Görüntüleme: 67
0 0
Okuma Süresi:2 Dakika, 46 Saniye

Çocuklar hayatımız da neşe veren, keyifli ve bir o kadar da tatlı hayatlarımızdır, bu sebeple çocuk oyuncaklarını nasıl temizleyip, dezenfekte edileceğine dair, genel araştırmalar sonucu ortaya çıkan sonuçları bir yazı dizisi halinde sizler ile paylaşma kararı aldık, biliyorsunuz ki temizlik her zaman hayatımızda olumlu yönde ve pozitif olması gerekir çünkü çocuklarımızın sağlığı her zaman mikroplardan korumak ve temiz bir yaşam standardı sürmesi adına kurmamız gerektiğini ebeveyn olarak her birimiz biliyoruz.

Bir zaman içerisinde, beyaz olan gri bir tavşandan, rastgele oyun hamuru parçaları ve kim bilir başka daha neler ile dolu Lego’ya kadar, her şey oyuncakların pis ve iğrenç görünmeye başlaması, belirli bir zaman aralıklarında temizlenmezse kaçınılmaz olur.

Oyuncakların nasıl temizleneceği ve mikroplardan arındırılacağına dair çok sayıda kullanışlı ipucu var. Bunlar bulduğum en iyi ipuçlarından birkaçını siz değerli okuyucularımız ile paylaşıyoruz ve bu uyguladığımız yöntemler gerçekten işe yaradı.

Çocuk Oyuncaklarını Temizlemek ve Dezenfekte Etmek İçin En İyi İpuçları

Çamaşır makineleri yumuşak dokuya sahip oyuncakları temizleme ve dezenfekte etme konusunda, en iyi yollardandır, Normal çamaşır tozu deterjanı 1/2 bardak sirke ilave edilerek koyulur. burada merak etmeyin, tavşan yavrular, oyunak ayılarınız ve daha nicesi, sirke gibi kokmayacak, onları yumuşak tutar ve yine de mikropları öldürmeye yardımcı olur.

Lego/DUPLO Nasıl Temizlenir ve Dezenfekte Edilir

Lego ve DUPLO’nun temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi konusuna geldiğimiz de bulaşık makinesi ya da çamaşır makinesi dostunuz ve iyi bir yardımcı olabilir, DUPLO, için bulaşık makinesinin üst rafını kullanma yönüne ilerleyebilirsiniz, kendim bu şekilde hareket ediyorum. Eğer Duplo’nuz düşebilir gibi görünüyorsa, çatal bıçak kutusuna daha küçük parçaları koyabilir, ve daha sonra normal bir döngüde yıkayabilirsiniz, ancak üzerlerinde yiyecek artıkları olan, tabaklar/kaseler olmadan yıkamanızı tavsiye ediyoruz.

Lego’yu çamaşır makinesinde yıkama deneyimi yaşamıştım, ihtiyacınız olan tek şey, narin yumuşak dokuya sahip olan bir şey. Sütyen ve benzeri için kullandığınız gibi, sıcak suyla hassas bir yıkama işlemi gerçekleştirdikten sonra güneşte kurumaya bırakmanız size yeterli gelecektir.

Ahşap Oyuncaklar Nasıl Temizlenir ve Dezenfekte Edilir

Dezenfekte edici bir mendille basit bir silme veya hatta ahşap oyuncaklar için bir bebek mendili ile gitmeye meyilliyim. 

Tahta oyuncakları asla ıslatmayın veya küflenebileceklerinden fazla nemli olmalarına izin vermeyin. Birçoğu da ıslanmasına izin verilirse şişer.

Güneşe çıkartarak, kurumasını sağlayınız.

Pilli Oyuncaklar Nasıl Temizlenir ve Dezenfekte edilir

Ahşap oyuncaklara gelince, sil veya sprey seçeneği daha makul ve netice verici olarak geliyor . İnatçı kirli bölgeler varsa, biraz krem ​​temizleyici veya hatta ağartıcı deneyebilirsiniz.

Yine, güneşte kurumasını sağlamak daha sağlıklı ve faydalı olacaktır.

Banyo Oyuncakları Nasıl Temizlenir ve Dezenfekte edilir

Banyo oyuncaklarının püf noktası, her kullanımdan sonra onları iyice kurutmaktır. Hepsini bir banyo rafı üzerine yerleştirmek, hatta banyonun dibinde bir bulaşıklık kullanmak bile işe yarar. Bunları bir küvete veya torbaya koyarsanız, iyi kurumazlar ve içlerinde küf oluştururlar.

Herhangi bir küften kurtulmak için ara sıra onlara bir sirke ve su karışımı içinde iyice ıslatın (1 litre suya 1 bardak sirke). Gerçekten inatçı bitler için biraz çamaşır suyu ekleyin.

Eğer küf bu su sıkan oyuncakların içindeyse, bazen tek seçenek onları fırlatmaktır. Küften kurtulup kurtulamayacağınızı görmek için sirke veya çamaşır suyu karışımına batırmayı ve tekrar tekrar sıkmayı deneyin. Değilse, gitmek zorunda kalacaklar.

Son kalan mikropları öldürmek için güneşte kurumasını sağlamanız yeterli olacaktır.

Biliyorsunuz ki çocuk sağlığı hepimiz için çok önemli bir noktadadır, çocuklarımız gün boyu oyuncakları ile oynarken, onları temizlemekte önemli etkenlerden bir tanesidir, Sizlerin uyguladığı yöntemler ve fikirlerinizi yorum kısmında belirterek bizler ile paylaşabilir, okuyucularımızın daha çok bilgilenmesini sağlayabilirsiniz.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir