Görüntüleme: 233
0 0
Okuma Süresi:2 Dakika, 26 Saniye

Yapılan araştırmalara göre, ofislerinin tarzını ve düzenini etkileyen çalışanlar yalnızca genel olarak sağlıklı ve mutlu olmakla kalmıyor ve aynı zamanda %32’ye kadar daha üretken olabiliyorlar.

Bu bir ofis ne kadar esnek olursa, çalışanlarının da o kadar üretken olduğunu kanıtlamaktadır. Bir firmanın elde edebileceği en etkili rekabet avantajı, sağlıklı motive ve üretken bir personel anlamı taşımaktadır.

Uygun insanları işe almak ve destekleyici bir kültür oluşturmak çok önemli bir yere sahiptir, ancak ofis tasarımı ve mobilyaları da yardımcı olabilmektedir. Verimliliği teşvik eden samimi bir ortama yatırım yapılarak iş akışı ve toplam gelirler iyileştirilebilmektedir.

Ofis Mobilyalarını Kullanarak Personel Verimliliği Nasıl Arttırılır ?

Personellerimiz, ne kadar iyi çalışırsa çalışsın ve ne kadar verimli olursa olsun, konforlarını düşünmek ve ergonomiye dikkat etmek önemli bir yere sahiptir, Ofis mobilyalarını kullanarak personel verimliliğini arttırma konusuna gelin birlikte göz atalım.

Ergonomi önceliğiniz olmalıdır

Ofis ergonomisi esasen çalışan üretkenliğine ilham verir. Ergonomik mobilyalar , çalışma alanını kullanıcının taleplerine göre uyarlayarak ağrıyı hafifletmeyi amaçlar. Çalışan desteğini iş günü boyunca sürdürmek, sık görülen fiziksel dikkat dağınıklıklarını azaltarak görevlerine konsantre olmalarını sağlar. Ergonomi, işyerinde çeşitli şekillerde kullanılabilir.

Depolama çözümleri ile çalışanlar düzenli tutulur

İşteyken çöp yığınlarını gözden geçirmekten daha sinir bozucu bir şey yoktur. Bu kaos, tahrişe, üretkenliğin azalmasına ve görevlerin yerine getirilmesinde sorunlara neden olabilir. Bir araştırmaya göre, çalışanlar kağıt aramak için her hafta ortalama 4,3 saat harcıyor.

Gerekli evraklar ve belgeler, doğru ofis mobilyaları ile muhafaza edilebilir ve düzenlenebilir. Çalışanlar son teslim tarihlerini daha etkin bir şekilde yerine getirebilir, toplantılara hazırlanabilir ve telefon görüşmelerini yanıtlayabilir.

Açık Kat Planı Çalışanlar, masa çözümleri aracılığıyla birbirleriyle sohbet edebilir

Tüm ekip üyeleri, ekip toplantıları ve diğer ortak çabalar sırasında birlikte çalışmalı ve eşit ekip üyeleri gibi hissetmelidir. Masa ve sıra sistemleri, daha kısa tamamlama süreleri ve daha az stres ile sonuçlanan işbirliğini ve uyumu teşvik eder.

Doğal ışık ve yeşillik uygulayarak üretkenliği artırın

Çalışanların verimliliği, seçilen ofis mobilyalarından ve yerleştirildiği yerden etkilenir. Doğal ışık eksikliğinin insanlar, özellikle de bir işyerinde konsantre olmaya çalışan işçiler üzerinde olumsuz bir etkisi olduğu çok sayıda çalışmada gösterilmiştir.

Örneğin, optimum doğal ışığa sahip ofis ortamlarında çalışanlar, uzun süreli bilgisayar kullanımından sonra sık görülen göz yorgunluğu, baş ağrısı ve görme sorunları semptomlarında yüzde 84’lük bir azalma bildirdiler.

Çalışanlarınızın sağlığını korumak

Ofis mobilyalarının üretkenliği artırmasının son kolay yöntemi, çalışan sağlığını geliştirmektir. Rahatsızlık içinde olan veya doktor ziyaretleri veya operasyonları için izin alması gereken çalışanlar işlerine odaklanamazlar.

İşyerleri onlara yüksek kaliteli mobilyalar sunduğunda, çalışanlar kendilerini daha değerli hissederler. Sonuç olarak, çalışanların işe daha rahat gelmeleri ve daha iyi performans sergilemek için daha motive olmaları nedeniyle şirketin morali arttırır. Ofis mobilyaları, boşa harcanan zamanı azaltır, çalışan konforunu artırır ve çalışma ortamını iyileştirir.

Daha verimli bir çalışma ortamı için, ofis mobilyası seçerken, her zaman için sağlık, ergonomi, kullanım açısından konforu göz önüne almanız gerekir; çünkü günün bir çok saatini iş yerlerinizde geçirdikleri için motivasyonlarını yükseltecek önerileri dikkate almanız önemlidir.

Sizin konu ile ilgili düşünceleriniz nelerdir ? yorum kısmında bizlere bunu aktarabilirsiniz.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir