0 0
Okuma Süresü:2 Dakika, 7 Saniye

Kasırgalar, yollarına çıkanlar için hem fiziksel hasara hem de can kaybına neden olabilir. Siz, aileniz veya kuruluşunuz fırtınaya hazırlıklıysanız fırtınanın sonuçlarını azaltabilirsiniz.

Herhangi bir hazırlık yapmadan önce bir fırtına nöbeti veya uyarısı verilene kadar beklemek için çok geç olabilir . Kasırga mevsimi başlamadan önce önlemler alınırsa, mala verilen zararı azaltmak ve fırtına olaylarına daha az stresle dayanmak mümkün olabilir.

Kaçış rotanızı önceden hazırlayın

Mahallenize büyük bir fırtınanın ulaşacağı tahmin ediliyorsa ve su kenarında veya mobil bir evde yaşıyorsanız, ayrılmanız gerekebilir. Muhtemelen yerel makamlarınızdan tahliye emirleri alacak olsanız da, kasırga hazırlık tahliye stratejinizi önceden organize etmek ihtiyatlı olacaktır. Böylece önceden hazırlık yapabilir, yakınlardaki barınaklara hızlıca gitmeyi öğrenebilir, yaklaşımınıza köpeklerinizi de dahil edebilir, hayati belgeleri toplayabilir ve pratik yapabilirsiniz.

Eşyalarınızın bir listesini oluşturun

Bir ev envanteri derlemek, eşyalarınızı değiştirmek için yeterli sigorta kapsamına sahip olduğunuzu garanti edebilir. Ayrıca, talep sürecini hızlandırmaya, gelir vergisi nedenleriyle kayıpların kanıtını sağlamaya ve federal veya eyalet afet yardımı için başvurmanız gerekiyorsa yardımcı olabilir. Mümkün olduğunda bir video çekin veya fotoğraf çekin. Ev envanterinizi yanınızda taşıdığınız temel belgeler arasına ekleyin veya tahliye etmeniz gerekiyorsa bulutta saklayın.

Acil durum malzemeleri rezervini koruyun

Bir fırtına uyarısı verildiğinde yakındaki süpermarketlere ve ev tadilatı yapan işyerlerine çılgınca bir koşuşturma yaşanıyor. Kalabalığı yenmek için kasırga mevsimi başlamadan önce aşağıdaki malzemeleri kullanışlı bir yere koyun.

  • ek piller
  • yanıcı mumlar veya ışıklar
  • Kibritler (bunları kuru tutun)
  • Acil ev onarımları için gerekli malzeme ve aletler (örneğin, ağır plastik kaplama, kontrplak, çekiç, İngiliz anahtarı, diğer gerekli aletler, vb.)
  • reçeteli ilaçlar
  • On dört gün boyunca her gün, kişi başına bir galon su.

Konutunuzu korumaya özen gösterin

Kasırga kuvvetli rüzgarlarda, peyzaj öğeleri pencereleri ve kapıları parçalayabilen mermilere dönüşebilir. Ek olarak, kasırgayla ilgili mülk hasarının çoğu fırtınalardan sonra, yağmur binalara kırık camlar, kapılar ve çatı gediklerinden girdiğinde meydana gelir.

Evinizin fırtına hasarına karşı dayanıklılığını artırmak yatırım gerektirse de, bunu kademeli olarak yapabilirsiniz:

  • Çakıl veya kayadan daha hafif ve daha az yıkıcı olduğu için, kıyılmış ağaç kabuğu mükemmel bir peyzaj malzemesidir.
  • Çalıları kesin ve evin üzerine düşen dalları veya ağaçları çıkarın.
  • Pencere kırılmasını önlemek için fırtına panjurları takın. Bir fırtınada pencere çerçevelerine takılabilen kontrplak panelleri takın.

Şirketinizi korumak için önlemler alın

Fırtınalar işletmeleri de etkiler, bu yüzden hazırlıklı olun.

İş sürekliliği ve felaket müdahale stratejisi geliştirin. Bu adım, kuruluşunuzun bir trajediden hızla kurtulmasına yardımcı olacaktır.

Sağlıkları hakkında bilgi alabilmeniz ve onlara normal şirket faaliyetlerine devam etmeleri için aşağıdaki adımları tavsiye edebilmeniz için çalışanlar, ortaklar ve müşteriler için güncel iletişim bilgilerini koruyun.

Neleri kapsadığını görmek için şirketinizin sigorta kapsamını inceleyin ve ardından gerekli değişiklikleri yapmak için bir sigorta uzmanına danışın.

Mutlu
Mutlu
0 %
Sad
Üzgün
0 %
Excited
Heyecanlı
0 %
Sleepy
Uykulu
0 %
Angry
Sinirli
0 %
Surprise
Sürpriz
0 %

Ortalama puanı

5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir