Görüntüleme: 389
0 0
Okuma Süresi:2 Dakika, 24 Saniye

Eğitmenler, büyüyen bir çocuğun gelişiminde hayati bir bileşen haline gelmiştir. Giderek daha fazla ebeveynler evde eğitim hizmetlerinden yararlanmanın değerini çocuklarının okulda öğrendiklerini tamamlamanın ve böylece potansiyellerini en üst seviyeye çıkartmanın bir yolu olarak görülebilmektedir.

Bununla birlikte, bir özel ders öğretmeni veya bir eğitim kurumu ile çalışmak, ebeveynlerin çocuklarının eğitimine katılımlarını azaltmaları için bir mazeret olmaması gerekir. Aslında en iyi sonuçları elde etmek için ebeveynler elde eğitmeni bile yüksek düzeyde dahil olabilmelidir. ve işte ebeveynlerin bunu nasıl yapabileceklerine dair sizlere bir kaç ipucu hazırladık.

Çocuğunuzun Eğitim Sürecine Dahil Olun

Öncelikle, ebeveynler, çocuklarının müstakbel öğretmenini seçme sürecine çok fazla dahil olmalıdır. Özel bir öğretmenle çalışıyorsanız, ebeveynler çocukları için potansiyel öğretmeni seçmekten kesinlikle %100 sorumludur, ancak bir evde eğitim kurumuyla çalışırken , seçim sürecini sizin için kurumun halletmesine izin vermek cazip gelebilir.

Çocuğunuzu doğru öğretmenle eşleştirmeye yardımcı olabilecek dahili araçlar olabileceği doğru olsa da, ebeveynler yine de bu değerlendirmenin doğru olup olmadığı konusunda söz sahibi olmalıdır. Saygın evde eğitim kurumları buna saygı duyacak ve ebeveynlerin seçim sürecine aktif katılımını kesinlikle takdir edecektir.

Çocuğunuzun öğretmeniyle düzenli olarak tartışın

Çocuğunuzun kaydettiği ilerlemenin farkında olmanız için çocuğunuzun öğretmeniyle aktif iletişim kurmanız gerekir. Sadece çocuğunuzun harika olduğu alanları değil, aynı zamanda yardımınıza ihtiyaç duyduğu alanları da bilmenize yardımcı olacaktır. Ve ebeveynler olarak, çocuğunuzun bu zorlu alanları öğretmeniyle birlikte ele almasına yardımcı olma gücüne (ve sorumluluğuna) sahipsiniz.

Çalışma alanını inşa ederken çocuğunuzla birlikte çalışın

Ebeveynlerin ve çocukların birlikte çalışmasının eğlenceli bir yolu, onun çalışma alanı üzerinde çalışmaktır. Çalışma odası için gerekli olan masalar, gereçler ve hatta belki de dekorasyonlar gibi şeyleri seçerken çocuğunuzla birlikte çalışın. Bu, çocuğunuzun planlama yeteneklerinin iyi bir alıştırması olacaktır ve aynı zamanda çocuğunuzun çalışma alanı üzerinde bir miktar sahiplik duygusuna sahip olmasına izin verecek ve bu odada çalışırken çok çalışma arzusunu artıracaktır.

Ebeveyn-çocuk etkinliklerine katılın

Eğitmenler bazen ebeveynlerin katılmaya davet edildiği etkinlikler açar. Bu fırsat ortaya çıktığında, onu aldığınızdan emin olun. Ebeveyn katılımı, bir çocuğun bütünsel gelişiminde esastır ve çocuğunuz, sizin yanınızda kendisi olarak rahat bir şekilde büyümelidir.

Olağan ebeveyn-çocuk etkinliklerinden bazılarında izleyici olarak ebeveynler olabilirken, bazen ebeveynler de aktif olarak katılabilir. İkincisi olduğunda, elinizden gelenin en iyisini yaptığınızdan emin olun, böylece çocuğunuz da her zaman elinden gelenin en iyisini yapma ihtiyacını hissedecektir.

Çocuğunuzla iletişim kurun

Son olarak, çocuğunuzun öğretmeni ile iletişim kurmanız gerektiği kadar, çocuğunuzla iletişim kurmanız da hayati önem taşımaktadır. Çocuğunuzla zaman zaman konuşun ve öğrenim deneyiminin nasıl olduğu, ne öğrendiği ve bazı zorluklarla nerede karşılaşabileceği hakkında konuşun.

Çocuğunuzun sizinle açıkça iletişim kurabileceği bir ortamı teşvik ederek, kendini daha iyi ifade edebilecek şekilde büyüyecektir. Ayrıca, ortaya çıkan zorlukları veya sorunları ele alma fırsatına sahip olacaksınız.

Ebeveynlerin eğitime katılımı önemlidir ve evde eğitim hizmetleriniz asla eğitimin derecesini düşürmeniz için bir neden olmamalıdır. Çocuğunuzun yanında olmak, çok yönlü bir insan olarak büyüyecek bir çocuk yetiştirmede çok yardımcı olacaktır.

Siz evde çocuklarınızın eğitimi için neler yapıyorsunuz, konu ile ilgili düşünce ve becerilerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir