Görüntüleme: 17
0 0
Okuma Süresi:3 Dakika, 11 Saniye

Metabolizmanızı hızlandırmak ve dolayısı ile hızlı kilo vermek için geçerli yöntemler bulunmaktadır. Bu hedefte sizlere yardımcı olabilecek birçok yiyecek ve içecek bulunmakta, bugün size her zaman için sofranız da bulunması gereken yiyecekler hakkında bilgi vereceğiz.


Düzenli olarak tüketildiğin de kilo vermenize ve fiziksel sağlığınızı korumanıza yardımcı olabilecek birçok yiyecek bulunmaktadır. uygun bir diyet, metabolizmanızı hızlandırmak için geçerli bir püf nokta içermektedir.
Metabolizmayı hızlandırmak için doğru beslenmeye başvurarak, masaya ne getireceğinizi seçmeniz önemlidir. Doğal hareket ederek metabolizmanızı hızlandırmak istiyorsanız eğer, doğru diyet yapmanız gereken ilk adımlar arasında yer almaktadır.


Yemek yerken uyulması gereken kurallar


Sofraya oturduğunuz da ufak dokunuşlar gerekmektedir, metabolizmanızı hızlandırmanıza yardımcı olabilecek doğru besinleri seçerek diyetinizi kolay bir şekilde düzenleyebilir ve aynı zamanda daha hızlı kilo vermenizi garantileyebilirsiniz.


Atmanız gereken ilk adımlardan birisi, önceki diyetinizi değiştirerek proteini kademeli olarak arttırmaktır. Bu işlem daha hızlı kilo vermenize yardımcı olurken, daha önce yavaşlamış olan matabolizmanızı da hızlandıracaktır. Kaliteli proteinler vücudun ihtiyaçlarını karşılayan proteinlerdir.


Proteinli gıdalar çok miktarda olması gerekir, amino asitlerin örnekleri, et veya balık, yağsız etler, yumurtalar ve bitkisel proteinler, metaboizmanızı hızlandırmanıza ve aynı zaman da karın şişkinliğini azaltmanıza yardımcı olabilen önemli besinler arasın da yer alırlar.


Diğer bir kural ise, masada bir denge oluşturmak için yiyecekleri nasıl birleştireceğinizi bilmekten geçmektedir, örnek verecek olursak, protein değerini arttırmanız gerekiyorsa, yüksek konstantrasyonlu ya da orta konsantrasyonlu yiyecekleri tüketirsiniz. ancak ikinci durumda onları bir kaç kez alabilirsiniz.


Beslenme dengesine yönelik bu seçimler sayesinde metabolizma hızlandırılacaktır. Bazı yiyeceklerin sizi şişmanlattığını ve metabolizmanızı çok yavaşlattığını göz önünde bulundurarak, yemek zorunda kalacağınız yiyecek miktarını anlamak için bir mutfak terazisi ya da avucunuzun içinde kendinize yardımcı olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Kısa Sürede Forma Girmenize Yardımcı 5 Basit Egzersiz

Metabolizmanızı hızlandırmanıza ve kilo vermek için en uygun yiyecekler


Öncelik olarak, karbonhidrat tüketimini azaltmanız gerekecek bu da sizi kilo vermeye götürecek doğru yolu kolaylaştıracak. metabolizmanızı hızlandırmayı düşünüyorsanız eğer bunu yapmak için diğerlerinden daha fazla kilo vermenize yardımcı olabilecek yiyecekler bulunmakta, hedef daha kolaydır. Aşağı da hangi yiyeceklerin metabolizmanızı hızlandırmanıza somut olarak yardımcı olabileceğini belirtiyoruz, inceleyebilirsiniz.


Hindistan cevizi yağı kullanılarak, yavaş metabolizmayı hızlandırabilirsiniz, değerli bir yardımcıdır. Bu yağ türünü yemeklik yağ ile değiştirmek daha hızlı yağ yakmanıza yardımcı olacaktır. Bu yağın maliyeti, normal yağlardan daha yüksektir, internette gezinerek ve araştırarak daha ucuz olanları bulabilirsiniz.


Diyetinize eklemeniz gereken diğer iki bileşen, her ikisi de şekerin asimilasyonunu destekleyen tarçın ve zencefildir. ve bu şekilde vücudunuzun onu yirmi kata kadar daha katlı metabolize etmesine yardımcı olabilmektedir.


Metabolizmanızı hızlandırmak istiyorsanız eğer, yemeniz gereken diğer önemli besin kaynağı ise yumurtadır, Bu gıda metabolizmayı iyileştireye yardımcı olan iyi proteinler ve yağlar gibi spesifik bileşenler içermektedir.


Diyetinize dahil etmeniz gereken besin öğeleri arasında yağ yakmanıza yardımcı olabilecek mavi balıklar da bulunmaktadır. Bu balıklar da bulunan proteinler ve yağlar önemli bir etkiye sahiptir lüfer, somon metabolizmayı hızlandırmayı düşünüyorsanız tavsiye edebilirim.


Tüm bu yiyeceklere ek olarak, fındık, kurutulmuş meyve yağ yakmak için vücudumuza omega-6 e omega-3 yağ asitleri arasında mükemmel bir denge oluşturma yeteneğine sahiptir.


Metabolizmanızı hızlandırmak için yapabileceğiniz diğer lezzetli seçimler arasında harika bir besin seçimi olan tohumlar da bulunmaktadır. Aralarında seçim yapabileceğiniz tohumlar sayısızdır kolay bir şekilde bulabileceğiniz tohumlar, susam taneleri, keten tohumları, ay çekirdeği, kabak çekirdeği


Bu tohumların tümü vucut için fayda sağlamaktadır ve kilo vermenize yardımcı olurlar, Size ağırlık yapmayan sağlıklı bir atıştırma yapmak istiyorsanız eğer harika bir çözüm olacaktır.


İçecekler rasında antioksidanlarla dolu çayı seçebilirsiniz. Bu klasik içecek metabolizmanızı hızlandıracak aşırı yağlarla savaşmanıza yardımcı olabilmektedir. Klasik çay ile kilo vermeyey ardımcı olan, yeşil çayı tercih edebilirsiniz.


Son olarak’da bakliyat tavsiyesi verebiliriz. Bunlar doğal kilo verme süreçlerinde size yardımcı olabilecek yiyeceklerdendir. Ayrıca bu durumda emrinizde bir dizi seçeneğiniz bulunmakta. mercimekler, fasulyeler, nohut. kremsi bir doku tercih ederseniz her hangi bir süper markette ,nohut humusu satın alabilir ya da nohut humusu yapabilirsiniz.

Yazı içeriğimiz de sizlere bir kaç tavsiye vermeye çalıştık, sağlık problemlerinizde hekimlerinize ve diyetisyenlere başvurmanız da fayda bulunmaktadır, içeriğimiz tavsiyeler ve bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. yorum kısmında düşüncelerinizi ve fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir