Görüntüleme: 47
0 0
Okuma Süresi:2 Dakika, 47 Saniye

Günümüz de baktığımız zaman, bir çok insan için en büyük zorluklardan bir tanesi, kilo vermektir. Sayısız araştırmalar, kolajen takviyelerinin kilo kaybı için, gerçek anlam da harikalar yarattığı kanıtlanmıştır. Kolajen vücudunuz da bulunan doğal bir proteindir. Çoğu kolajen hidrolize olur, Hidrolize kolajen veya kolajen peptidleri, amino asitlere veya peptidlere ayrılan kolajendir. Kolajen protein tozu diyet takviyesi olarak elde edilebilmektedir. Kilo vermenize yardımcı olmasını vve kilo vermenin yan etkileriyle ilgilenmesini sağlayabilirsiniz. Kolajen kilo vermeye yardımcı olan ve kendinizi iyi hissettiren bir kaç şaşırtıcı yolu vardır bu yazımız da bunları ele alacağız.

Diğer proteinlerden farklı olarak dolgunluk sağlar

Çalışmalar, kolajen peptitlerinin diğer protein tozlarından farklı olarak daha doyurucu olduğunu kanıtlamıştır. Klinik bir araştırmaya göre, kolajen aynı miktarda peynir altı suyu, soya ve kazeinden yüzde 40 daha fazla dolgunluk sağlıyordu. Ek olarak, bireyler bir sonraki öğünlerinde diğer protein takviyelerini tüketenlere göre yüzde 20 daha az tükettiler. Bu, kilo kaybını destekleyen yüzde 20 daha az kalori tükettikleri anlamına geliyor. Birçok insan doymak için protein tozları kullanır. Ayrıca, en saf haliyle kolajen, tok ve memnun kalmanıza yardımcı olabilir. Uzun süre tok hissettiğinizde, fazla yemek yeme olasılığınız azalır. Kilo vermenin anahtarlarından biri daha az enerji tüketimidir.

Kas kütlesini korumaya yardımcı olur

Bir birey yaşlandıkça, kas kütlesini daha fazla kaybeder. Bu kas kütlesi yağ ile değiştirilir. Kas kütlesi kaybı, yaşlılarda artan diyet protein ihtiyaçları ve idrarda aşırı nitrojen atılımı ile ilişkilidir. Araştırmaya göre, kolajen takviyeleri yaşlıların nitrojen dengesini korumasına ve yağsız vücut kütlesini korumasına yardımcı oluyor. 71 yaşındaki kadınlar arasında yapılan bir araştırma, kolajen takviyesi tüketen hastaların, peynir altı suyu takviyesi tüketenlere göre yağsız vücut kütlesini ve nitrojen dengesini koruduğunu gösterdi. Kas kütleniz arttığında, metabolizmayı hızlandırarak ve vücudun kalorilerini daha hızlı yakarak kilo vermenize yardımcı olur. Kas kütlesini korumak, yaşlanma ve kilo kaybı için çok önemlidir. Vücudunuzu güçlü tutmalı ve aktif kalmalısınız. Bunlara ek olarak, vücudunuz herhangi bir ağrıyı veya sızıyı ve yaralanmayı önleyebilmelidir. Kollajen peptitlerde, yetişkin erkeklerde genel gücü artıran arginin adı verilen bir amino asit bulacaksınız. Dahası,bireylerde kollajen iyileşmeyi destekler. Bu nedenle, kolajen takviyesi, aktif kalmanıza ve kilo vermenize yardımcı olur.

Selülit görünümünün düzeltilmesine yardımcı olur.

Kolajen, selüliti gizleme konusunda önemli bir rol oynar. Cilt gerildiği, inceldiği ve sarktığı için cildin dermis tabakasını güçlendirir, selülitleri daha görünür hale getirir. Kolajen, cildimizin yüzde 70’ini oluşturduğu için vücudumuz için hayati bir bileşendir. Ek olarak, vücudun bağ dokularının yüzde 90’ını oluşturur. Bu nedenle, kolajen takviyelerinin cilt-kollajen ekspresyonunu artırdığına ve cilt elastikiyetinin ve kalınlığının gelişimini desteklediğine dair klinik kanıtlar vardır. Cildinizin altında bulunan yağ hücrelerini gizlemek için gereklidir.

İştahı bastırmaya yardımcı olur

Kolajen iştahı bastırmada faydalıdır. Obez ve diyabetik hastalar arasında yapılan bir araştırmaya göre, hidrolize kollajen alımı, kandaki doyurucu hormonların salınımını uyarır. Ek olarak, iştah azaldı ve hastalarda genel gıda alımı azaldı. Açlık hormonlarınız baskılandığında, kilo vermenize yardımcı olan isteklere teslim olmazsınız.

Kollajen protein tozu, bir çok çevirim içi satış yapan, mağazalarda yaygın olarak bulunmaktadır, Popüler bir hidrolize kollajen formudur ve her hangi bir sıcak ya da soğuk sıvıya emilebilmektedir. Günde bir ya da iki kaşık kilo vermek için vücudunuzu iyileştirmek ve daha güzel görünmek için, fazlasıyla yeterlidir.

Bilgilendirme: Yazı içeriğimiz de ki bilgilendirmeler, sadece araştırmalar sonucu elde ettiğimiz bilgileri içermektedir ve tedavi edici bir yönü bulunmamaktadır, Tedavi için ve sağlık alanında yenilikler yapmak için, her zaman önce hekiminize danışmanız gerekmektedir, Hekimler gerekli gördüğü taktirde gerekli aksiyonları alacaktır.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir