0 0
Okuma Süresü:2 Dakika, 39 Saniye

Teknoloji günümüzde şüphesiz dünyada devrim yarattı, artık her şeyimizi teknoloji ile görüyor ve bu konuda her geçen gün yeni geliştirmeler gerçekleştiriliyor. ancak bazı olumsuzluklar da bulunmakta. Teknolojinin karanlık yüzüz veri ihlalleri kimlik hırsızlığı gibi dolandırıcılık faaliyetlerini etkilemeye yol açmakta. Bu gibi durumlarda verilerinizi korumak en yüksek ve birincil önceliğiniz olmalıdır.

Bu gibi sorunları çözmenin farklı yolları mevcut, En iyi güvenli faraday(bilgisayar) çantaları veya erişim kontrol tekniklerini kullanmak verilerinizi bilgisayar korsanlığı veya takipten korumanıza yardımcı olabilmektedir. Bu yazımızın içeriğinde, kişisel bilgilerinizi çevirimdışı olarak korumanıza yardımcı olacak ipucular bulunmaktadır.

Halka Açık Yerlerde Wi-Fi Kullanmayın

Kafeler, halk kütüphaneleri, spor salonları , parklar gibi bir çok halka açık alanlarda Wi-Fi aracılığıyla internete erişim sağlayabiliyoruz Bir kaç kişi bu ağları aynı anda kullanıyor, Bilgisayar korsanları uygulama kimlik bilgileri veri kayıtları ya da güvenlik numaraları gibi kişisel bilgilere erişmek için paylaşılan genel ağları kullanmaktadır. Parasal işlemler yapmak ve banka hesaplarınıza giriş yaptığınız zamanlarda, bu ağları kullanmak güvenli olmayabilri, bu durumdan kesin olarak kaçınmalısınız.

Cihazlarınızı Korumak için Güçlü Parolalar Kullanın

İnsanlar teknolojiye çok bağımlı hale geldi. Bu nedenle, cihazlarınızı şifrelerle korumak herkes için bir norm olmalıdır. Akıllı telefonunuzda banka hesap başvurularınız, kredi kartı bilgileriniz, sağlık ve sigorta kayıtlarınız gibi birçok hayati bilgi bulunmaktadır. Tüm bu veriler korunmalıdır ve güçlü parolalar kullanmak yardımcı olur. Parolanızı daha güvenli ve daha güçlü hale getirmek için alfasayısal ve özel karakterlerden oluşan bir kombinasyon kullanabilirsiniz. Veya cihazlarınızı korumak için PIN’ler, parmak izi tarayıcıları ve yüz tanıma gibi farklı kimlik doğrulama yöntemlerini de kullanabilirsiniz. Bunu yaparak telefonunuz kaybolsa bile içinde saklanan bilgiler risk altında olmayacaktır.

Oturum Açmak İçin İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı Etkinleştirin

İki faktörlü kimlik doğrulama, yaygın olarak kullanılan ve etkili kimlik doğrulama süreçlerinden biridir. Yalnızca parolalara bağımlı olmadan oturum açmak için ek bir yol sağlar. İki faktörlü kimlik doğrulama, kimliğinizi doğrulamak için SMS veya otomatik aramalarla tek seferlik şifreler kullanır. Birçok üst düzey kuruluş, bu yöntemi kimlik doğrulama süreçlerinin ayrılmaz bir parçası haline getirdi.

Kapsamlı Güvenlik için En İyi Faraday Çantalarını Kullanma

Ne kadar çok güvenlik uygulaması izlerseniz izleyin, kişisel bilgilerinizi savunmasız hale getirebilecek her zaman yeni tehditler vardır. Bilgisayar korsanları, kişisel bilgilerinizi çalmak ve bunlara erişmek için yüksek teknolojili araçlar ve yöntemler kullanır ve bunları size zarar vermek için kullanır. Telefonlar veya kartlar kaybolmasa bile yetkisiz işlemlerin gerçekleştiği birçok durum vardır.

Modern kredi ve banka kartlarında mikroçipler ve manyetik şeritler bulunduğundan, dolandırıcılar kartlarınıza ve cihazlarınıza erişmek için çeşitli kablosuz cihazlar kullanır. Bu cihazları kalabalık yerlerde insanların yakınına yerleştirip kişisel bilgilerine erişim sağlıyorlar. Wi-fi sinyallerini engelleyen ve cihazlarınızı koruyan faraday çantalarını kullanarak bu tür durumlardan kaçınabilirsiniz .

Kişisel Bilgilerinizi Asla Kimseyle Paylaşmayın

O kadar basit ki kişisel bilgilerinizi asla kimseyle paylaşmamalısınız. Ayrıca, riskli olabilecek arkadaşlarınız veya ailenizle verilerinizi paylaşmamanız tavsiye edilir. Stresli bir deneyim olduğu ortaya çıkabilir. Ancak kişisel bilgilerinizi ve her türlü hassas verilerinizi korumak için gerekli önlemleri almalısınız.

Bunlar, kişisel bilgilerinizi çevrimdışı olarak korumaya yönelik ipuçlarından bazılarıdır. Bu ipuçlarının yanı sıra, dijital güvenlik yönergelerini izleyerek verilerinizi çevrimiçi korumayı da unutmayın. Teknoloji günlük hayatımızda, sık olarak kullandığımız ve bir çok kolaylığı bizlere sunduğu nimetler arasındadır. Kişisel bilgilerinizi korumak her zaman önceliğiniz olmalıdır çünkü; kötü amaçlı yazılım korsanları, bilgilerinizi çalabili ve bu doğrultuda sizlere zarar verebilirler.

Mutlu
Mutlu
0 %
Sad
Üzgün
0 %
Excited
Heyecanlı
0 %
Sleepy
Uykulu
0 %
Angry
Sinirli
0 %
Surprise
Sürpriz
0 %

Ortalama puanı

5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir