0 0
Okuma Süresü:2 Dakika, 24 Saniye

Doğada vakit geçirmek için güzel bir dış mekan alanı oluşturmuş olabilirsiniz, Bölgenizin en iyi şekilde görünmesini sağlamak adına mükemmel toprak ve çim türünü seçmiş olabilirsiniz, Ancak çimlerinizi düzgün bir şekilde korumak için ne kadar çaba harcıyorsunuz ? ve haklarında ne biliyorsunuz.

Çimi korumak için yoğun kimyasal spreyler gübreler veya herbisitler kullanmanıza gerek yoktur, çim ekipmanlarına çok fazla harcamanıza da gerek yok. Çim bakımı rutininizde sadece birkaç bakım ipucusu ve bunun sonucunda hepinizin komşularınız tarafından taktir edileceği bir çime sahip olmaya hazır olduğunuzu bilmelisiniz.

Çimlerinizi Yabani Otlar, Yosunlar veya Sazlardan Temizleyin

Yabani otlar, kuşlar, hayvanlar ve hatta kendi ayakkabılarınız tarafından bahçeye getirilebildikleri için çimlerde yaygın olarak bulunur. Sonuç olarak, çimlerinizde tohum başları veya farklı türlerde çiçekler büyüyebilir. Kök de dahil olmak üzere tüm otu elle çekebilir veya bir alet kullanabilirsiniz.

Saz ölü yapraklardan, kök saplarından veya tıkanıklık oluşturan, besinlerin ve nemin tabana ulaşmasını engelleyen otlardan oluşur. Sazdan kurtulmanın en iyi çözümü, malçı bahçeden tırmıklamak ve çıkarmaktır.

Yosunlar, çimlerde yaygın olarak bulunan başka bir sinir bozucu maddedir. Kötü drenaj, yüksek miktarda saz, toprakta kil vb. yosunların gelişmesine neden olan şeylerden bazılarıdır. Yosunu çıkarmak için önce sorunun nedenini bulmanız gerekir.

Çimleriniz çok büyükse veya bu işleri yapmak için yeterli zamanınız yoksa profesyonel bir çim bakım hizmeti  sağlayıcısı arayın  .

Biçme Makinenizin Bıçaklarını Kaldırın

Daha iyi görünen bir çim için önemli bir sır, çimleri daha yükseğe kesmektir. Çimleri çok alçak biçerseniz, bu birkaç soruna neden olabilir. Sorunlardan biri, yabani otların toprak tabanına doğru yol almak için yeterli zamanı bulacak olmasıdır .

Bu nedenle, çim biçmek için 3.5 ila 4” arasındaki herhangi bir yer ideal bir yüksekliktir. Bir seferde çimlerin 1 / 4’ünden fazlasını kaldırmayın; çim üzerinde aşırı stres oluşturabilir.

Düzgün biçme, topraktaki nemi tutmak için yeterli gölge sağlar. Ayrıca çimlerin kahverengileşmesini de önleyecektir. ağaç uzmanlarından biçme uygulamaları ve genel çim bakımı hakkında tavsiye alın .

Çimlerinizi En İyi Şekilde Besleyin

Çimi her kestiğinizde, bazı besin kalıntılarını giderir. Çim ve bitkiler her mevsim beslenmeye ihtiyaç duyduğundan, iyi bir çim besleme rutini planlamak çok önemlidir. Gelişme açısından fark yaratacaktır.

Çimlerinizi düzenli olarak sulayın. Gerektiğinde organik gübreler uygulayın. Toprağı beslemek için azot ve diğer eser mineralleri sağladıkları için çim kırpmalarını torbaya koymayın.

Tohum , Onu Gençleştiren Çimen

Aşırı tohumlama, tüm çim alanını, yıpranmış çimlere hayat veren gübrelerle karıştırılmış birçok tohumla kaplamak anlamına gelir. Yosun veya yabancı ot istilası olasılığını azaltırken incelmiş ve hasarlı alanları kaplar.

Bırakın Toprak Nefes Alsın

Çim toprağı sürülmüş değil, sürekli düzleştirilmiştir. Sonuç olarak, havanın dışarı atılması, bitkilerin köklerini boğmasına neden olur. Bu nedenle iyi havalandırılması tavsiye edilir. Toprağı düzleştirmeden havalandırma için belirli bir alan oluşturun. Çimlerinizin sağlığında iyileşme görmek için bu aktiviteyi yılda bir veya iki kez tekrarlayabilirsiniz.

Bunlar, çim bakımı rutininize dahil etmeniz gereken birçok ipucundan bazıları. Çimlerinizi korumak için bu ipuçlarını kullanmak ve çimlerin büyümesini engelleyen yüzey kalıntılarını temizlemek, çiminizin sağlıklı ve gür görünmesini sağlayacaktır. Hâlâ yardıma ihtiyacınız varsa , yerleşik görebileceğiniz gibi doğal görünmesini sağlayan bir çim bakım hizmetleri şirketine bakmayı düşünebilirsiniz .

Mutlu
Mutlu
0 %
Sad
Üzgün
0 %
Excited
Heyecanlı
0 %
Sleepy
Uykulu
0 %
Angry
Sinirli
0 %
Surprise
Sürpriz
0 %

Ortalama puanı

5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir