Görüntüleme: 214
0 0
Okuma Süresi:2 Dakika, 37 Saniye

İşte ekranınızı FaceTime’da kolayca nasıl paylaşacağınızı anlamak için aradığınız kılavuz. Nasıl diyorsunuz, şimdi öğrenmek istiyor musunuz? O zaman buradaki yazının tamamını okumanız yeterli.

Bir iPhone, iPad veya Mac’iniz varsa, sadece Cupertino şirketinden değil, mobil cihazlar arasında hızlı ve kullanışlı görüntülü aramalar yapmak için ünlü Apple uygulaması olan FaceTime App’i de bilmenizden kendinizi alamazsınız .

Bununla birlikte, tüm iPhone ve iPad sahipleri , diğer katılımcılarla birlikte keyfini çıkarmak için video ve müzik oynatma imkanı sunarken, bir arama sırasında ekranı FaceTime aracılığıyla paylaşmanın mümkün olduğunu bilmiyor .

Burada bu satırları okuyan birçok insan, bilmediklerini veya tam olarak bu işlevi bildiğiniz için burada olduğunuzu ve sizin de bunu nasıl yapabileceğinizi bilmek istediğinizi düşünüyoruz.  

Bu nedenle bugün, FaceTime araması ile ekran paylaşımı yapmak isteyen herkese öğretmek için bu kılavuzu sizinle paylaşmak istedik . Nasıl yapılacağını anlamak için doğrudan gidelim.

Ancak FaceTime’da ekranınızı nasıl paylaşacağınızı detaylı bir şekilde anlatmadan önce bilmelisiniz ki FaceTime’da görüşme sırasında ekran paylaşımı iOS 15.1 ve MacOS Monterey 12.1 ile başlayan ve tüm katılımcıların ekranlarını paylaşmasına olanak tanıyan bir özelliktir . izlenir veya duyulur.

Ancak YouTube ve diğer ücretsiz uygulamalar gibi ücretsiz içeriğin veya kendi içeriğinin paylaşılmasına izin verdiğini bilin. Örneğin, Netflix paylaşılamaz . Görürüz.

iPhone ve iPad aracılığıyla FaceTime’da ekran nasıl paylaşılır

Çok iyi, bir önceki paragrafta yapılan gerekli öncüllerden sonra, gidip iPhone veya iPad’imizde FaceTime ile ekranı nasıl basitçe paylaşacağımızı görebiliriz .

Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Başlangıç FaceTime simgesine dokunarak;
 2. Yeni FaceTime Çağrısı seçeneğini seçin ;
 3. Basın temas (ler) ilgilendiğiniz;
 4. FaceTime düğmesine basın ve insanlardan yanıt bekleyin;
 5. Artık ekran paylaşımınızı etkinleştirmeye hazırsınız ;
 6. Küçük adam simgesine ve bir dikdörtgene basın ;
 7. Açılan menüden Ekranımı paylaş seçeneğini seçin.

Şu andan itibaren, iPhone veya iPad ekranınızdan gördüğünüz her şey (bildirimler hariç) FaceTime aramasında gösterilir ve tüm katılımcılar tarafından görülebilir.

Öte yandan, bir ekran paylaşımını nasıl durduracağınızı merak ediyorsanız 

 1. FaceTime’ı açın ;
 2. Ve küçük adamı ve bir dikdörtgeni gösteren simgeye basın ;
 3. Bitir düğmesine basın .

Ancak şunu belirtmeliyiz ki başka bir katılımcı ekranını paylaşmak isterse paylaşımınız sona erecektir. Veya iPhone veya iPad ekranınızı dondurursanız .

Mac aracılığıyla FaceTime’da ekran nasıl paylaşılır

Tamam, iPhone ve iPad’de gördük, ancak Mac’te FaceTime aracılığıyla ekran nasıl paylaşılır ? Eh, mümkün ve aynı şekilde bunu yapmak gerçekten çok basit.

Sen bu operasyon için yukarıda tanımladığı neredeyse aynı olduğunu bilmeli paylaşmak FaceTime ekranı üzerinde iPhone ve iPad . Nasıl yapılacağına bir bakalım:

 1. Başlangıç FaceTime simgesine dokunarak;
 2. Yeni FaceTime Çağrısı seçeneğini seçin ;
 3. Basın temas (ler) ilgilendiğiniz;
 4. FaceTime düğmesine basın ve insanlardan yanıt bekleyin;
 5. Artık ekran paylaşımınızı etkinleştirmeye hazırsınız ;
 6. Küçük adam simgesine ve bir dikdörtgene basın ;
 7. Açılan menüden Ekranımı paylaş seçeneğini seçin.

Mac ve iPhone veya iPad arasındaki fark aslında yalanlar gösterilmesini seçebilirsiniz o tüm ekranı ya da payını yalnızca pencere belirli bir uygulamanın. İkinci durumda, paylaşılacak pencereyi hızlı bir şekilde değiştirmek ve istediğiniz zaman tüm ekranı paylaşmaya geçmek de mümkündür.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir