Görüntüleme: 55
0 0
Okuma Süresi:5 Dakika, 42 Saniye

Yaşadığımız hayatta doğru motivasyon ve kendimizi motive etmek adına önemli detaylar vardır bir çok neden bizleri kötü düşüncelere ve olumsuzluklara sevk edebilir, bu gibi durumlarda her zaman motivasyonu dışarda aradığımız aşikardır ancak, doğru motive olmak için her zaman kendimizi dinlemeli ve kendimize doğru cevapları yerinde vermeliyiz, kendimize asla yalan söylemememiz gerekir, bir nevi kendini kandırmak gibi düşünebilirsiniz, bu durum bir çok zaman ortaya çıkabilmektedir bir kişi yanlış yaptığını düşündüğü şeyler de kendisine sürekli sorabiliyor, bunu yapmadım bunun için yaptım, ben bunu yapmasaydım böyle olacaktı bu gibi düşünceler bizleri gerçek anlamda hataya sevk edebiliyor. Aslında bir çok kişi kendini kandırıyor, evet doğru duydunuz arkadaşlar, bu benim de sizlerin de başına zaman zaman gelmiş olabilecek bir davranış biçimidir hatalı olarak gördüğünüz ya da yaptığınız şeylerde mutlaka kendinize soruyorsunuzdur ben bunu yaptım ama bunun için yaptım gibi diyerek, bunu sorduğunuz zaman yanlış olan bir şeyi doğru olarak lanse etmiş olabilirsiniz, emin olmadan kendinizi kandırmak yerine sonuçların pozitif değerlerini ve negatif değerlerini karşılaştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Kendinizi dinleyin ve rahatlayın

Her Aldığınız karar ve düşünce, beyninizin içinde ince bir elekten geçiriyorsunuz, bir sürü olasılığı hesap edip, son nokta söylemek kalıyor içinizde, bunu yaparken her zaman için kendinizi dinlediğiniz bir gerçek, doğru yönde dinlemek ve kararlarınızı alırken, kendinizi her zaman başarırsın yaparsın evet sen daha güçlüsün! kimseden hiç bir farkın yok. senin onlardan neyin eksik gibi telkinlerde bulunmak sizlere öz enerji verecektir bu gibi durumlarda doğru karar vermek için, ilk akla gelen fikriniz her zaman doğru olan olabilir, yanlışta olabilir ama yanlış yapmaktan hata yapmaktan korkmamanız gerekir çünkü, bu korku sizlere karar alma ve motive etme konusunda yardımcı olamayabilir, hata yapmaktan korkmazsanız, doğru kararları elbette ki vermek için bir kaç kez denemenize rağmen başarılı olabileceğiniz gerçeğini hiç bir zaman için değiştirmez.

Bir çok kişi kendi fikri ile değil insanların fikri ile hareket etmeyi tercih eder, aslında bu çok bilmişlikten öte bir şey değildir, günümüzde ele aldığımız zaman bu konuyu, kendinizi dinleyip, rahatlamak varken insanların düşüncelerini kafanızda elekten geçirip, yanlış olduğunu düşünseniz bile uygulamaya koymaya çalışıyor olabilen kişilerde oluyor, bu durum aslında düşüncenizin size ait olmadığı ve cesaretinizin kıran bir durum olduğunu bilmeniz gerekir.

Başarı için risk almak kaçınılmazdır

Başarı motivasyonla eş değer olaraktır benim gözümde, başarılı olmak için riskler almak gerekir çünkü risk olmadan başarı olmaz, bir yatırım gibi düşünmek lazım. önümüzde iki seçenek mevcut diyelim, bunlardan bir tanesini uyguladığımız da elimizdeki mevcut birikimimizden olmuş olacağız ya da önümüzde ki mevcut birikimimizi 10 a katlamış olacağız, bu gibi durumlarda, her zaman için herkesin ilk tercihi, yatırımlarını 10 a katlamak olur, ancak; göz göre göre başarısızlığa da koşulmaz bu ayrıntı çok önemli çünkü düşünsenize kesin kaybedeceğiniz bir durum var, bu delilleri ile birlikte ispatlanmış bir durum ama yine de o duruma doğru ilerlemek hiç bir şekilde risk almak değil, bile bile göz göre göre hata yapmaktır, çelişkili olan ve olabilitesi yüksek olan risklerde risk almak yerinde ve doğru karardır, burada yukarıda bahsetmiş olduğumuz kendinizi dinleyin ve rahatlayın başlığında söylediklerimiz giriyor devreye, her insan kendisini dinlemeli ve bu doğrultuda doğru adımı atmak için kendi kararları ile bir karar vermelidir, risk oluşturacak ve kesin negatif sonuçlanacak durumlarda artı yönde karar vermek doğru bir düşünce tarzı hiç bir zaman değildir ve olmamıştır.

Sağlığınız da sizler için önemli bir motivedir

İnternette bu konu ile alakalı bir çok makale okumuş olabilirsiniz, ancak şu bir gerçek her zaman hayatınızda yeniliklerde sağlığınızın yerinde olması önemlidir, nefes egzersizleri, motivasyon videoları, başarı hikayeleri, kendinize telkinler, bu bilgileri nereden alacağınızın hiç bir önemi yok, gezdiğiniz sokak başlarında gördüğünüz bir lambanın yanış şeklinden bile motive olabilirsiniz, önemli olan sizin neyi ne kadar istediğinize bağlı olan durumlardır. Düşünce yapınızda öğrenmek ve bilgilenmek varsa bu yönde araştırma yapıp okumak yerindedir, sağlık dediğiniz zaman kalp, ayak, bacak, göz, el, gibi bedensel sağlık mutlaka çok önemli faktör ancak: zihin sağlığınız da bunun kadar önemli, kafanızın içindeki tüm kötü düşünceleri ve olumsuzlukları atın bir kenara ve ileriye odaklanın her zaman, ileride sizi bekleyin mas mavi bir bulut düşünün ve o bulutların arasında sizi mutluluğa götürecek bir nesne. bu sizin çıkış kapınız olacaktır, her zaman ileriye yönelik düşünce yapısı, ulaşmak istediğiniz hedeflerinizde bir geçiş anahtarı görevi görür, ileriye yönelik hedefi olmayan kişiler yerinde sayarken, düşüncesi hep ileri olan kişiler, bu yönde ilerleme kaydederek mutlaka başarıya ulaşmanın sırrını elde edebilecektir.

kendimizi motive etmek

Fikir alın ama Mukayeseyi yapmayı da bilin

Fikir mutlaka çevrenizden alıyosunuzdur, çünkü geçmiş dönemlerde iş hayatına atıldığımız zamanlar da bir çok fikir aldığımız oldu, eşimizden dostumuzdan, ailemizden, bizi tanıyan herkes bu konuda bir fikir sahibi ilginç bir durum ama evet böyle oluyor, futbolcu olmayan bir kişi futbol hakkında bir çok fikri varken, hakemler hakkında da bir çok fikre taraftarlar sahip, televizyon tamircisi bir televizyonu tamir etmek için bir çok araştırma neticesinde bilgi sahibi olmuş biriyken, televizyonunu televizyon tamircisine götürmüş kişi tamirciden daha çok bilgi sahibi ama nedense televizyoncuya tamire götürüyor ? çelişki ve çok bilmişliktir. hayatımızda maalesef her zaman bu tip insanlar olacak, bunları ayırt etmeli ve fikirlerimizi kendi düşüncelerimiz ile harmanlayıp doğru bilgiye ve sağlığımıza ulaşacak motiveyi kendimizde bulmayı öğrenmemiz gerekli.

Kendinizi Motive Etmeniz için önemli olan detaylar;

 1. Sağlığınıza öncelik olarak dikkat etmeniz gerekir, ruh ve beden sağlığı, zihin sağlığı her anlamda egzersizlerinizi mutlaka yapın
 2. Uyku saatlerinizi dengeleyin, günde 6 ila 8 saat uyku ideal bir uykudur, iş durumunuza göre bunu ayarlayabilirsiniz.
 3. Kendinize küçük notlar alın, bu notlar hem bilgilendirici hemde hatırlatıcı olmalı.
 4. Günlük rutinlerinizi aksatmayıp planlı bir hayata doğru yönelmeyi tercih etmelisiniz.
 5. Düşüncelerinizi hayata geçirmeden önce araştırın.
 6. Telkin çok önemli bir şeydir, mutlaka kendinize başarı adına telkinlerde bulunun, siz yaparsınız!
 7. Başarıya ulaşmak ve kendinizi motive alanında genişletmek için, olumsuz düşünceleri her zaman risk gördüğünüz işlerde karşılaştırma ve eşleştirme olarak görün.
 8. Yalanı hayatınızdan çıkartın, çünkü yalan sizlerin tamamen kendini kandıracağı bir şeydir.
 9. Motivasyon da en önemli şey hayal kurmaktır, hayali olmayanın başaracağı bir şey de yoktur.
 10. Karşınızdan olumsuz bir fikir alsanız da bunu yorumlamayı bilin kendinizi geliştirmek için, olumsuz düşünceler çok önemlidir.
 11. Aşamalarınız da sizlere zorluk çıkartacak olan engelleri aşmak için çabalayın hiç bir zaman olumsuzluğa kapılıp negatif enerji saçmayın pozitif düşünün.
 12. Bir binayı yıkmak çok kolaydır arkadaşlar, onu yapmak en önemlisidir her ne olursa olsun yapıcı olmayı tercih edin
 13. Değişim iyi olduğu kadar kötü de bir şeydir, kişiliğinizden bugün de yarın da ödün vermemek adına kendinize telkinde bulunun ve bunu mutlaka hayata geçirin, çok kötü durumda olabilirsiniz, ancak; ileride çok iyi olduğunuz zaman kişiliğinizi değiştirmek sizi siz yapmaz.

Ufak detaylar çok önemlidir arkadaşlar bu detayları görebilmek için kendiniz olduğunuz da ve hayatınızı gerçek anlamda doğrular ile doldurduğunuz da başarıya ulaşmamak elde değil. Motivasyonunuzu yüksek tutmak için her zaman adım atmalısınız, adım atmayıp yerinizde saydığınız zaman, bu ilerlemek olmaz, yerinde saymak olur, başarısızlıklarla dolu adımlarınız da olsa her zaman ileriyi görerek ve buna inanarak adım atmak motivasyonunuzun önemli bir parçasıdır.

Düşünceleriniz, fikirleriniz bizler için önemlidir, bu konu hakkında yorumlarınızı, fikirlerinizi, düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşarak bilgilendirebilir ve bir tartışma başlatabilirsiniz. Ne kadar başarılısınız ? ve başarıya ulaşmak için ne yapıyorsunuz ? motivasyonunuzu önemsiyor musunuz ya da motive olmak için kendinize ne söylemek istersiniz! hadi yoruma arkadaşlar.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir