Görüntüleme: 80
0 0
Okuma Süresi:2 Dakika, 6 Saniye

Her birimiz, çocuklarımıza hayata en iyi şekilde başlangıç gerçekleştirmelerini isteriz ve iyi bir gece uykusu onların gelişimi için hayati önem taşımaktadır. Çocuğunuzu geleneksel yataklarda kullanılan zararlı kimyasallardan korumak söz konusu olduğunda, organik bir karyola yatağı seçmek büyük fark yaratabilir. Bu belge, daha iyi cilt sağlığı ve daha düşük alerji riski de dahil olmak üzere, bebeğiniz için organik bir karyola yatağı seçmenin bazı faydalarını, paylaşacağız. bildiklerinizi ve düşüncelerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Çoğumuzun bildiği gibi, yeni bir ebeveyn olmak çok yorucudur. Kendiniz yeni bir ebeveynseniz, çocuğunuz için kullanmanız gereken ürünlerin ne kadar yorucu olabileceğini de takdir edeceksiniz. Çoğu zaman o kadar çok seçenek vardır ki kafa karıştırıcıdır. Ancak, konu bebeğinizin ne üzerinde uyuduğuna gelince neden doğalın en iyisi olduğuna dair size kısa bir özet vermek istedik.

Her şeyden önce, geleneksel yatakların hangi malzemelerden yapıldığını inceleyelim (bebeğiniz veya yetişkin versiyonları için). Seri üretilen geleneksel şilteler genellikle polyester gibi sentetik liflerden yapılır. Bunun nedeni, sentetiklerin üretilmesinin daha ucuz olması, ancak sentetiklerin genellikle plastik anlamına gelmesidir. Bu doğru, birçok insanın üzerinde uyuduğu yumuşak hafızalı köpük aslında çok süngerimsi bir plastik.

Bu bebeğiniz için ne anlama geliyor? Sentetik lifler genellikle zararlı kimyasallarla, yani yangın geciktiricilerle işlenir. Bu kimyasallar oldukça toksik olabilir ve yetişkinlerde kansere, ayrıca çocuklarda alerji, astım, hormonal problemler ve davranışsal sorunlara bağlanmıştır. Sentetik elyaf yatakların bir diğer dezavantajı ise nefes almamasıdır. Nem, bakteri ve diğer pislikler için üreme alanı olabilecek yatağa kilitlenir.

Organik fark nedir?

Organik bir yatak, toksik olmayan ve tamamen doğal malzemelerden yapılmıştır. Örneğin, kauçuk bitkilerinden elde edilen doğal lateks ve ayrıca organik yün ve pamuk. Özellikle yün, doğanın harika malzemelerinden biridir. Çok sıcak olduğunda nemi ‘uzaklaştırma’ ve ayrıca soğuk olduğunda yalıtma konusunda doğuştan gelen bir yeteneği vardır.

Benzer şekilde, organik pamuk da binlerce yıldır insanlar tarafından yatak takımlarında kullanılan bir doğa harikasıdır. Pamuk, toz akarlarına, küfe ve küfe karşı doğal olarak dayanıklıdır. Ayrıca sentetik elyaftan daha iyi nefes alır, bu da bebeğiniz için çok daha rahat bir uyku ortamı olabileceği anlamına gelir.

Tüm bu doğal malzemelerin çevreye faydası, hepsinin biyolojik olarak parçalanmasıdır. Ayrıca daha sürdürülebilirdirler, yani bir şilte uygun şekilde geri dönüştürülürse, dünyanın kaynaklarına herhangi bir zarar vermeden tekrar tekrar kullanılabilirler.

Sezgisel olarak, yeni bir ebeveyn olarak, bebeğiniz için en iyisini istiyor olabilirsiniz ve ayrıca bebeğinize sentetik yerine doğal bir ürün sunmak doğru bir yaklaşım gibi görünüyor. Çocuklarımıza daha sağlıklı ve daha rahat bir yaşam sunmak için, dikkat etmek ve bu doğrultuda hareket etmek gerekir. düşüncelerinizi ve fikirlerinizi, yorumda bizlere iletebilir, okurlarımıza fayda sağlayabilirsiniz.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir