Görüntüleme: 447
0 0
Okuma Süresi:5 Dakika, 18 Saniye

Tanımlanamayan uçan cisimlerle karşılaşmaların çoğuna biraz şüpheden daha fazla bakılır. Geçmiş tarihte görülmüş en ünlü ufo manzaraları konusu.

Şüpheden fazla bakılması nedenini anlamak kolay. Birinin gece gökyüzünde bir uzay gemisine pilotluk yapan bir uzaylıyı fark ettiği iması, mantıklı düşünen çoğu insanın kaşlarını çatmak için yeterlidir.

Bir çok kişi, gördüğünü iddia edebilir, kimisi bu konuda araştırmacı ve gerçek anlamda deneyimlemek için, geceleri sokaklarda yürüyüp bekleyenlerine kadar karşılaşmak olası bir durum, ufolar, uzaylılar, yeni bir fenomen olarak hayatımıza girmiş bir şeyler değiller,

Aslında bu durum yüzyıllar öncesine dayanmaktadır gördüğünü iddia edenler, sözde uzay gemileri, gözlemleri tarih boyuncada belgelenmiştir. Atmosferdeki disk, puro ve piramit şeklinde nesneler yüzyıllar öncesine ayanıyor.

İşte daha dikkate değer tarihi UFO manzaralarından bazıları:

Roswell Olayı – Temmuz 1947

UFO Sightings Kralı ile başlayalım… Roswell. Bu iyi anlatılmış bir hikaye; biri entrika, örtbas ve tabii ki uzaylı otopsisinin ilk sızdırılmış videosu. 1995’te ortaya çıkan 17 dakikalık siyah beyaz filmin sadece iyi çekilmiş bir sahte olduğu ortaya çıkmış olsa da, 47 yazında New Mexico çölünde neler olduğu hakkında açıklanamayan çok şey var.

Gariptir ki, tarihin en ünlü UFO herhangi öne çıkarılmıyor görüldüğüne transit bir UFO. Küçük Chaves County şehrinde hiç kimse 1947 yılının Temmuz ayının başlarında gökyüzünde herhangi bir gemi gördüğünü bildirmedi. Öyle olsa bile, daha sonra gizemli bir uçan cismin acil inişine dair sızdırılan bilgiler kısa süre sonra ‘Roswell Olayı’nı dünyaca ünlü bir olaya dönüştürdü.

70 yılı aşkın bir süre sonra ve ‘Roswell’ hala dünya dışı varlıklar, uzay gemileri ve benzerleriyle eş anlamlıdır. Ufologlara konuşacak çok şey veren ve New Mexico’daki pazarlama türlerine para kazanmanın birçok yolunu veren eğlenceli bir hikaye. Gerçek – inanılırsa – biraz daha az heyecan verici… ‘Uzaylı uzay aracı’ aslında bir hava balonuydu.

90’ların ortalarında ABD Hava Kuvvetleri, olayın ‘Mogul Projesi’ni sessiz tutmak için nasıl örtbas edildiğini ayrıntılarıyla anlatan 231 sayfalık kapsamlı bir rapor yayınladı. Mogul, Sovyet nükleer testlerini izlemek ve izlemek için tasarlanmış özel ekipmanlarla donatılmış yüksek irtifa hava balonları kullanan çok gizli bir askeri girişimdi.

Aurora, Teksas UFO olayı – Nisan 1897

Şimdi Roswell’den önce Roswell’e. Dünyaca ünlü New Mexico olayından 50 yıl önce ve yaklaşık 437 mil doğuda, Teksas’ın küçük Aurora kentinin üzerinde bir UFO görüldü. Yerel bir yargıç olan JS Proctor’un çiftliğinin üzerinde uçarken, yalnızca Aurora’nın erken kalkanları disk şeklindeki nesneye bir bakış attı. Yine de uzun süre ona bakmadılar. Tüm hesaplara göre, yargıcın arazisinde bulunan bir yel değirmeninin bir kolunu kırptı ve mülkün üzerine çarptı.

Hikaye, popüler yerel gazeteci SE Haydon tarafından Dallas Morning News’de yazılmıştır. Zanaatın (“anlaşılmaz hiyerogliflerle” kapsandığı bildirildi) uzaylı kökenli olduğunu öne süren birkaç süsleme ve bazı şüpheli alıntılar ekledi. Yakınlardaki Fort Worth üssünden TJ Weems (19. yüzyılın sonlarında Teksaslılar görünüşte paraflı isimleri severdi) adlı bir Ordu Sinyal Servisi subayından alıntı yaptı. 

Weems görünüşe göre – geminin pilotunun ‘bu dünyadan olmadığını’ ve ‘büyük olasılıkla Mars gezegeninin yerlisi’ olduğunu iddia etti. Marslı pilot ve gemisinin yakındaki bir kuyuya gömüldüğü iddia edildi.

Tabii ki, bir aldatmaca söylentileri hızla yayıldı, ancak tüm Marslı pilot olayının bir kurgu eseri olduğu muhtemel görünse de, Yargıç Proctor’un çiftliğinde tam olarak neyin düştüğünü açıklamıyor.

İlginizi Çekebilir; Eski Tarihte Yapılan 7 İlginç Kişisel Bakım Örnekleri

UFO’larla Roma karşılaşmaları

İnsanlık her zaman gökyüzünde anlayamadıkları şeylere tanık olmuş olsa da (ve erken mağara resimleri öyle olduğunu gösteriyor), bu tür olayların resmi belgeleri Roma zamanına kadar başlamamıştı.

Belki de ilk yazılı söz, tarihçi Livy’nin “gökyüzünde parıldayan hayalet gemiler” hakkında ayrıntılı olarak yazdığı MÖ 218’de geldi.

Livy’nin tanımlanamayan uçan cisimleri belgelemesinden 42 yıl sonra, kendi dikkat çekici tanıklığıyla Yaşlı Pliny olarak da bilinen Gaius Plinius Secundus geldi. Yazar, doğa bilimci ve filozof, bir UFO olabilecek, ancak daha büyük olasılıkla bir meteor olan şeyle karşılaşmasını yazdı. Naturalis Historia adlı eserinin 35. bölümünde şunları yazdı:

‘Bir yıldızdan düşen bir kıvılcımın dünyaya yaklaştıkça arttığı, bir bulutun içinden parlıyormuş gibi ay boyutuna gelinceye kadar; sonra göğe döndü.’

Pliny’den iki yıl sonra, Roma İmparatorluğu’nun göklerinde el sanatları hakkında daha fazla söylenti geldi. MÖ 74’te Chaeronea’lı Plutarch, Lukullus ve VI. Plutarch, “şarap kabı şeklinde” ve gümüş renkli ordular arasında gökyüzünde büyük ve görünüşte parlak bir nesneden bahsetti. Onu eleştirenler, içine sıkışıp kaldığı bir şarap kabına çok dikkatle baktığını, dolayısıyla vahşi hikayeyi öne sürmüş olabilir.

Aslında, birçok Romalı yazar ve tarihçi, kulağa UFO karşılaşmalarına çok benzeyen çeşitli karşılaşmalar hakkında uzun uzun yazmışlardır. Livy, Pliny ve Plutarch’tan sonra Paulus Orosius, Seneca the Elder ve Flavius ​​Josephus vardı hepsi de başlarının üzerindeki gizemli zanaatı belgelemekten çekinmediler.

Bu ‘raporlar’la ilgili sorun, birçok Romalı tarihçi ve yazarın, olayların doğru tasvirleri ile metafor, gerçeklik ve kurgu arasında gidip gelmesidir. Bu yüzden gerçeğin nerede bitip kurgunun nerede başladığını bilmek zor. Aynı şeyi, tüm tarihsel yazılar için de söyleyebiliriz…

Nürnberg semalarında uzaylılar – Nisan 1561

1561’de, şimdiki Alman şehri Nürnberg, Kutsal Roma İmparatorluğu içinde bağımsız bir şehir devletiydi. 14 Nisan’da güneş yükselirken, şehrin sokaklarındaki insanlar gökyüzünde bir dizi olağandışı cisim görmeye başladılar. Yine de sadece bir hava gösterisi yapmıyorlardı. Görgü tanıkları, neyin etkili bir ‘savaş’ olduğunu izlediğini bildirdi.

Mızraklar, üçgenler, silindirler, küreler, haçlar ve aylar şeklindeki nesneler, büyük bir patlama gösteriye son verene kadar birbirlerine çarparak fırladılar.

Resimli bir geniş yapraklı tahta gazete, tuhaf gök olaylarını bildirerek şunları söyledi:

‘ Hepsi kendi aralarında kavga etmeye başladılar, böylece önce güneşte olan küreler iki yanda duranlara uçtu, daha sonra güneşin dışında duran küreler küçük ve büyük çubuklarda uçtu. .’

“Ayrıca küreler kendi aralarında ileri geri uçtular ve birbirleriyle bir saatten fazla şiddetle savaştılar. Ve güneşin içindeki ve dışındaki çatışma en şiddetli olduğunda, o kadar yoruldular ki, yukarıda belirtildiği gibi, hepsi güneşten yeryüzüne “sanki hepsi yanmış gibi” düştü ve sonra yok oldular. büyük bir dumanla yeryüzünde.’

Peki neydi? Eh, elbette, yüzlerce hayranlık uyandıran Bavyeralı’nın kafaları için yapılan bir tür dünya dışı savaş olması oldukça uzak bir ihtimal. O zaman bilimsel olarak daha mantıklı ve belki de daha olası açıklamalar var. Önde gelen bir teori, tüm bunları, güneş ışığının atmosferdeki buz kristalleri tarafından kırıldığı ve birden fazla hareket eden güneş izlenimi verdiği ‘sundog’ adı verilen meteorolojik bir optik hile olarak açıklıyor.

O zamanlar, bir tür müdahale veya Tanrı’dan gelen mesaj olarak görülüyordu. Şimdi geriye daha ateist ve şüpheci gözlerle bakıyoruz. Tüm bu ‘görüntüleri’ ukalalık, yalanlar, aldatmacalar veya yanlış yorumlamalar olarak reddetmek kolaydır. Ve belki de bunu yapmakta haklı olabiliriz.

Peki sizlerin düşünceleri neler? ufolar hakkında ne düşünüyorsunuz? Uzaylılar var mı ? Yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir