0 0
Okuma Süresü:5 Dakika, 27 Saniye

İphone bir çok kullanıcı tarafından kullanması sevilen, harika bir cihaz ve herkes bunu kullanmak istiyor olabilir, ancak; fiyat bakımından ucuz olmadığı için ve nadiren indirimli fiyatlara gelebiliyor. Bu sebeple, tam fiyat ödemeden bir iphone cihazı kullanmak istiyorsanız, kullanılmış olan cihaz satın almak, en iyi seçenekler arasında görünebilir. Kullanılmış olan bir iphone cihazı iyi bir anlaşma ve yol olsada, dikkat etmeniz gereken ve bu konuda titiz davranmanız gerekli görülen bir kaç şey vardır.

Kullanılmış olan ya da yenilenmiş bir iphone cihaz satın almak para tasarrufu konusunda sizlere yardımcı olabilir, ancak takaslar da olabilir, Kullanılmış bir iphone satın almayı düşünüyorsanız satın almadan önce, kontrol etmenizin doğru olacağı bir kaç maddeyi sizler için hazırladık, yazı içerisinde, nasıl yapacağınıza dair bir kaç ipucu belirtiyoruz, keyifli okumalar.

Yenilenmiş iPhone’lar İyi ve Güvenilir mi?

Kullanılmış olan ya da yenilenmiş bir iphone cihaz satın alma konusunda, endişe yaratıcı şeyler içinize doğabilir ya da tereddütlerinizi olabilir, Kullanılmış olan bir iphone cihazı yeni model kadar iyi ve güvenilir olup olmadığını merak etmek gerçekten mantıklı bir harekettir, bu konuda sizlere söyleyebileceğimiz önemli nokta: iPhone’u nereden satın aldığınıza bağlı olmaktadır. Düzgün çalışan güvendiğiniz ve garantici olan firmalardan almayı tercih etmenizi, öneriyoruz, bu konuda güven endişesi duyduğunuz ve araştırmalarınızda, kötü sonuçlar doğurabileceğine inandığınız firmalardan almak yerine, tamamen güvene dayalı geçmişi ve araştırmalarınız sonucu temiz çıkan firmalar ile alışveriş yapmayı öneriyoruz

Kullanılmış iPhone’un Çalınmadığından Emin Olun

Kullanılmış bir iphone cihaz satın alırken, çalıntı bir telefon almak hiç kimse istemez, çünkü bu size büyük sorunlar doğurabilmektedir. Apple, Aktivasyon Kilidi ile çalınan iPhone’ların yeni kullanıcılar tarafından etkinleştirilmesini engeller. Ancak bir telefonun Etkinleştirme Kilitli olup olmadığını yalnızca satın aldıktan sonra ve iş işten geçtikten sonra anlarsınız, Bununla birlikte satın almadan önce bir İphone’nin çalıntı olup olmadığını öğrenmekte mümkündür. Telefonlarınızın, IMEI veya MEID numarasına ihtiyacınız olacaktır. Bu numaraları ve bilgileri, satıcınızdan mutlaka istemeniz gerekir ya da kendiniz öğrenebilirsiniz. öğrenmek için şu adımları izleyiniz;

 1. iPhone’da Ayarlar uygulamasına dokunun .
 2. Tap Genel .
 3. Hakkında’ya dokunun .
 4. Aşağı gidin ve yanındaki göz IMEI (veya MEID numarası için). Genellikle 15 basamaklı bir sayıdır.

E-Devlet Platformunda, IMEI Sorgulama ekranından, bu konuda fikir alabilir, gerekli sorgulamaları gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonun Taşıyıcının Kilitli olmadığını Onaylayın

Doğru iPhone modeline sahip olsanız bile, telefonu etkinleştirip etkinleştirmediğini doğrulamak için satın almadan önce telefon şirketinizi aramanız iyi bir fikirdir. Bunu yapmak için satıcıdan telefonun IMEI numarasını veya MEID’sini isteyin . Ardından operatörünüzü arayın, durumu açıklayın ve operatöre telefonun IMEI veya MEID numarasını verin. Şirket, telefonun uyumlu olup olmadığını size söyleyebilmelidir.

Kullanılmış iPhone’un Pilini Kontrol Edin

Yana kullanıcıların iPhone’un pilini yerini alamaz , emin satın herhangi kullanılan iPhone güçlü bir pile sahip olduğunu olabilir.  Az kullanılmış bir iPhone’un pil ömrü iyi olmalıdır, ancak bir yıldan eski olan her şey kontrol edilmelidir. Pil Sağlığı özelliğini kullanarak iOS 12 ve sonraki sürümleri çalıştıran telefonlarda pilin sağlığını kontrol edin :

 1. Ayarlar uygulamasına dokunun .
 2. Pil’e dokunun .
 3. Pil Sağlığı’na dokunun .
 4. Maksimum Kapasite bölümünde görüntülenen yüzde , pilin iyi durumda olduğunu gösterir. Yepyeni bir telefondaki mükemmel, yepyeni bir pil %100 kapasiteye sahip olacaktır, bu nedenle buna ne kadar yakınsanız o kadar iyi.

Apple, iPhone’larına makul bir fiyata yeni piller takıyor, bu nedenle pilin durumu hakkında güvenilir bilgi alamıyorsanız, satın almadan önce pili değiştirmeyle ilgili bir fiyat için Apple.com‘a gidin.

Diğer Donanım Hasarını Kontrol Edin

Her iPhone’da telefonun yanlarında ve arkasında uçuk veya çizik gibi normal aşınma ve yıpranma vardır. Ancak ekrandaki büyük çizikler, Touch ID , Face ID veya 3D Touch sensörle ilgili sorunlar, kamera merceğindeki çizikler veya diğer donanım hasarları büyük problemler olabilir. Mümkünse telefonu şahsen incelemeyi isteyin. kontrol edinTelefonun ıslanıp ıslanmadığını görmek su hasarı sensörünü . Kamerayı, düğmeleri ve diğer donanımı test edin. Telefonu incelemek mümkün değilse, ürünlerinin arkasında duran işini iyi yapan ve size güven veren satıcıdan alın.

Doğru Depolama Kapasitesini Seçin

Düşük fiyatın cazibesi güçlü olsa da, kullanılmış iPhone’ların genellikle en yeni modeller olmadığını ve mevcut modellerden daha az depolama alanına sahip olduğunu unutmayın. Mevcut birinci sınıf iPhone’lar müziğiniz, fotoğraflarınız, uygulamalarınız ve diğer verileriniz için 512 GB’a kadar depolama alanı sunar. Düşük fiyatlara sunulan bazı modellerde 16 GB’a kadar varan kapasite vardır. Bu çok büyük bir fark. Boyut, özellikle fotoğraf ve müzik için iCloud kullanan kişiler için eskisi kadar önemli değil, ancak 64 GB’den daha küçük bir şey almamalısınız

Özellikleri ve Fiyatı Değerlendirin

Kullanılmış bir iPhone satın aldığınızda hangi özelliklerden ödün verdiğinizi bildiğinizden emin olun. Büyük olasılıkla, mevcut modelin en az bir neslini satın alıyorsunuz (yenilenmiş bir iPhone 1000TL veya daha ucuz olabilir). Bu iyi ve paradan tasarruf etmenin akıllıca bir yolu. Düşündüğünüz modelin sahip olmadığı özellikleri bildiğinizden ve onlarsız da iyi kullanabileceğinizden emin olun.

Oluyorsa, Bir Garanti Alın

Garanti yenilenmiş bir iPhone cihazdan alabilirseniz, mutlaka alın, Saygın satıcılar ve işini iyi yapan kişiler, ürünlerinin arkasında durmaktadır. Daha önceden tamir görmüş bir telefon gelecekte mutlaka sorun çıkarmayabilir, ancak çıkaradabilir. bu sebeple, garanti sizi rahat hissetmenizi sağlayacaktır. bu konuda gerekli iletişimi satın alacağınız telefoncu ile kurmanız yerinde olacaktır.

Kullanılmış veya Yenilenmiş iPhone Nereden Alınır?

Kullanılmış bir iPhone sizin için uygunsa, yeni oyuncağınızı nereden alacağınıza karar vermeniz gerekir. Daha düşük maliyetli yenilenmiş iPhone’ları bulmak için bazı iyi seçenekler şunlardır:

 • Apple : Apple, web sitesinde yenilenmiş ürünler satıyor. Her zaman iPhone’ları olmasa da, seçimler günlük olarak değişir, bu nedenle kontrol etmeye değer. Apple’ın yenilenmiş iPhone’ları, Apple parçalarıyla uzmanlar tarafından onarılır ve yeni iPhone’ların sahip olduğu bir yıllık garantiyle gelirler.
 • E-Ticaret Siteleri Günümüz de bir çok e-ticaret sitesi, bu konuda ikinci el satış yapmaktadır, yenilenmiş cihazların satışını sunan, pazaryeri firmaları bulunmaktadır, bunları inceleyip, doğru kararı verebilir iletişime geçebilirsiniz.
 • Telefoncular; Semtiniz de şehir merkezlerinde, büyük ve orta ölçekli telefoncu dükkanları bulunmaktadır, burada, size uygun olan cihazları bulabilir, firma sahipleri ve satış danışmanları ile bire bir görüşerek, telefonu test edip alım gerçekleştirebilirsiniz.
 • Mobil Uygulamalar: Letgo Gibi uygulamalar aracılığı ile aradığınız cihaza ulaşabilir, size daha kolaylık sağlayacak bir iletişim gerçekleştirip, doğru cihazı bulabilirsiniz.

Evet arkadaşlar, telefon hayatımız da önemli bir noktada yer almaktadır ,böyle durumlarda, her zaman için tedbirli ve doğru hareket etmek, en iyi yoldur, Cihaz alırken, sürekli kullanacağınızı ve önemli işlemlerinizi günlük iletişim ihtiyaçlarınızı ve internet ihtiyaçlarınızı doğru ve sizi yormayacak şekilde cihaz alma konusunda, tedbirli olmakta ,fayda bulunmaktadır.

Düşüncelerinizi ve sizlerin aklında ki fikirleri, yorum kısmında belirterek yazımıza katkıda bulunabilirsiniz.

Mutlu
Mutlu
0 %
Sad
Üzgün
0 %
Excited
Heyecanlı
0 %
Sleepy
Uykulu
0 %
Angry
Sinirli
0 %
Surprise
Sürpriz
0 %

Ortalama puanı

5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir