1 0
Okuma Süresü:4 Dakika, 11 Saniye

Microsoft Word, net olarak dünyanın en çok kullanım oranına sahip olan kelime istemci programlarındandır. Ancak, Bugün baktığımız da Word’e bir çok ücretsiz alternatifi bulunduğunu biliyor muydunuz.

Microsoft kelime işlemcisinin yerini alaak en iyi ücretsiz programları sizler için derledik.

Gittikçe daha fazla insan bilgisayarı ofis dışında bile kullanmaya başladığından, genellikle kurumsal bilgisayarlarda bulunan çeşitli ücretli programlara ücretsiz alternatifler aramaya başladılar. Kelime işlemci yazılımı pek çok endüstride en kullanışlı yazılımlardan biri olduğu için, Word de benzer işlevlere sahip tamamen ücretsiz rakiplere sahip olmaya başladı.

Word’e alternatif bir program ne olmalıdır?

Bir programın ücretsiz olduğu için geçerli olamayacağını ve en çok reklamı yapılan ancak ücretli yazılımların sahip olduğu özellikleri sunamayacağını düşünmenize gerek yok. Aşağıda, ücretli veya ücretsiz olsun, iyi bir kelime işlemcide eksik olmaması gerektiğine inandığımız şeyleri özetlemeye çalıştık:

  • Açık ve Sezgisel Kullanıcı Arayüzü:  Bu özellik, Microsoft Word’ün güçlü yönlerinden biridir ve başarısının nedenlerinden biridir. Arayüzü sayesinde, deneyimsiz kullanıcılar bile programın çeşitli araçları arasında kolayca geçiş yapabilir. Bu nedenle, kendine saygılı herhangi bir kelime işlemci programında, ne için olduklarını anlaşılır kılan ve gerektiğinde özelleştirilebilen etiketlere sahip düğmeler bulunmalıdır.
  • Dosya uyumluluğu:  Word her zaman bu kategorinin ana programı olarak kaldığından, bir alternatifin geçerli olması için Word ve diğer popüler formatlar tarafından üretilen .docx dosyalarını açma ve düzenleme olanağı vermelidir. Neredeyse tüm yeni nesil ücretsiz kelime işlemcilerin çok çeşitli dosyaları desteklediğini garanti edebiliriz.
  • Biçimlendirme seçenekleri:  Metni daha anlaşılır ve profesyonel hale getirmek için Word alternatifinin madde işaretli listeler, tablolar, başlıklar ve ihtiyacınız olan her şeyi belgeye eklemenize izin vermesi önemlidir.
  • Ek araçlar:  Çeşitli biçimlendirme, dışa aktarma ve yazdırma araçları ve işlevlerine ek olarak, Microsoft Word’e bir alternatif arıyorsanız, yazım denetimi, sözcük sayısını gösterme, sesle yazma modunu destekleme gibi ek özelliklere de sahip olduğundan emin olmanız gerekir. ve tüm işlevlerin kolayca özelleştirilmesine izin verir.

Adil olmak gerekirse, kelime işlemci programlarını kullanımınız düzensizse ve çok fazla özelliğe ihtiyacınız yoksa, Office paketinin ve Microsoft Word’ün çevrimiçi olarak kullanabileceğiniz ücretsiz bir sürümü olduğunu söylemeliyiz . Daha fazlasını istiyorsanız, okumaya devam edin ve Microsoft kelime işlemcisine en iyi alternatifleri keşfedin.

Word’ün en iyi üç ücretsiz alternatifi

Hangisinin sizin için en iyi yazma programı olduğuna daha iyi karar verebilmek için bazı doğru öncülleri yaptıktan sonra, bize göre dolaşımda olan Word’ün en iyi 3 alternatifinin “incelenmesine” geçelim .

1 – LibreOffice Writer (gayet başarılı bir program)

 Ücretsiz LibreOffice paketinde bulunan kelime işlemci programı LibreOffice Writer’ı neredeyse kesin olarak duymuşsunuzdur, açık kaynaklı bir ofis paketidir ve önemli bir başarı ile karşılanmıştır ve Windows, macOS ve Linux sistemleri için kullanılabilir.

LibreOffice Writer, özellikle sürekli güncellendiği gerçeği göz önüne alındığında, daha ünlü Word gibi eksiksiz bir kelime işlemcisidir. Kitaplar gibi karmaşık projeleri kolayca yönetebilir ve hem Windows hem de macOS’ta Microsoft Word ve diğer birçok biçimle tam uyumludur 

LibreOffice Writer, biçimlendirmeyi, metin stilini tamamen özelleştirmenize olanak tanır ve  özgeçmişler, faturalar, bütçeler ve daha fazlasını içeren önceden oluşturulmuş tonlarca  açık kaynak şablonu sunar . Writer’ı tüm ihtiyaçlara uygun güçlü bir kelime işlemci aracı yapan kelime işlemci programına yaklaşık 400 uzantı ekleyebileceğinizi düşünün. 

Genel olarak, denedikten sonra, LibreOffice Writer’ın hem belgelerini maksimum düzeyde özelleştirmeyi seven tüm kullanıcılar için hem de yalnızca birkaç araca ihtiyaç duyanlar için mükemmel olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi ÇekebilirWord Belgesinin Tek Bir Sayfasını Pdf Olarak Kaydetme

2 – WPS Office Writer (Microsoft Word’e çok benzer)

Klasik Word’e benzer ücretsiz bir kelime işlemci istiyorsanız , kesinlikle en iyi ücretsiz kelime işlemcilerden biri olan WPS Office Writer’ı deneyebilirsiniz .

Geliştiriciler, Word’ün grafik arayüzünü pratik olarak kopyaladılar, bu nedenle bir programdan diğerine geçmek kesinlikle daha kolay ve travmasız. WPS Office Writer’ı Windows, macOS, Linux, Android, iOS üzerinde indirip kullanabileceğinizi veya web sürümünü kullanabileceğinizi düşünün

Diyelim ki bu program Word’ün bir fotokopisi değil, aynı uygulamada birden fazla belgeyi açma ve sekmeler halinde kaydırma gibi gerçekten kullanışlı özelliklere de sahip. Word DOCX dosyaları, Google Dokümanlar ve hatta Adobe PDF ile tam uyumluluk sunar. 

3 – Google Dokümanlar

Ücretsiz ama gerçekten iyi yapılmış bir kelime işlemci Google Dokümanlar ve bu sadece sayısız özellik ve net ve temiz arayüzü için değil, aynı zamanda bulut tabanlı olduğu için ve bu özellik sayesinde Uygulamaya herhangi bir cihazdan bağlanabilirsiniz. internet, bilgisayar , akıllı telefon veya tablet olsun.

Google Dokümanlar ayrıca çevrimdışı çalışır, ancak doküman internete bağlandıktan sonra senkronize edilir. Bu Google yazılımıyla, diğer kişilerle birlikte ve gerçek zamanlı olarak bir belge üzerinde çalışabilirsiniz. Ayrıca, DOCX, PDF, RTF, TXT EPUB dahil olmak üzere diğer dosya formatlarıyla kapsamlı uyumluluk sunar.

Arayüzü, standartlaştırılmış simgeler ve açıkça etiketlenmiş menülerle minimalisttir. Metni kolayca biçimlendirebilir, yazı tipini değiştirebilir, grafik veya multimedya içeriği ekleyebilir ve yazım hatalarını kontrol edebilirsiniz. Google’ın bu kelime işlemcisi, konuşma tanımayı da destekler ve belgeyi diğer dillere çevirmenize olanak tanır.

Genel olarak, Google Dokümanlar acemi kullanıcılar için bile kullanımı basit bir programdır ve bu onu öğrenciler veya profesyoneller için harika kılar.

Bilgisayarına Word Kurmakta zorluk çeken kullanıcılar, yukarıda belirtmiş olduğumuz programlar sayesinde, işlerini kolayca görebileceklerini, hatırlatmak isteriz.

Mutlu
Mutlu
0 %
Sad
Üzgün
0 %
Excited
Heyecanlı
0 %
Sleepy
Uykulu
0 %
Angry
Sinirli
0 %
Surprise
Sürpriz
0 %

Ortalama puanı

5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir