Görüntüleme: 62
0 0
Okuma Süresi:3 Dakika, 13 Saniye

Hayatımıza bir çok konuda mutluluk getiren küçük dostlarımız, bizlere çoğu zaman mutluluk getirdiği bilinen bir gerçektir. Hayatımıza tam bir pozitif enerji veren evcil hayvanlarımız ile birlikte. bizlere bu konuda sorumluluklar da gelmektedir. Evcil hayvanlarda mahremiyet eksikliği olduğunu unutmamanız gerekir. Ayrıca tam zamanlı bir işiniz varsa. küçük dostumuz bir çok zaman yalnız kalacak demektir bu sebeple de evcil hayvanlarınızın yaşam kalitelerini arttırmak adına evinizde buna göre bir dizayn oluşturmanız faydalı olacaktır. bu sebeple iki farklı dünyanın en iyisi istediğiniz bu tür problemler için kullanışlı seçenekler her zaman sürgülü kapılar ve onlara göre dizayn ettiğiniz geçiş alanları olmalıdır.

Sürgülü Kapılar ve evcil hayvanlar için geçiş alanları nelerdir ?

Evcil hayvanlarımız için kapılar, kitlenme ve açılma gibi özellikleri ile küçük dostlarımızın kolay dolaşımını sağlamak adına geliştirilmiş olanlardır. Küçük tüylü dostlarımız hem iç hem de dış mekanlara rahat erişmesini sağlamak amacı ile geliştirilmiş ve kontrolü sağlamaları amacı ile kullanılmaktadır. Böylece bu kapılar ve geçiş alanları ile evcil hayvanlarımız sizinle ama ayrı bir evde kalır. bunlar onların piskolojik olarak rahatlaması ve kendilerine ait bir alanın olduğunu benimsemelerine yardımcı olacaktır.

Evcil hayvanımızı ayrı bir yuvada tutmanın faydaları:

Küçük dostlarımızın kapısı ile onlara küçük bir yuva oluşturabilirsiniz, sizlere bu konuda bir çok avantaj sağlayacak ve yaşam kalitelerini arttırma yönünde pozitif bir düşünce yapısına sahip olacaklardır. işte faydalarından bir kaçtanesi;

Erişim Kolaylığı

Ayrı evin en önemli faydalarından bir tanesi, hem sahibine hem de evcil yavru dostumuza bir çok kolaylık sağlamasıdır. Yoğun bir programa sahip bir kişiyseniz, evcil hayvanlarınız sıkılır ve sağlıklı olmayabilir. Bu sebeple ayrı bir küçük ev ile evcil hayvanlarımız dış alana erişebilme konusunda sıkıntı çekmezler böylece mutlu olacaklardır ve sıkılganlıkları kalmayacaktır. Yaşam standartları artacak ve düşünce yapılarında pozitif bir ilerleme olacaktır.

Evcil hayvan sağlığı ve davranışı

Evcil hayvanların da temiz havaya ihtiyacı vardır ve evde uzun saatler boyunca değilseniz sorun yaratabilir, bu nedenle dış alana ayrı erişimleri olması ve temiz havada serbestçe dolaşabilmeleri uygundur. Bütün gün içeride iseler sinirlenebilir ve olumsuz olabilirler, bu nedenle gün boyu havlarlar. 

Evcil Hayvanımızın Güvenliği

Kalın tüylere sahip hayvanlar için faydalıdır çünkü dışarıda olan sıcak havalarda bırakılırsa, sıcak çarpmasına yakalanma ihtimalleri yüksektir böylece sıcak yaz günlerinde, eve girebildikleri taktirde sıcaktan kaynaklanabilecek olası risklerden kurtulmalarını sağlar, bu her zaman işe yarayan ve faydalı bir şeydir. çünkü yavru dostlarımız sıcak ile baş başa kalabilir çeşitli hastalıklara yol açabilir.

Kedisi Olanlara Faydaları

Kedilere her zaman küçük ayrı bir ev vermek faydalıdır. sizi çöp kutusunu temizlemekten kurtaracağı gibi kedi gerektiğinde dışarı çıkıp geri gelebilmektedir. bu sebeple kedi sahipleri için en iyi seçeneklerden bir tanesidir.

Temizlik Açısından Önemli

Günümüzde baktığımız da evcil hayvan evlerine almak istemeyen kişiler, temizlik konusunda takıntılı ve bunu sürekli ön yargı ile yaklaşmalarından sebep kabul etmemektedirler, ama iyi bir bakım ve doğru adımlar her zaman için bunun önüne geçebilmektedir. şu bilinen bir gerçektir ki evcil hayvanlarınıza ne kadar şefkat gösterirseniz o kadar söz dinlerler ve sizi üzmezler. onlarla dost, arkadaş olmayı denemek her zaman olumlu sonuçlar doğurmuştur. Evin kokması ve evde hayvanları besliyorsanız eğer yiyeceklerin karıncaları çekebilmesi gibi korkulara sahip olabilirsiniz Küçük ayrı bir evde beslediğiniz zaman eviniz temiz ve sade kalır sadece oynamak ve gezinti için evinizde zaman geçirebilir, eğitimlerle daha kaliteli bir yaşam standardına sahip olabilir

Evinizde ki Mobilyalar

Evcil hayvanları evde tutmak istememe sebeplerinden bir tanesi de mobilyalar. ancak küçük dostumuz için ayrı bir tuva olduğunda dışarıda biraz zaman verilirse eğer evcil hayvanlarımız mobilyaları çiğnemeyi ve çizmeyi bırakma eğiliminde olurlar. Böylece evinizin mobilyalarını ve duvarları koruma konusunda yardımcı olacaktır.

Ve Tabi ki Gizlilik

Küçük dostlarımız bazen saklanmak, kendilerine rahat bir yer arayışında olabilirler, sizi sürekli takip ediyor olabilirler, sizin bir işiniz varsa, peşinizden geliyor olabilirler, onlara küçük bir yuva vermek bu sorunu gerekli eğitimler ile ortadan kaldıracaktır ve sizi gizlilik konusunda rahatlatacaktır.

İşte bu sebeplerdendir ki, evinizde yavru hayvanlarınıza küçük bir yuva açtığınız da, faydalı bir çok şey olacaktır, hem yaşam standartları hemde sağlık bakımından size ve yavru dostunuza faydalı şeyler.

Düşüncelerinizi ve fikirlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşarak yazımıza katkıda bulunabilirsiniz.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir