Görüntüleme: 134
0 0
Okuma Süresi:2 Dakika, 11 Saniye

Kış mevsimlerinde daha fazla su içmenin faydaları bulunmaktadır, bunları her zaman ihmal edebiliyor ya da kışın su içmeme tarafında rol alabiliyoruz, aslında suyu düzeyli olarak tüketmemiz gerektiğinin herkes bilincinde olmalı.

Özellikle yılın daha sıcak aylarında bol su içmenin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz, ancak çoğumuz için durum böyle değil. Birçok uzmana göre, su vücudumuzu besleyebileceğimiz en iyi şeylerden biri. Su içmek sadece sistemimizi içeriden temizlemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda cildimizin parlak ve güzel görünmesine de yardımcı olur.

Dışarısı daha serin olduğunda, su içmek için daha az ipucu vardır ve yazın bunaltıcı sıcağında olduğundan daha az susarsınız. Kış aylarında su tüketimi yaza göre daha da önemlidir. İşte kış aylarında su alımınızı artırmanız için birkaç neden.

Sağlıklı Bir Hidrasyon Düzeyini Korur

Havalar soğuduğunda ısınmak için ev aletlerine yöneliyoruz. Alan ısıtıcıları ve nemlendiriciler gibi. Bu cihazlar bizi sıcak ve rahat tutsa da susuz kalmamıza da neden oluyor.

  • kas yorgunluğu
  • Baş dönmesi, kramplar
  • tükenme

Kışın bile dehidrasyondan kaynaklanabilir. Sonuç olarak, bağışıklık sisteminiz zayıflar ve sizi soğuk algınlığı ve gribe karşı daha duyarlı hale getirir. Sağlıklı bir beden ve zihni korumak için tüm yıl boyunca yeterli hidrasyonu sürdürmek çok önemlidir. 

Cildi Yumuşatır ve Nemlendirir

Kuru cilt, çoğumuz için kış aylarında bir sıkıntıdır. Kuru hava ve dondurucu sıcaklıklar vücudunuzun nemini tüketerek sizi susuz kalmış bir cilt ile baş başa bırakır. Sağlıklı bir hidrasyon seviyesinin korunması, dehidrasyonun önlenmesi ve sağlıklı bir vücut nem seviyesinin korunması için esastır. Bol su içmek , cildin kreplenmesine yardımcı olur ve cildi nemli ve parlak tutar.

Sindirim Sürecine Yardımcı Olur

Susuz kalırsanız, yemeğinizi sindirmekte çok zorlanacaksınız. Sindirim sisteminizi çalışır durumda tutmak için bol su içmelisiniz. Kışın bol su içmek vücudumuzun yiyecekleri daha fazla sindirmesine yardımcı olur.

Daha Fazla Çaba Harcayın

Öğleden sonraki durgunluk sana geliyor mu? Yorgunlukla savaşmak için kafein takviyesine mi ihtiyacınız var? Büyük olasılıkla gün içindeki yorgunluğunuz nedeniyle dehidrasyondur. Vücudunuzun işlevlerinin desteklenmesini ve en yüksek performansta çalışmasını sağlamak için iyi nemlendirilmelidir. Susuz kaldığınızda vücut fonksiyonlarınız yavaşladığından ve ekstra enerji kaynaklarınız tükendiğinden, kendinizi halsiz ve uyuşuk hissedeceksiniz.

Yakınınızda bir su şişesi bulundurun ve gün boyunca kendinizi uyanık ve enerjik tutmak için yudumlayın.

Sonuç Olarak:

Hem içeride hem dışarıda mutlu ve sağlıklı kalmanız için sonbahar ve kış aylarında bol su içmeniz için birkaç neden burada. Ayrıca suyu boşa harcamadığınızdan emin olun, bunun yerine her seviyede elinizden geldiğince tasarruf etmeye çalışın. Son olarak, sadece tatlı su tüketmek de çok önemlidir. Çünkü vücudumuza giren her türlü kirli su tehlikeli olabilir. Hastalanabiliriz; sağlığımızla kötü oynayabilir. İçtiğimiz su saf, toksinlerden arınmış ve kristal berraklığında olmalıdır.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir