın dediği gibi; Çoğu insan ile hayalleri arasında duran tek engel başarısızlık korkusudur.

Kendinizi odaklamanız gereken düşünce budur, başarıya ulaşmak için korkuyu öğrenmeniz ve hatalarınızı, ve doğabilecek sorunları bilmeniz araştırmanız ve korkmamanız gerektiğidir.

Karşınıza Çıkabilecek Engellere Hazırlıklı Olun

Planlama yaparken, iş girişimlerinde ve hayat mücadeleniz de başarısızlık korkusunun üstesinden gelmek istiyorsanız eğer, kendinize yeni bir plan hazırlamanız, bunu kağıda döküp belki bir grafik şeklinde ya da görsel bir biçimde telkinler ile başarıya inanmanız gerektiğini bilmeniz önemli bir detaydır. bu size güven verir ve başarıya ulaşmanız konusunda yardımcı olur.

Arkadaşlar, şunu hiç bir zaman için unutmayın, başarısızlık kötü bir şey değildir, sizlere ders olacak iyi bir şeydir, evet olumsuzluklar bizleri yıpratabilir, başarma isteğimiz başarısızlıktan daha baskın gelebilir ama bu hayatta çözümü olmayan hiç bir şey yoktur bu düşünce yapısı her zaman size kazandırır.

Engeller ve önünüze çıkan olumsuzluklar ile savaşmayı bilmeniz gerekir. Başarılı bir insan olmak istiyorsanız eğer korkuyu yenmek adına başarısızlık korkusu ile savaşmayı ve pes etmemeyi bilmeniz gerekir.

Hedefler Koyun Başarmak İsteyin

Birikim gibi düşünelim örnek ile başlayalım, bir banka hesabınız da para biriktirmek ya da kumbarada para biriktirmek gibi düşünün, birikim yaparken kendinize nasıl hedef koyuyorsanız, başarmak için de bunu yapmalısınız ve korkmamalısınız. Korkuyu yenmek korkusuz bir birey olmak için kendinize hedefler belirlemeli ve uygulamalısınız.

Örnek verecek olursak, bu ay bu kadar iş yapacağım ve bu kadar işten bu kadar bir kazanım elde edeceğim gibi bir hedef koyabilirsiniz.

Bir çok kurumsal başarılı firma, hafta sonları ya da aylık bazlı olarak, satış hedefleri koyarlar ve hedefleri tutturan bayilerine ödül verirler ya da çalışanlarına. bunlar hep başarıyla sabittir ve bu her hafta artarak ilerler, hem şirket para kazanımını arttırmış olur, hem de marka bilinirliğini hemde elemanlarında pozitif bir enerji yaratır.

Hedefler her zaman çalışan bir yöntemdir, kendinize ya da iş yerinde çalışanlarınız ile birlikte hedef belirlerseniz, kazanımınız mutlaka ileri yönde olacaktır.

Yapılan Hatalardan Ders Almayı Öğrenin

Hata insan işidir arkadaşlar, önemli olan her zaman için yapılan hatalardan ders almak ve bu konu hakkında gerekli aksiyonu alabilmektedir, Korkularınız ile baş etmek için hatalarınızı bir daha yapmamak düşüncesi ve ondan uzaklaşmak yerine, nerede hata yaptığınızı ve doğru olanın ne olduğunu araştırmaktan geçer. Başarılı bir birey olmak istiyorsanız eğer, hatalarınızı önünüze almalı ve üzerine düşünmelisiniz.

Araştırın, sahip olduğunuz hayaller üzerinde ilerlerken, yapılan hataları düşünün yazın not alın ve bu hatalar ile baş etmek için ne yapmanız gerektiği konusunda araştırmalar yapın, hızlı hareket etmek yerine yavaş hareket edin ama korkmayın.

Ne yapabilip, ne yapamayacağınız konusunda notlar alın fikir edinin, sorun, hayallerinize doğru ilerlerken, doğru olan bilgiye odaklanmak başarma konusunda sizi teşvik edecektir.

Başarılı birisi olmak istiyorsanız eğer, geçmişte bu konuda yapılan hataları öğrenmek ve onlar hakkında düşünmek hatalara çözüm bulmak ders almak sizlere artı bir etki bırakacaktır.

Zihniyetinizi Düzene Sokun

Arkadaşlar, başarısızlık korkusu yaşadığınız hayat boyunca önünüze mutlaka çıkacaktır, önemli olan şey, aklınız ile neye nasıl odaklandığınızdan geçmektedir. sizin inancınız ile örtüşen bir durumdur, eğer siz başarısızlığa inanırsanız, başarısız olursunuz, ama başaracağınıza inanırsanız, başarılı olursunuz. bir şeyi ne kadar çok isterseniz o konu hakkında o kadar çok bilgi sahibi olur araştırır öğrenirsiniz. önemli olan neyi istediğinizi bilmek ve bu konuda neler yapabileceğinizi öğrenmektir.

Olumlu taraftan bakarsanız olumlu sonuçlar alırsınız, olumsuz düşünürseniz başarmanız için bir neden de olmaz ki ? Her zaman için düşüncenizi, olumlu yönde hareket ettirin başarı elbet gelecektir.

Asla Pes Etmeyin

Bir çok aşk hikayesi başarı hikayesi ve şehir efsaneleri dinlemişizdir, leyla ile mecnun gibi pes etmek hiç bir zaman yoktur, ve vazgeçmek kesinlikle yoktur Vazgeçer pes ederseniz başaramazsınız, düştüğünüz zaman tekrar ayağa kalkmalısınız iki kere üstesinden gelmelisiniz pes etmek vazgeçmek kaybetmeyi kabul etmek demektir her zaman ilk hamleniz de başaracaksınız diye bir şey yok arkadaşlar.

Eğer Başarmak istiyorsanız, sonuca ulaşana kadar pes etmemeniz gerektiğini de bilmeniz gerekir. Para biriktirmeye başlarsınız durumunuz sıkışır pes eder birikiminizi harcarsınız ve tekrar biriktirmeye başlarsınız, böyle düşünün arkadaşlar. Başarmak istiyorsanız düştüğünüz de tekrar kalkıp tekrar deneyin, yapamadınız mı ? tekrar deneyin. tekrar ve tekrar.

Başarısızlık korkunuz ile yüzleşmeyi bilin, yüzleşin ve bir daha denemeyi her zaman bilin.

Evet Arkadaşlar, başarı hikayelerinizi ve başarısızlık korkusu ile mücadelelerinizi yorum kısmında bizler ile paylaşarak yazımıza katkı sağlayabilirsiniz, okurlarımızı bilgilendirebilirsiniz.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir