Görüntüleme: 62
0 0
Okuma Süresi:3 Dakika, 0 Saniye

Polen ve çeşitli alerjenlere karşı nasıl yardımcı olabiliriz ? Ilık mevsimler her zaman beraberinde renkleri, çiçekleri ve yeni bir yaşam standardını getirir, ama bunlara ek olarak da damlama ve bronş tahrişlerinin korkutucu nedenlerini de beraberlerin de getirmektedir.

bu semptomlar, bireysel olarak ortaya çıkar, ancak bazen en şiddetli vakalarda, özellikle mevsimsel alerjisi olan kişilerde astım komplikasyonları ile ilişkili olabilmektedir.

Binlerce tuzak ve tehlikeyle hava, evimizde saklananlarla tezat oluşturmaktadır.

Günümüzde doktorlar alerji süresinin konuya göre değiştiğini ve madde ile ilk temastan semptomların ortaya çıkmasına kadar geçen sürenin birkaç günden birkaç yıla kadar değişebildiğini bildirmektedir

Bağışıklık sisteminde ne olur?

Bir madde bizler ile temas ettiğinde, bağışıklı sistemi maddeleri ve kendi “dahili hafızasını” karşılaştırır, hepimizin sahip olduğu doğal veri tabanında genetik bir miras olarak tanındığında organizma ile uyumludur, aksi taktirde bizi o savunur ve antikorlar ona saldırır, tehdidi yutar ve yok edebilir.

Bağışıklık sisteminin bilmediği maddelerle temas etmesi durumunda doğal tehdit veritabanını (Bilgisayarlarımızda antivirüs programlarımızın yaptığı gibi) uygulama yeteneği çok yüksektir, eğer yabancı tekrar gelmeye cesaret ederse eğer, organik savunmamız için sistem, reaksiyon daha hızlı ve daha verimli hale gelir.

Ne Yapmalıyız, Toz akarları gibi mikroorganizmalar, jeolojik devirlerde farkında olmadan biriktirmiş olduğunuz halılarınızda ve evin kaçınılmaz olarak çevresinde bulunan kumaşlarda ( perdeler, yastık kılıfı, halı ve benzeri gibi ) kafaları karışmış halde bulunmaktadır.

Burnumuz akmaya ve hapşırmaya başlar, alerji kendini böyle gösterir. Daha sonra bizi bitkin bırakır ve iyi çalışamaz, hayatımızı en çok yararlı olan olağan günlük hareketleri yapamaz yaşam standardımızı düşürmüş hale gelir.

Evlerimizde alerji tehlikesi

Polen Yeterli değilse, tüm yıl boyunca mevcut olan evden alerjenleri de dile getiriyoruz.

Onlarla birlikte, mevsimsel alerjenlerin neden olduğu aynı semptomlara sahip olacaksınız, Evcil hayvanların (köpekler, kediler, kuşlar, tavşanlar ) derilerinin soyulmasında bulunan ürünler ve normalde tozlu ve ıslak ortamlarda yaşayan bir akar olan dermotofagların dışkı ürünlerine bağlı alerjiler olarak ikiye ayrılırlar . Şilteler, yün, kilim ve halılarda.

Sadece toz olarak değil, küf, mantar ve hatta hayvan kıllarının birikmesi ve bunların parazitleri de alerjan olmak ile bilinmektedir.

En azından bazı basit ipuçlarını takip etmeye çalışmak bu konuda fayda sağlayacak ve yararlı olacaktır.

Banyo için veya evin kapısı için doğal liflerden ( ip ve daha fazlası ) yapılmamış bir halı kullanmayı tercih etmek gerek. Bitkisel lifler mantarlar, küfler, kirler için çoğalabilir.

İlginizi Çekebilir; Yapay Çiçek Aranjman Temizlemesi Nasıl Yapılır ?

Sadece toz değil, küf, mantar ve hatta hayvan kıllarının birikmesi ve bunların parazitleri de alerjen olmakla suçlanıyor !!!

Ayakkabı alerjenler için bir araç olabilmekte, Onun için ayakkabı rafını ön kapıya, yani evin dışına koymanız önemli ve ince bir ayrıntıdır. Ayakkabılarımızı evden dışarı çıkartıp, Ev için daha az toz ve benzeri özellikle de zeminde veya parke üzerinde yürümek için kullanabileceğimiz terlikleri de temizlemeye başlayabiliriz.

Gizli köşelerin temizlenmesi gerçekten zor ve zahmetlidir, bir çoğumuz bu konuda es geçiyor ve ulaşamadığımız yerleri sanki temizmiş gibi, hiç ellemiyoruz aklımız hemen bize bir oyun oynuyor burayı hiç kullanmadın ki ? temiz nasılsa diye.

Bunun için yatağın ve gardırobun arkasındaki, yatağın altındaki, avizenin üstündeki, televizyonun arkasında HDMI girişlerinde ki hatta ve hatta, PC’yi bile yerleştirdiğimiz bez ya da toz geçirmezliği kontrol edip temiz olduklarından emin olmalı ve değilse , şimdi temizlemeye başlamamız gerekmektedir.

Nemli bir bez kullanılması gerektiğini unutmayın, çünkü biriken kirleri ortadan kaldırarak, tozu etkili bir şekilde giderebilmektedir.

Genel olarak duvar döşemeleri, puflar, kanepeler ve döşemeli sandalyeler, sevimli, tatlı ve sevilen tozlu peluş oyuncaklar, uzun tüylü halılar bile alerjen maddelerin yuvalanmasına neden olabilir. Her şeyi temizleyin ve evcil hayvanların yatak odalarına girmesini yasaklayın.

Sonuç Olarak;

Gözümüzün görmediği ve farkında olmadan biriktirdiğimiz alerjenler, bizlere yaşam standardı konusunda zorluk çıkartır, temizlik her zaman için iyi bir çözümdür, temizlerken detaya inmeli ve her yeri doğru bir şekilde temizlediğinizden emin olmayı düşünün, eğer üşeniyor ve bu konuda zorluklar çekiyorsanız, bir profesyonel temizlik firmasından yardım almayı tercih edebilirsiniz.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir