Görüntüleme: 653
0 0
Okuma Süresi:2 Dakika, 10 Saniye

2021-22’de Amerikan evlerinde 69 milyondan fazla köpek var. İnsanlar bir köpek veteriner ziyareti için ortalama 458 dolar harcarken, bir kedi veteriner ziyareti için bu sadece 201 dolardı. Benzer şekilde, köpekler için oyuncaklara, mamalara, tımarlamaya ve aksesuarlara yapılan ortalama harcama, diğer evcil hayvan kategorilerini geride bıraktı. Basitçe, köpeklerinizi seviyorsunuz ve onlar için para harcamanız gerekiyor.

Sulu bir meyveyi yerken, onu evcil hayvanınızla paylaşmayı hiç merak ettiniz mi? Yapabilirsin! Köpeklerin meyve yemesi, yakalanan bir trend ve insanlar meyve satın alma alışkanlıklarını köpeklerinin tercihlerini de içerecek şekilde değiştirdiler. İşte köpeğinize düzenli olarak verebileceğiniz beş meyve.

Muz

Bu parlak, tatlı ve yumuşak meyve parçaları cennetten birer lokmadır. Ve bu sadece senin için değil, aynı zamanda köpek dostun için de. Sağlığı geliştiren ve bağışıklığı artıran temel vitaminler ve minerallerle güç doludurlar. Bununla birlikte, tatlılık aşırıya kaçarsa zararlı olabilir. Bu nedenle, ılımlılık anahtardır. Evcil hayvana beslemeden önce basitçe soyup küçük parçalara ayırabilirsiniz.

Elmalar

“Günde bir elma doktoru uzak tutar” evcil hayvanınız için de iyidir. A ve C vitaminlerinin faydaları iyi bilinmektedir. Elmalar, köpeğinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olabilecek A ve C vitaminleri, kersetin ve pektin ile zenginleştirilmiştir.

Quercetin, alerjileri uzak tutmaya yardımcı olur ve elmanın kabuğunda konsantre olur. Elmayı evcil hayvanınıza beslemeden önce soymadığınızdan emin olun. Pektin, elmadaki lifin yaklaşık yarısını oluşturan doğal bir probiyotiktir. Evcil hayvanın bağırsak sağlığını korumasına yardımcı olurlar.

Çilek

Çilekleri kim sevmez? Meyvede o kadar çok çeşitlilik var ki, evcil hayvanınızın sevdiği en az bir tane bulmak zorundasınız. Yaban mersini, kızılcık, ahududu ve çilek arasından seçiminizi yapın. Meyveler, sadık arkadaşınızın çeşitli iç sistemlerinin düzgün işleyişini sürdürmeye yardımcı olan hayati besinler ve antioksidanlarla doludur. Meyve yiyen köpekler Böğürtlen gibi meyveler dişlerinin temiz ve parlak kalmasına yardımcı olur.

Armutlar

Lif, bakır ve antioksidanlar açısından yüksek olan armut, evcil hayvanınızın sindirim sistemini düzenleme konusunda tercih edilen meyvedir. Ayrıca iltihabı azaltmak ve kanserle savaşmak gibi faydalar da sağlarlar. Siyanür içerdiklerinden tohumları çıkardığınızdan emin olun ve ölümcül olmasa da kan hücrelerinde oksijen emiliminin azalmasına neden olabilir.

Turunçgiller

Portakal, mandalina, misket limonu, mandalina, greyfurt ve clementine, vücut fonksiyonlarını iyileştirmeye yardımcı olan C vitamini ile yüklüdür. Köpekler bağımsız olarak C vitamini üretir, ancak üretim yaşla birlikte azalır ve dışarıdan müdahale iyi bir fikirdir. Flavanonlar evcil hayvanın ağırlığını dengelemeye yardımcı olabilir.

Bunlar köpeğinize verebileceğiniz en iyi meyvelerdir, ancak onları ananas, çekirdekli meyveler, salatalık, domates, kavun gibi diğer meyvelerle de besleyebilirsiniz . Evcil hayvanınıza sağlıksız yiyecekler vermekten kaçının . Köpeklerin meyve yemesi, evcil hayvan sahiplerinin ilgisini çeken bir olgudur ve neden olmasın. Onlar da lezzetli bir meyve ikramında sağlıklı bir doğal besin takviyesi almayı hak ediyor.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir