0 0
Okuma Süresü:4 Dakika, 6 Saniye

Facebook sayfası nasıl yayılır ve bilinir hale getirilir konusunda bazı ipuçları yayınlayacağız, Facebook sayfanızı mümkün olduğunca çok kullanıcıya nasıl tanıtırsınız, aşağı da sizler için hazırladığımız bir kaç ipucu bulunmaktadır.

Buradaysanız, kesinlikle bir Facebook sayfasının yöneticisi veya sahibisiniz , ancak bir süredir bir şeylerin yanlış olduğunu fark ediyorsunuz, Facebook çalışmayı durdurdu ve sayfanız artık kimseye ulaşmıyor .

Gerçekte, söz konusu sosyal ağın belirli bir algoritması vardır, bu da belirli standartlara göre insanlara içerik gösterir veya göstermez. Bu standartlar zaman içinde analiz edilir ve bir sayfanın zayıflamasına veya yüksek bir düşüş yaşamasına neden olur .

Facebook tarafından oluşturulan bu şemalara yardımcı olmak için bu kılavuzda Facebook algoritmasının yüzümüzü güldürmesi ve içeriklerimizi insanlara daha hoş göstermesi için gerekli bazı ipuçlarını vereceğiz .

Bir Facebook sayfasını nasıl tanıtacağınızı gerçekten öğrenmek istiyor musunuz ? Bu sebeple bir sonraki paragrafımız da bununla ilgili talimatlar veriyoruz, dikkatlice okuyunuz.

Sayfanın Tasarımına ve Düzenine Dikkat Edin

Gönderilen içerik ilginçse estetiğin önemli olmadığı doğrudur. Evet, ama çok fazla değil. Aslında göz her zaman üzerine düşeni ister ve şimdi Facebook sayfasının estetiğini nasıl geliştirebileceğimizi göreceğiz .

İlk tavsiye olarak aşağıdakilerin uyulması gereken parametreler olduğunu söyleyebiliriz:

  • Facebook Sayfasının profil resmi : Bu, sayfanın atıfta bulunduğu konuyu tam olarak göstermek için en önemli şeydir.

Bir insan olsaydı, aynı yüzün göründüğü bir fotoğraf eklemelisiniz.

Eğer bir marka veya şirket ise, o zaman Logo kaideye getirilecek ve gururla sergilenecek şeydir.

Görüntü hatasız olmalı ve başkalarının, üzerinde ne tür içerik bulabileceklerini hemen anlamalarına izin vermelidir. Facebook’un önerilen profil fotoğrafı boyutu, bilgisayarlar için 170 x 170 piksel ve akıllı telefonlar için 128 x 128 pikseldir.

  • Facebook sayfasının kapak resmi : burada ise daha yenilikçi bir şeye ev sahipliği yapabilen kapak resminin geniş formatı sayesinde kendinizi daha fazla şımartabilirsiniz. Facebook için önemli olan, görüntünün grenli, ezik veya bariz kusurlu olmamasıdır.

Bu nedenle kapak fotoğrafları için Facebook’un önerdiği boyutu kullanmanızı öneririm: Bilgisayarlar için 820 x 312 piksel ve akıllı telefonlar için 640 x 360 piksel .

  • Bilgi Sayfası ve Butonlar : Bir sayfa için çok önemlidir, özellikle bir işletme sayfası ise, sayfanın solunda bulduğumuz bilgi kutusundan, onları görüntüleyenlerin doğru ve kapsamlı bilgilere sahip olması çok önemlidir. Sayfanın ne hakkında olduğunu basit ve doğrudan yazın.

Ayrıca daha da önemlisi, web sitenize veya sayfayla ilgili diğer işletme türlerine ziyaret düğmesini ekleyin.

Facebook Sayfasına uygun içerik oluşturun

Ancak sayfanın estetiğinin önemli olduğunu anladıktan sonra sayfaya gelenler sadece kullanılan Tasarım ve estetikte durmayacak , sayfada onları eğlendirmek için bir şeyler arayacaklar. Peki, içerikten daha iyi ne olabilir?

İşin sırrı, Facebook sayfanızda her zaman tek bir konu bulundurmak, sayfanın adı ile ilgili içerikler ve yukarıda bahsedilen, böyle bir sayfanın neden var olduğunu özetleyen bilgilerle halkı eğlendirmeyi başarmaktır.

Soru şu , bu sayfanın amacı nedir?

İnsanlara bir cevap vermek için , Fotoğraflar, GIF’ler ve Videolar gibi , aynı zamanda Hikayeler gibi uygun içerik oluşturmanız gerekir .

Oluşturduğunuz çok içeriğiniz sayfa dönüşler içeriği Sosyal . Sıra hakkında, kendi içeriğinizle görülmenin en iyi yöntemlerinden biri, Hashtag’in her gönderisi veya geçmişi ile ilişkilendirilmektir .

Hashtag’ler açıkça gönderinin ve dolayısıyla sayfanın ilgili olduğu konuya özgü olmalıdır .

O anın en popüler Hashtag’lerini bulmak için amacımız için iki ilginç ve gerçekten işe yarayan yöntemler bulunmaktadır bunu iyi araştırmalı ve önem vermelisiniz

Bir Facebook sayfasını reklamlarla bilinir hale getirin

Estetik ve içerik özenine ek olarak, sayfalarını gerçekten tanıtmak isteyenlerin ve bunu sadece hobi olarak yapanların iradesine bağlı olan bir adım daha var .

Facebook sayfanızı gerçekten tanıtmak istiyorsanız , ona sponsor olmanız gerekecek.

Facebook sayfasını sponsor ve yaymak bunu yapmak zorunda:

  1. Hesabınızla Facebook’a giriş yapın;
  2. Git Sayfa ;
  3. Tanıt düğmesine basın ;
  4. Bu seçeneklerden standartlara göre seç: Daha fazla yayın al , Sayfanızı Tanıtın , kişiselleştirilmiş reklam planı alın , bir yazı vurgulayın .

Tercih ettiğiniz seçeneği seçtikten sonra , sayfanın sponsorluğunu tamamlamak için ekrana gelen talimatları takip edin , sponsorluk ile ulaşmak istediğiniz kitleyi seçmeniz istenecektir.

Örneğin : Sayfanız hangi insanlara erişsin, hedef kitle, hedefler ve benzeri gibi belirlemeler bütçe seçerler yatırım yapmak isteyen, kampanya süresi, para birimi ile finanse etmek niyetinde ve ödeme yöntemi kullanmayı tercih etmek.

Herkes için değil ama, biraz sakin bir şekilde bunu yapmak gerçekten çok kolay, burada sayfa ile etkileşimde iyileştirmeler bulacağınızdan emin olabilirsiniz, daha birçok insan aynı şeyi yapacak ve görecektir.

Diğer ipuçları, bir Facebook sayfası yayılıyor sponsor edebilmek için olabilmekte. Diğer sosyal ağlarda Facebook sayfası böyle olduğu gibi Twitter veya Instagram ya da Youtube Örneğin bir Youtbe Kanalınız varsa;

En önemli şey sabırlı olmaktır, sonuçlar birkaç günde değil aylar ve yıllar içinde görülebilmektedir, Sosyal ağ hesaplarınızda büyütme yapmak için, sabır en önemli şeydir.

Siz hangi yöntemleri deniyorsunuz, yorum kısmında bunu bizlerle paylaşabilir, okurlarımıza fayda sağlayabilirsiniz.

Mutlu
Mutlu
0 %
Sad
Üzgün
0 %
Excited
Heyecanlı
0 %
Sleepy
Uykulu
0 %
Angry
Sinirli
0 %
Surprise
Sürpriz
0 %

Ortalama puanı

5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir