0 0
Okuma Süresü:3 Dakika, 31 Saniye

Bu yazımızın içerisinde, önereceğimiz çeşitli yollar sayesinde Instagram için video süresini uzatma nasıl yapılır hakkında bilgi içeriği paylaşıyoruz. Dikkatlice okuyunuz

Instagram’a bir video yüklemeye çalışırken , tam olarak yükleyemediğimizi fark ettik çünkü ünlü sosyal ağda video kliplerin süresine bir sınırlama getirildi . Nasıl yapabiliriz?

Instagram’daki her video türünün farklı süreleri olduğunu bilmelisiniz, örneğin: Hikayeler maksimum 15 saniye sürebilir, Gönderiler maksimum 1 dakika sürmelidir , IGTV’ler maksimum 60 süreli yatay veya dikey videoların yayınlanmasına izin verir. dakika Son olarak, Reels bölümü 60 saniyeye kadar videoların kullanılmasına izin verir .

İşte tam da bu nedenle, Instagram için videoların süresi sorununa çözüm getirmeye çalışan okuduğunuz rehber oluşturduk. Instagram’da videoları uzatmak için çeşitli hileler var, bunların hepsini göreceğiz.

Bu yüzden tavsiyemiz bundan sonraki paragrafları dikkatli bir şekilde takip edip anlatacaklarımızı taklit etmeye çalışmanızdır, Instagram için videolarınızın süresini kesinlikle uzatabileceksiniz .

Instagram Hikayelerinin Süresini Uzatın

O halde aşağıda anlatacağımız basit işlemlerle Instagram hikayelerindeki videoları nasıl uzatabileceğimizi görelim :

 1. Instagram uygulamasını başlatın ;
 2. Hesabınıza giriş yapın;
 3. Ana ekranı sağdan sola kaydırın;
 4. Medya galerisi simgesine dokunun ;
 5. Söz konusu videoyu seçin.

Hikayeler, başlangıçta söylendiği gibi 15 saniye sürüyor, bu nedenle hikayelere uygulanan sınırdan daha uzun bir video yüklemek için, az önce açıklanan prosedürleri izlemeliyiz ve otomatik olarak Instagram , gidebileceğimiz 15 saniyelik daha fazla hikaye oluşturacaktır. onları istediğimiz gibi değiştirin. .

Şimdi geriye kalan tek şey İleri’yi yapmak ve ardından Paylaş’a tıklayın .

Instagram Gönderilerinde Video Süresini Uzatın

Diğer yandan, yüklediğimiz Instagram gönderilerindeki videoların süresini uzatmak istiyorsak , o zaman iki şekilde ilerlememiz gerekiyor.

Bunlardan ilki akıllı telefonumuzun aplikasyonu veya diğer video düzenleme uygulamalarımız ile videoyu en fazla 1 dakika kesmektir veya bir video atlıkarınca oluşturabiliriz. Dönen videolar, aynı gönderideki birden fazla 1 dakikalık videolardır.

Videoyu bir dakikaya indirerek, yalnızca o kesme dakikasını yayınlamaya veya örneğin 2 dakika sürerse videoyu aynı yayının iki videosuna bölmeye karar verebiliriz .

Yapmak için:

 1. Instagram’ı açın ;
 2. Profile erişin ;
 3. Sağ üstteki (+) düğmesine basın ;
 4. Gönder öğesine basın .

Artık videomuzu düzenledikten sonra bir mi yoksa birden fazla mı ekleyeceğimize karar verebiliriz. Birden fazla eklemek için önceki prosedürleri takip edin ve ardından:

 1. Galeri simgesine tıklayın ;
 2. Videonun düzenlenmiş kısmını seçin ;
 3. Birden çok öğe seç’e tıklayın .

Bu şekilde aynı gönderiye iki veya daha fazla yükleyebiliriz , bu da bir atlıkarınca gönderisi olacak , yani bunlar için gönderiler sağa kaydırılabilir.

IGTV ile Streç Video

Ancak önceki çözüm bizi tatmin etmezse, çok daha basit bir yol, ancak bir gönderiyi bir IGTV’ye dönüştürecek başka bir prosedürü tercih etmeliyiz .

Başlangıçta belirtildiği gibi, IGTV’ler , platformun maksimum 60 dakika , 1 saat süren video formatlarıdır . Bunu yapmak için şunu yapalım:

 1. Instagram uygulamasını başlatın ;
 2. Akıllı telefon ekranının sağ üst köşesinde bulunan (+) düğmesine basın ;
 3. Gönder düğmesine basın ;
 4. Galeriden videoyu seçin;
 5. İleri düğmesine tıklayın ;
 6. Uzun video öğesine bir onay işareti koyun ;
 7. Filmin başlığını, açıklamasını ekleyin ve kapağını düzenleyin;
 8. Son olarak, IGTV’de Yayınla düğmesine basın .

Artık video maksimum 1 saat sürecek ve artık 1 dakika sürmeyecek.

Instagram’da Video Reels Süresini Uzatın

Instagram’da Reels süresini nasıl uzatabileceğimizi göreceğimiz rehberin son bölümündeyiz .

Başlangıçta belirtildiği gibi, Instagram Reels Videoları maksimum 60 saniye sürer , ancak platform varsayılan olarak bunları 15 saniyeye ayarlar. Sürelerini nasıl uzatabiliriz?

Bu adımları izleyiniz:

 1. Instagram uygulamasını başlatın ;
 2. (+) düğmesine dokunun ;
 3. Reels girişine gidin ;
 4. Ardından sol tarafta bulunan 15 düğmesine (maksimum süre 60’a kadar) art arda basın .

Ardından video bitene kadar 15 tuşuna basıyoruz, maksimum 1 dakika. Video daha uzun ise mutlaka özel uygulamalarla videoyu kesmeliyiz. Elbette kaliteli videolara sahip olmak için seviye kameralı bir akıllı telefona ihtiyacınız var .

Düşüncelerinizi ve bildiğiniz diğer yöntemleri, yorum kısmında bizlere iletebilirsiniz.

Mutlu
Mutlu
0 %
Sad
Üzgün
0 %
Excited
Heyecanlı
0 %
Sleepy
Uykulu
0 %
Angry
Sinirli
0 %
Surprise
Sürpriz
0 %

Ortalama puanı

5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir