Görüntüleme: 219
0 0
Okuma Süresi:3 Dakika, 31 Saniye

Evlerimizi yeniden şekillendirmek ya da yenilemek söz konusu olduğu zaman, Güç Kablolarını ev dekorasyonu bozmadan nasıl sabitleriz? hemen hemen her an ortaya çıkan önemli bir sorun.

Elektrik prizlerinizin nereye yerleştirilmesini istediğiniz ve güç kablolarınızı mümkün olan her şekilde her yerde en iyi biçimde nasıl gizleyeceğinizdir. Elbette dağınık olan kabloların engeli ev sahipleri arasında ortak bir hayal kırıklığı görüntü kirliliği oluşturabilmektedir.

Tabii ki, hiç kimse evinde sarkan ve yerinde olmayan kabloları görmek istemez – bu sadece iç mekanın daha kötü görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bazı durumlarda karışık veya düzensiz bırakıldığında potansiyel sorunlara da neden olabilir.

Bununla birlikte, ev sahiplerinin bunu aşmalarının bir yolu, güç kablolarını yaratıcı bir şekilde sabitlerken aynı zamanda iç tasarımlarını riske atmamak veya köreltmemektir.

Birkaç şık görsel olarak iyi olan taktikler ile bu çirkin kablo görüntüsünü nasıl çıkarabileceğinize şaşıracaksınız, ancak yine de daha kaliteli ev fikirlerinizi düzgün bir şekilde yürütürken fazladan dağınıklığa yer bırakmayacaksınız.

Dekorasyon yaparken kordonları nasıl saklarsınız?

Evinizi dekore ederken , sarkan kablolarla ilgili bir sorun olması gereken alanlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunu yaparak, onları en iyi nasıl gizleyeceğiniz konusunda zaten farklı yollar bulabileceksiniz.

Bunun bir örneği, kabloları sabitlemek için bir zımba tabancası kullanmaktır. Lambalardan, yazıcılardan ve daha fazlasından gelen kablolar, alanınızdaki organizasyonu bozabilir. İyi ve yaygın bir hile, kabloları zımbalamak ve onları masanın hemen altında ve bacakları boyunca gizlemektir.

Kordonları gizlemenin bazı yolları, kendin yaplar, akıllı iç düzenlemeler ve kablo düzenleyiciler aracılığıyla olabilir. Hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, fazladan çaba harcamanıza gerek kalmadan dağınık kablo sorununuz için harika çözümler olduklarını kanıtlayabilirler.

Kabloları delmeden nasıl saklayabilirsiniz?

Şimdi biraz daha büyük ev aletleri, örneğin televizyonlar için oldukça zorlayıcı olabilir. En fazla, güç kablolarınızı gizlemek ve sabitlemek için delikler açmanız veya çekiçlemeniz gerekir.

Her zaman olmamak kaydıyla TV kablolarını gizlemek için duvarınızda delikler açmayacak kadar yaratıcı olmak bu işi çözebilir. Kordonları yalnızca fermuarlarla birbirine sarın, ardından bir bez parçası (tercihen duvarlarınıza uyan bir bez) kullanarak ağlayın. Bu akıllı yöntemle, bir taşla iki kuş vurabilirsiniz: dekoratif bir alan sağlamak ve güç kablolarını sabitlemek.

İlginizi Çekebilir; Ekolojik sürdürülebilir yapı malzemeleri nasıl seçilir

Güç şeritlerini ve kabloları nasıl gizlersiniz?

Güç şeritleri, özellikle aynı anda ikiden fazla cihazı veya ürünü takmak istiyorsanız uygun olabilir. Ancak, bakmak için pek güzel değiller.

Evleri dekore ederken, elektrik prizlerini gizlemekle başlamak en iyisidir.

Güç şeritleri ile onları gizlemenin en iyi yolu onları mobilyaların arkasına saklamaktır. Küçük alanlar açısından, düzgün ve iyi dekore edilmiş bir kitaplığın arkasına kordonları gizlemeyi tercih edebilirsiniz. Bildiğimiz gibi, küçük bir alanın her yerinde dağınık güç kablolarına sahip olmak, alanı daha da sıkışık gösterebilir, bu yüzden gizli olmaları en iyisidir. Ayrıca, temiz ve daha hoş bir oda sağlar.

Evde kişisel bilgisayarlarınız varsa, masaüstü veya internet modem kablolarının ne kadar çirkin göründüğünü daha iyi biliyorsunuzdur . Bunu çözebilecek bir numara, onları dokuma bir sepete veya kitap kapaklarının arkasına saklamaktır. Örgülü, şık delikli sepetler kullanmak, çalışma alanınız için bir dekorasyon görevi görebilir ve tüm bunlar, gizli modeminizin/yönlendiricinizin kablolarını yaratıcı bir şekilde sabitler.

Bazı güç kabloları ısı ürettiğinden, biraz boşluk bırakmayı unutmamak önemlidir. Güç kablolarının yanıcı cihazların üzerine yerleştirilmediğinden emin olun.

Kablo kanalları; en büyük yardımcınızdır, internet ortamında, sanal alışveriş mağzaların da kablo kanallarını satan firmalardan, aldığınız ölçülere istinaden bir kablo kanalı alabilir, duvara monte ederek, kablolarınızı gizlemeniz de mümkündür.

Kablo yönetim kutusunu nasıl kullanıyorsunuz?

Aşırı ısınma, anahtarlı uzatma kablolarında sorun olabilir, ancak kablo yönetim kutuları gibi kablo düzenleyicilerde bu pek sorun olmaz. Kablo yönetim kutuları, hem tasarım hem de anahtarlı uzatma kablolarınızı tutmanın bir yolu olarak verimlidir. Uygun hava akışı için altta açıklıklar vardır, bu nedenle aşırı ısınma konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Kullanmak için elektrik şeridini kutunun içine yerleştirin ve ana kabloyu bir taraftaki delikten geçirin. Ardından, kabloları bir araya toplayın ve bu korkunç güç şeridi karmaşasına kıyasla estetik ve basit bir değiştirme için diğer taraftan geçirin.

Sonuç olarak baktığımızda;

Elinizde bir kaç yaratıcı olan numara ile, dekoratif alanınızı karıştıran ve mahveden dağınık kablolardan ve tellerden kurtulmanız mümkün.

Aynı Sorunu yaşayanlardan mısınız ? eğer ev yenileme ihtiyaçlarınızda size yardımcı olabilecek olan kablo düzenleyecek elektrikçiler tanıyorsanız, onlardan yardım alabilirsiniz, kablo saklama malzemeleri için internette bunları bulabilir evinizde görüntüsü hoş olan bir görünüm elde edebilirsiniz.

Düşünce ve bildiğiniz yolları, yorum kısmında bizler ile paylaşarak okuyucularımıza fayda sağlayabilirsiniz.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir