Görüntüleme: 1250
0 0
Okuma Süresi:2 Dakika, 11 Saniye

“Çocuk odası ne ile dekore edilir?” “Odayı çekici hale getirmek için çocuklar ne tür mobilyalar kullanmalı?” Bunlar yeni ebeveynlerin en yaygın sorularıdır. Kuşkusuz, çocuk odasını birkaç yıl boyunca geçerli olacak öğelerle dekore etmeye değer: tilde bebekleri, ahşaptan yapılmış kelimeler veya harfler, renkli resimler, figürinler ve bebek için güvenli ampuller.

Her şey yolunda ama çocuğun gelişimi için çok az pratik değeri var. Günümüzde çocuk doktorlarının çoğu, çocukların fiziksel aktivitesinin önemini vurgulamaktadır. Bu tür bir yaklaşım yeni değil. Macar bir çocuk doktoru olan Emmi Pikler, çocuğun hareket özgürlüğünün zihinsel, entelektüel ve fiziksel durumunun yanı sıra gelişimi üzerinde kalıcı bir etkisi olduğunu yazdı. Ebeveynlerin çocuklarının fiziksel aktivitelerini artırmanın en kolay yolu, özel Pikler mobilyaları satın almaktır.

Pikler Tırmanma mobilyası nedir ve nasıl yardımcı olur?

Çocukların koordinasyonlarını ve vestibüler aparatlarını geliştirmelerine yardımcı olan tırmanma mobilyalarıdır (tırmanma oyuncakları). Bir çocuğun oturmak ve yürümek için öğrenmesi gereken temel bir beceri olan dengeyi korumak için de mükemmeldir. Pikler mobilyaları şu parçaları içerir: bir üçgen, bir küp, bir kemer vb. Dünyada milyonlarca anne tarafından satın alınması şiddetle tavsiye edilen ürün bir Pikler üçgenidir .

Kaynak: Dimensions

Pikler üçgeni nedir?

Çocuklar için tırmanma, inme, emekleme vb. gibi kaba motor becerilerde ustalaşmalarına yardımcı olan bir tür tırmanma çerçevesi veya çift taraflı tırmanma kaydırağıdır. Becerilerde ustalaşma, çocukların vücutlarını büyümesi için zorlama fırsatı verir ve yardımcı olur. çevrelerindeki dünyayı keşfederler. Çocuklara ebeveynlerinden daha bağımsız olmaları da öğretilir.

Pikler üçgeni kaç yaş için?

6 aydan yaklaşık 4-5 yaşına kadar farklı yaş kategorilerindeki çocuklar için uygundur.

Pikler üçgeni buna değer mi?

Şüphesiz, beceri gelişimini teşvik edecek bir takım faydaları vardır.

  • Merdivenin eğimli tasarımı. Çocukların ayaklarının altındaki basamakları görmelerini ve hareketlerini kontrol etmelerini sağlar. Vücut koordinasyonunun ve el gücünün henüz çok iyi gelişmediği bir çocuğun hayatının ilk yıllarında çok önemlidir.
  • Bir çocuk bir süre tutuşunu gevşetirse, düşmez, merdivenlerde yatar. 
  • Tasarımın sadeliği. Kurulumu için karmaşık adımlar gerektirmez ve odada çok az yer kaplar.
  • Çocuklar için mükemmel bir eğlence. Çoğu ebeveyn, bu tür mobilya satın almak için deli oluyor çünkü çocuklar etraflarındaki dünyayı keşfetmeye kendilerini kaptırırken bazı aktivitelere odaklanabiliyorlar.

Tırmanma mobilyası ile çocuk odası nasıl dekore edilir?

Tek renkli tasarımlar için boyasız mobilyalar tercih edilir. Ancak parlak renkli bir eşya da bu tarz bir dekor için uygun olabilir. Aydınlık odalar için renkli bir üçgen mükemmel bir çözüm olacaktır.

Tırmanma mobilyaları küçük odalar için uygundur. Geniş odalar için, birkaç çocuklu aileler için mükemmel olacak daha büyük modeller var.

Doğal ahşaptan yapılmış mobilyalar seçmek daha iyidir. Hafiftir ve sorunsuz hareket edebilirsiniz. Bu tür tırmanma mobilyaları kır evine götürülebilir veya çocukların temiz hava soluyacağı ve doğanın güzelliğinin tadını çıkaracağı bahçeye yerleştirilebilir .

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir