0 0
Okuma Süresü:1 Dakika, 38 Saniye

Bu kılavuz, Minecraft’ta nasıl Saksı yapılacağını ve herhangi bir platformda çiçeklerin içine nasıl yerleştirileceğini kapsar.

Minecraft’ta Saksı Nasıl Yapılır?

Bir Saksı yapmadan önce bir Üretim Masasına, bir Fırına ve gerekli malzemelere ihtiyacınız var.

Bu öğeleri ve ardından Saksınızı yapmak için şu adımları izleyin:

 1. Bir  Üretim Tablosu Yapın . 2X2 üretim ızgarasının her bir kutusuna aynı tür tahtadan Kalaslar ekleyin . Herhangi bir ağaç türü uygundur ( Meşe Ağacı ,  Orman Ağacı , vb.).
 2. Üretim Masasını  yere koyun  ve 3X3 üretim ızgarasına erişmek için açın. Bunu nasıl yapacağınız platformunuza bağlıdır:
  Bilgisayar : Sağ tıklayın
  Mobil : Tek dokunuş
  Xbox : LT’ye basın
  PlayStation : L2’ye basın
  Nintendo : ZL’ye basın
 3. Bir Fırın Yap . 3X3 üretim ızgarasının dış kutularına 8 Parke Taşı veya Kara Taş koyun (ortadaki kutuyu boş bırakın).
 4. Fırını  yere koyun  ve eritme menüsünü açmak için onunla etkileşime geçin.
 5. Fırın menüsünün sol tarafındaki alt kutuya bir yakıt kaynağı (örn. Kömür veya Odun ) koyun.
 6. Clay’i Fırın menüsünün sol tarafındaki üst kutuya koyun  .
 7. İlerleme çubuğunun dolmasını bekleyin, ardından Brick’i envanterinize ekleyin. 3 Tuğla elde edene kadar tekrarlayın .
 8. Çiçek Saksınızı yapın . Üretim Masanıza geri dönün ve ilk sıradaki birinci ve üçüncü kutulara bir Tuğla ekleyin. İkinci satırda, ortadaki kutuya bir Brick ekleyin.

Bir Üretim Masasına sahip olduğunuzda, Saksı yapmak için aşağıdakilere ihtiyacınız var:

 • 3 Tuğla

Bir Saksı İle Neler Yapabilirsiniz?

Çiçekleri ve diğer bitkileri tutmak için Saksıları kullanın. Saksıyı yere koyun, ardından bitkiyi üzerine yerleştirin. Saksı bitkileri tamamen dekoratiftir. Evinizi veya köyünüzü güzelleştirmek için kullanın.

Sık Sorulan Sorular

 • Minecraft’ta bir saksıdan bir çiçeği nasıl çıkarırım?Eliniz boşken, içindeki her şeyi almak için Saksı ile etkileşime geçin.
 • Minecraft’ta Saksıya Neler Girebilir?Saksılar çiçeklere ek olarak mantarları, kökleri, ağaç fidanlarını, eğrelti otlarını, ölü çalıları, kaktüsleri, bambuları, şeker kamışını ve bir blok yüksekliğindeki diğer bitkileri tutabilir.
 • Minecraft’ta çiçekli bir pankartı nasıl yaparım?Bir Flower Charge Banner Pattern yapmak için Paper ve Oxeye Daisy’yi birleştirin . Ardından deseni uygulamak için bir Tezgah kullanın. Bir Tezgah yapmak için, bir Üretim Masası açın ve üst sıranın ilk iki kutusuna 2 İp , ardından orta sıranın ilk iki kutusuna 2 Ahşap Kalas yerleştirin.
Mutlu
Mutlu
0 %
Sad
Üzgün
0 %
Excited
Heyecanlı
0 %
Sleepy
Uykulu
0 %
Angry
Sinirli
0 %
Surprise
Sürpriz
0 %

Ortalama puanı

5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir