0 0
Okuma Süresü:2 Dakika, 42 Saniye

Bir çoğumuz evimizde, güzel bir görüntü rahatlık ve konfor arayışında oluruz, genel olarak iş dönüşlerinde ve gündelik yaşantının zorluk aşamalarında, rahatlamak için evimize girdiğimiz için her şeyi dört dörtlük isteyebiliriz. Mobilya almayı bir çoğumuz basit bir iş olarak görüyoruz ya da bu doğrultuda bir inanca sahip oluyor, bunun tam aksine gerçek anlamda mobilya almak zor ve gerçekten karar vermesi güç bir durumdur. küçümsenecek bir işlem değildir, İnsanların mobilya satın alırken bir çok hata yapmasının bir kaç sebebi bulunmaktadır.

Çoğumuz mobilya almanın basit bir iş olduğuna inanıyoruz. bir sandalye, bir masa almanın ya da evimize bir abajur almanın çocuk oyuncağı olduğunu düşünseniz de yanlış yaptığınızı söyleyebilirim. Bu tür hatalar ciddi finansal sonuçlar doğurabilmektedir. Evinizi yeni bir armatürle yükseltmeyi planlıyorsanız sizlere bir kaç tane yapılan hatalardan bahsedeceğim.

Odanın Ölçüsünü Almak

Eşya Satın almadan önce, eşya alacağınız alanın ölçüsünü iyi bir şekilde almanız gerekmektedir. Satın aldığınız öğenin alana sığması ve doğru yerleştirilmesi önemlidir. Örneğin yatak odanızın genişliğini ve uzunluğunu ölçmeden kesinlikle bir yatak alma fikrine girmeyin. Eğer aldığınız yatak çok büyük bir yataksa odanıza sığdıramazsınız, Ayrıca asansör, merdiven ve kapılara da dikkat etmeniz gerekmektedir. Armatürlerin ekipmanı evin içinde hareket ettirecek kadar büyük olduğundan emin olun. Eşyalarınızı yerleştirmenin ve kullanımının ergonomik olması önemli bir detaydır.

Kullanılabilirliğini Gözden Geçirmek

Mobilyaların, nasıl kullanacağınıza ve kimin kullanacağını düşünmeyi sakın unutmayın, Ekipmanların bakımı, onu kullanan kişilere bağlıdır. Örneğin evde küçük bir çocuğunuz varsa eğer, kristal ev aletlerine ve cam ev aletlerine yatırım yapmak, doğru bir fikir değildir. Çocuklar dikkatsiz olabileceğinden eşyalarınızın güzelliği ve görünümü uzun sürmeyebilir. Bu durumda dayanıklı ve bakımı kolay olan eşyaları, ekipmanları tercih etmek yerinde ve doğru bir karar olacaktır. Ahşap ekipmanlara para ödemek böyle durumlarda daha mantıklı bir fikirdir.

Anlık Karar Verme ve Alım Yapmak

Bir çoğumuz yoğunluğumuz sebebi ile ya da heyecan gibi duygularımıza yenik düşebiliriz, Aceleci karar vermek dürtüsünden kurtulmalı ve buna direnmeliyiz. Bir misafir geliyor diye mağazaya koşmak ve rastgele ev eşyası satın almak iyi bir fikir değildir. Unutmayın, eşyalar evinizde oldukça uzun süre kalacak ama misafirler her zaman geçici olacaktır, Eşyanız ile birlikte uzun yıllar siz evinizin içinde yaşayacaksınız. Bu sebeple harcadığınız şeylere dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz. Ne kadar karşı konulamaz olursa olsun, belirli bir ürün size veya evinize fayda sağlamıyorsa eğer sadece güzel görünüyor diye alıyorsanız satın almamanızı tavsiye ederiz. Anlık satın alma olasılığını ortadan kaldırmak için, bu eşya satın alım giderlerini önemli ölçüde azaltabilmektedir.

Yarım İsteyebilir, Bilene Danışabilirsiniz

Mutlaka zevkleriniz, tercihlerinizi herkesten daha iyi bilirsiniz. ama ürün kalitesi ve işlevsel kullanım, ergonomi söz konusu olduğu zaman bu konuda bilmiyor ve fikir sahibi olamayabilirsiniz. bu seneple alanında deneyimli olan bir uzmana danışabilir, fikir alabilirsiniz. Örneğin dış mekan ev eşyası alıyorsanız eğer, dış mekan konusunda deneyimli bilgi sahibi mimar ya da bu konu ile ilgili mobilyacılara danışmaktan çekinmeyin. Profesyonel olan kişiler, ürünler ve pazar hakkında genel bilgi sahibi kişilerdir ve makul fiyatlı ürünleri bulmanız konusunda yardımcı olabilirler.

Bu gibi hatalar, sizleri çok masrafa sokabilmektedir arkadaşlar, doğru hazırlığı sağlamak ve bu gibi yanlışların önüne geçebilmek için mağazalarda alışveriş gerçekleştirmeden önce araştırma yapmayı ihmal etmeyin. Paranızı yanlış yere ve malzemelere ödeme yapmanızı engelleyecektir. Herkesin evi, kendi yuvası, huzur bulmak istediği yerdir.

Yazı içeriğimizde, bilgi birikimimiz ile sizlere mobilya satın alırken kaçınmanız gereken hataları anlatmaya çalıştık, bu gibi durumlar sizlerin kesesini doğru yönde harcama konusunda yardımcı olacaktır, fikirlerinizi ve görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Mutlu
Mutlu
100 %
Sad
Üzgün
0 %
Excited
Heyecanlı
0 %
Sleepy
Uykulu
0 %
Angry
Sinirli
0 %
Surprise
Sürpriz
0 %

Ortalama puanı

5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir