Görüntüleme: 26
0 0
Okuma Süresi:4 Dakika, 16 Saniye

WordPress alt yapısı kullanan kullanıcılar, ve bu amaç doğrultusunda üretmeyi seven arkadaşların, sık sık kullandığı uygulamalardan, eklentilerden bir tanesi olan Elementor, oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir, Siteniz de Elementor ile ilgili bir sorun mu yaşıyorsunuz? O zaman Elementor yüklenmiyor, hatasını düzeltmek için sizlere bir kaç ipucu verelim, bildiğiniz yöntemleri yorum kısmında bizler ile paylaşabilirsiniz.

WordPress’de Elementor Tam Olarak Nedir?

Elementor, en kolay ve en hızlı şekilde güzel WordPress siteleri oluşturmanıza yardımcı olan en yeni ve en ücretsiz sürükle ve bırak WordPress site düzenleyicisidir.

Elementor Hakkında Detay ve Fark

Temel fark, programlama bilgisi olmadan bile, sadece blokları sürükleyerek güzel bir tasarıma sahip bir web sitesi oluşturabilmenizdir. Elementor ile bir web sitesi oluşturmak için herhangi bir teknik kodlama becerisine ihtiyacınız yoktur.

Elementor, sınırsız tasarım olanakları sunan ilk ve şu anda tek ön sayfa yaratıcısıdır. Düzinelerce kullanışlı widget, inanılmaz şekilde oluşturulmuş bir şablon kitaplığı, benzersiz bir mobil düzenleme araç seti ve görsel değişikliklerinizin geçmiş işlevini içerir. Aslında bunlar, bu ücretsiz eklentide size sunulan özelliklerden sadece birkaçı.

Elementor Sayfa Oluşturucu Nasıl Çalışır?

Elementor, varsayılan WordPress düzenleyicisini dinamik bir ön uç düzenleyiciyle değiştiren bir sayfa oluşturucu eklentisidir ve görsel olarak karmaşık düzenler oluşturmanıza ve web sitenizi editörler ve görselleştirme modu arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan gerçek zamanlı olarak tasarlamanıza olanak tanır. Sayfa oluşturucu, kod veya CSS kullanmak zorunda kalmadan ve geliştirici yardımına güvenmeden birinci sınıf tasarım kalitesi elde etmenizi sağlar.

Kullanıcı arayüzü son derece kullanıcı dostudur, bu nedenle alışması sadece birkaç dakika sürer. Elementor, en son teknoloji ile tasarlanmıştır ve piyasaya sürüldüğünden beri sürekli olarak güncellenmiştir, bu nedenle tüm sayfa oluşturucu her zaman optimize edilmiştir ve kullanıcıya duyarlıdır. Bu, örneğin, widget’ları sürükleyip bıraktığınızda, bunun herhangi bir gecikme olmaksızın hemen gerçekleştiği anlamına gelir.

‘Öğe Yüklenemedi’ Hatasını Düzeltme

“Elementor yüklenmiyor” veya “Elementor Widgets paneli yüklenmiyor”, çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir. Bunun nedeni sınırlı sunucu kaynakları, eklenti çakışmaları, üçüncü taraf eklentiler vb. olabilir. Çoğu zaman, birden fazla Elementor eklentisi kullanmanın yüksek kaynak kullanımına yol açtığını görürüz. Elementor’un artan popülaritesi ile her gün birçok eklenti yayınlanmaktadır. Ancak birçoğu uygun kodlama uygulamalarını takip etmiyor veya birbirlerinden kod ödünç almıyor.

Öğe yüklenmiyor hatası nedir?

‘Elementor yüklenmiyor’ hatası aşağıdaki durumlarda ortaya çıkabilir:

  • Elementor bir sayfada etkin olduğunda bir Widget paneli devre dışıdır;
  • Elementor yüklenirken boş ekran;

Widget’lar yüklenmediği ve etkinleştirilmediği için sayfa oluşturucu kullanılamaz hale gelir. Ancak, bazen sayfadaki mevcut içeriği sorunsuz bir şekilde düzenleyebileceğinizi not ediyoruz. Ancak sayfaya yeni bölüm veya içerik eklemek mümkün değildir. 

Eklenti Çakışmalarını Kontrol Edin


Bu tür sorunları ayıklamanın ilk adımı, olası eklenti çakışmalarını aramaktır. Elementor ve Elementor Pro hariç sitenizdeki tüm eklentileri devre dışı bırakın. Şimdi Elementor’un yüklenip yüklenmediğini kontrol edin. Elementor doğru şekilde yüklenirse, muhtemelen bir eklenti çakışması yaşarız veya sunucunun kaynakları tükenir.

Eklentileri tek tek etkinleştirerek başlayın ve aynı anda Elementor işlevselliğini kontrol etmeye devam edin. Elementor, belirli bir eklentiyi etkinleştirdikten sonra yüklemeyi durdurursa, bu bir eklenti çakışması olabilir. Şimdi, Öğeyi bir sayfaya yüklemeye çalıştığınızda herhangi bir JS hatası veya konsol mesajı görüp görmediğinizi kontrol edin.

Bu durumda, eklentinin eski olması veya web sitenizin sürümüyle çakışması mümkündür. Eklentiyi güncelleyin veya hata devam ederse benzer işleve sahip başka bir eklenti arayın.

PHP Sürümünü Ve PHP Bellek Sınırını Kontrol Edin


Ayrıca, web barındırma sunucusu eski bir PHP sürümü kullanıyorsa veya sınırlı PHP belleğine sahipse, bu da “Öğe yüklenmiyor” hatasına yol açabilir. Elementor, 128 milyon veya daha yüksek bir tercih edilen bellek limitiyle en iyi performans için PHP 7.0 veya üstünü kullanmanızı önerir. Siteniz Elementor eklentileri ve üçüncü taraf eklentileri kullanıyorsa, daha yüksek bir bellek sınırına sahip olmanız önerilir.

Kullanılmayan Widget’ları Devre Dışı Bırakın


Elementor eklentileri kullanıyorsanız, kullanılmayan Elementor widget’larını devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz. Kullanılmayan Öğe pencere öğelerini devre dışı bırakmak/etkinsizleştirmek kaynak kullanımını azaltır ve yükleme hatalarını çözebilir.

.Htaccess Dosyasını Kontrol Edin


Web siteniz bir Apache sunucusunda çalışıyorsa (çoğu paylaşımlı barındırma sağlayıcısı bu ayarı kullanır), .htaccess dosyasının içeriğine erişebilirsiniz. .htaccess dosyasındaki yanlış ayarlar da işlevselliği bozabilir. Mevcut .htaccess dosyasını yedekleyebilir varsayılan içerikle yeni bir tane oluşturmayı deneyebilirsiniz .

Düzenleyici Yükleme Yöntemini Değiştirin


Elementor, ön uç düzenleyicinin yükleme yöntemini değiştirme seçeneği sunar. Ancak neyin ve nasıl çalıştığı hakkında fazla bilgimiz yok. Anahtar seçeneğinin ön uç düzenleyici yükleyici yöntemini kullanın. Bunu WordPress kontrol panelinizdeki Elementor ayarlarında bulabilirsiniz (aşağıdaki resme bakın). Bu seçeneği etkinleştirin ve bunun sorunu çözüp çözmediğini kontrol edin.

İyi Kodlanmış Elementor Eklentilerini Kullanın


Çok fazla “ücretsiz” eklenti kullanmak, daha fazla sunucu kaynağı, çakışma ve diğer çeşitli uyumluluk sorunları tüketecektir. Bu nedenle, en iyi performansı elde etmek için her zaman en iyi Elementor eklentilerinden birini veya ikisini seçmeniz önerilir. Bir karar vermeden önce Elementor eklentisinin iyi incelemelere sahip olduğundan, düzenli olarak güncellendiğinden ve güçlü bir WordPress uzman ekibi tarafından desteklendiğinden emin olun.

Eğer Tüm Bunlar Işe Yaramazsa

Bu durumda, yardım almak için Elementor desteğine başvurmanız gerekebilir. Genel olarak, bu çatışmalar basit bir hatadan kaynaklanabilir ve hızlı bir şekilde çözülebilir, ancak bazen bir profesyonelin yardımı memnuniyetle karşılanabilir. İletişime geçmeden önce Elementor, Elementor Pro (kullanıyorsanız), WordPress ve temanızın en güncel sürümlerini kullandığınızdan emin olun. Bazen bir güncellemenin mevcut olup olmadığı net değildir. Emin olmak için Kontrol Paneli > Güncellemeler’e gidin ve Yeniden Kontrol Et düğmesini tıklayın.

Yazı içeriğimizi faydalı bulduysanız, yorum kısmında belirtebilirsiniz, bu ayarlara ek bildiklerinizi, yorumda okuyucularımız ile paylaşarak, içeriğe yardımcı olabilir, insanlar ile bilgi paylaşımı gerçekleştirebilirsiniz.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir