Görüntüleme: 45
0 0
Okuma Süresi:2 Dakika, 22 Saniye

Her ne kadar uğraşırsak uğraşalım, genel olarak mutfakta kızartma pişirdiğimiz zamanlar da veya iyi bir spagetti’nin bolonezli makarna tadını çıkartmaktan keyif alıyorsak, giysilerimiz de kötü hoşumuza gitmeyecek yağ lekeleri ile karşılaşabileceğimizi biliyoruz. Giysilerde ki yağ lekeleri çıkartması zor olduğundan ve her neredeyse, hemen hemen belirgin bir şekilde görülebileceği, sinirlerimizi oldukça çok yıpratabiliriz. Hemen çıkartmak için adım atamazsanız eğer, yağ lekeleri zaman geçtikçe, koyulaşır ve kalıcı olarak yerleşir. Giysilerde ki yağı nasıl çıkartacağız giysiye bulaşmış yağ lekelerinden kurtulmak için sizlere bir kaç ipucu hazırladık, Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi bizler ile paylaşarak, katkıda bulunabilirsiniz.

Giysilerdeki Yağ Nasıl Çıkar?

Giysileriniz de yeni bir yağ lekeniz varsa, hatırlanması gereken ve bilinmesi gereken ilk şey, hemen hemen tüm yağların ya da gres yağların oda sıcaklığında katı veya yarı katı halde olduğu fazlalığın bir kağıt havlu kullanarak, nazik bir şekilde alınabileceğidir, böyle bir durumda ilk önce kaba olan kısmı, yumuşak ve sakin bir şekilde alınız. Bu ideal bir şekilde yağ lekesi oluştuktan hemen sonra yapılması gerekir. Daha sonra, kabartma tozu ya da bir parça tebeşir yıkanmadan önce lekenin gevşemesi için sıvı bir yıkama gerçekleştirebilirsiniz elinizde.

Yağ Lekelerini Çıkarmak İçin Kabartma Sodası Nasıl Kullanılır?

Kabartma tozu, çamaşır makinesine atılamayan şeyler üzerinde bir tılsım gibi çalışır . Örneğin, kanepe veya kışlık mont gibi büyük bir mobilya parçasındaki yağ lekelerini çıkarmak için kabartma tozu kullanabilirsiniz . İzlenecek adımlar şunlardır:

  1. Fazla yağı temizlemek için kağıt havlu kullandıktan sonra lekenin üzerine kabartma tozu sürün ve 24 saat bekletin.
  2. Bir gün geçtikten sonra kabartma tozunu fırçalayın.
  3. Leke üzerine seyreltilmiş sirke (yarım su-yarı sirke ) spreyi kullanın.
  4. Bodur bir fırça ve sabunla birlikte. Yumuşak bir kumaşla uğraşıyorsanız, bir diş fırçası ile hafifçe fırçalayın.
  5. İnatçı bir leke ise işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Yağ Lekelerini Çıkarmak İçin Tebeşir Nasıl Kullanılır?

Kumaştan yağı kendine çeken kabartma tozu ile aynı etkiye sahip olduğu için bir parça tebeşir de kullanabilirsiniz. Yağ lekelerini çıkarmak için tebeşir nasıl kullanılır. Fazlalığı bir mendil veya kağıt havluyla lekeledikten sonra lekeye bir parça tebeşir sürün. Yağ lekeli bezi başarılı bir şekilde çıkarmak için mümkün olan en kısa sürede yıkayın.

Giysilerdeki Yağı Çıkaran Bulaşık Deterjanı

Kullanılmış tencere ve tavalardaki ağır yağı çıkarmak için bulaşık deterjanı kullanılması gibi, kumaşlardaki yağ lekelerini çıkarmak için de birkaç damla kullanılabilir. Yağ lekesini gevşetmek için seyreltilmiş bulaşık deterjanı ve ılık su kullanın. Bezin yaklaşık beş dakika içinde ıslanmasını sağlayın. Bir süre ıslattıktan sonra, yağ lekeli kumaş liflerini nazikçe birbirine sürtebilirsiniz. Sabunu lekeye işlemek için eski bir diş fırçası veya başka bir bez de kullanabilirsiniz.

Kabartma tozu, tebeşir veya bulaşık deterjanı kullandıktan sonra giysinin kumaş bakım etiketindeki yıkama talimatını takip edebilirsiniz. Yıkandıktan sonra yağ lekesi hala görünüyorsa işlemi tekrarlayın. Kumaş liflerini kalıcı olarak lekeleyebileceğinden, yağ lekesi çıkana kadar kurutucuya koymaktan kaçının .

Yaşadığınız tecrübeleri ya da , bu konu hakkında deneyimlerinizi fikirlerinizi, yorum kısmında bizler ile paylaşabilirsiniz, yazımıza katkıda bulunabilir, okuyucularımızın bilgilenmesi amacı ile, yeni fikirler söyleyebilirsiniz, bilginin paylaşılması her zaman doğru ve güzel bir şeydir.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir