Görüntüleme: 63
0 0
Okuma Süresi:3 Dakika, 9 Saniye

Vücuunuzun bir kısmı, kaşındığı zamanlar da bazen uzun süredir kaşındığınızı fark etmezsiniz; bu durumda acı çektiğini anlarsınız. Vücudunuz da her hangi bir yeri kaşıma çok tatmin edici bir his verebilir, ancak kaşınan kısımlarda yaralandığında veya şiştiğin de bu durumdan pişman olabilirsiniz.

Genel olarak kaşınan vücut kısımlarından biri koltuk altıdır. Her zaman kaşındırmaz, ama zamanı geldiğin de kesinlikle kaçmak isteyeceğiniz unutulmaz ve gerçekten sıkıntı yaratacak bir durumdur çünkü kaşındığı zaman oldukça fazla derecede kaşınır ve sizi gerçek anlamda huzursuz eder.

İşte bu gibi kaşınmalar da koltuk altlarında yaşadığınız kaşınma durumlardan kurtulmanız için sizlere deneyimlerimizden yola çıkarak bir kaç ipucu vereceğiz.

Hijyene Dikkat Etmeniz Gerekir

Her gün banyo yapıyorsunuzdur, ancak düzgün yapmıyor olabilirsiniz. Vücudunuzun tüm bölgelerini temizlemeniz ciddi anlamda önemli bir boyuta sahiptir. Cildinizi dikkatli bir şekilde temizleyin. Koltuk altlarınızı güzelce ve nazik bir şekilde temizleyiniz. Terli ıslanır ve üzerinde ya da içinde bakreti oluşması gerçekten şaşırtıcı olmaz. bu sebeple kendinizi her gün temiz ve taze tutmanız önemli bir durumdur.

Tahriş Edici Maddelerden Uzak Durun

Koltuk altı cildiniz ve kullandığınız sabun, doktor tarafından reçete edilen bir sabunun etkisi olmadıkça birbiriyle uyumlu olmayabilir. Uzun süredir koltuk altlarınızı kaşımanıza neden oluyorsa, uzun süredir sabun kullanmayı bırakın. Cildinize uygun olmayan sert kimyasallar içerebilir. Deodorantınız veya ter önleyicinizle aynı şey. Koltuk altı derinizi koyulaştırmasının yanı sıra, kaşınmayı çok kötü yapıp yapmadığını gözlemleyin.

Çok fazla kokulu ürünler, içerdiği isimsiz kimyasallar nedeniyle de iyi olmayabilir. Cilt ürününün içinde koku olduğunu biliyor olabilirsin, ama o kokunun nasıl yapıldığını biliyor musun? Özellikle cildiniz genel olarak hassassa koltuk altlarınız için güzel kokulu cilt ürünlerine güvenmeyin. Tahrişe yol açabilir ve alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Rahatlığı Tercih Edin

Koltuk altı cildinizin özgürce nefes almasına izin verin. Dar giysiler giyerek onu boğmayın; ter tıkanıklığı nedeniyle koltuk altlarınızda kızarıklıklara neden olabilirler. Gevşek üst giyim, koltuk altlarınızdaki terin nefes alması için kalan küçük alanda tamamen sıkışmasını önleyecektir.

Sentetik giysiler giymek, kontakt dermatit, solunum rahatsızlıkları ve kanser gibi endişe verici sağlık riskleri oluşturur ve bunlar tehlikeli kimyasallardan kaynaklanır. Pamuklu giysiler tavsiye edilir; çok daha fazlası organik olanlardır.

Düzgün bir şekilde tıraş olmalısınız

Koltuk altı tüylerini her aldığınızda tıraş olmak sizin rutininizse, bunu doğru şekilde yapmalısınız. Kör bir tıraş makinesi kullanmaktan kaçının. Tıraş makineniz ne hemen ne de iyi çalışmıyorsa, tıraş olurken daha fazla güç ve baskı uygulama eğiliminiz vardır. Tek kullanımlık tıraş makineleri, muhtemelen ucuz fiyatları nedeniyle, kaliteleri de mükemmel ve kalıcı olmadığı için pek tavsiye edilmez.

Cildinizi tıraş etmek daha fazla olumsuz sonuçla sonuçlanırsa, tıraş olmayı bırakın. Cildiniz bu kesiciler için fazla hassas olabilir.

Kaşıntıda Ellerinizi Kullanmayınız

Muhtemelen kaşınmanın kaşıntıyı azaltacağını düşünüyorsun, ama öyle değil. Kaşıntıyı bile güçlendirir ve güçlendirir ve yalnızca zaten ağrılı ve yaralı olduğunda durur. Kendine hakim ol; ellerini kontrol et. Okşamak ya da öylece bırakmak gibi başka bir şey yapın. Elleriniz de kirli olabilir ve bu her şeyi daha da kötüleştirir.

Ellerinizin her zaman koltuk altınızla doğrudan temas halinde olduğunu unutmayın. Kaşıntı hissini tetikleyen, sizin imha silahınız. Tüm yapılması gerekenleri yapıp yapılmaması gerekenleri unutsanız bile – bu durumda: ÇİZMEYİN, KAŞIMAYIN – hiçbir işe yaramazlar. Kendine hakim ol. Kaşıntının sizi ele geçirmesine izin vermeyin. .

Koltuk altını sürekli ve sert bir şekilde kaşımak iyi hissettiriyor ama bu iyi değil. Bunu yaparak cilt sağlığına kötü etkileri vardır. Koltuk altlarınızı kaşınmak tam anlamıyla sizin için de pek iyi görünmüyor. Ruh halinizi, modunuzu ve duruşunuzu bozabilir. O karıncalanan koltuk altı kaşıntılarını devam ettirmemek için gerçekten bir hareket yapmalısın (ellerini koltuk altlarına doğru hareket ettirmek dışında) Onlardan kurtulmak için bir şeylerler yapmanız gerektiğini biliyorsunuz ve yazı dizimiz de bahsettiğimiz konuları okuyup öğrenebilirsiniz

Bu gibi kaşıntılar, sizleri bezdirebilir, her zaman dikkatli olmakta fayda bulunmaktadır.

Önemli Not: Yazılarımız, tamamen bilgilendirme, ve araştırmalar sonucu ortaya çıkan bilgileri içermektedir, hiç bir şekilde tedavi yöntemi olarak kullanılmaz, bu gibi durumlar da her zaman Hekimlerinize başvurmalısınız.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir