0 0
Okuma Süresü:2 Dakika, 11 Saniye

WhatsApp’ın Web sürümü (WhatsApp Web), WhatsApp’ı Masaüstü ve Dizüstü bilgisayarınızda kullanmanızı sağlar. WhatsApp Web’i PC ve Mac’te kullanmak için aşağıdaki adımları bulacaksınız.

PC ve Mac’te WhatsApp Web’i kullanın

WhatsApp web’in göze çarpan özelliği, WhatsApp mesajlaşma yazılımını bilgisayarınıza indirmenize gerek kalmadan PC’nizde veya Mac’inizde hemen çalışmasıdır.

Dezavantajı, WhatsApp Web’i Windows bilgisayarınızda veya MacBook‘unuzda kullanmak için hala aktif bir WhatsApp Hesabı olan bir akıllı telefona ihtiyacınız olmasıdır.

WhatsApp web, temelde WhatsApp Hesabınızı akıllı telefondan Windows bilgisayarınızın veya MacBook’unuzun daha büyük ekranına kopyalar veya getirir.

Bu anlayışla devam edelim ve WhatsApp Web’i PC ve Mac’te kullanma adımlarına bir göz atalım.

1. WhatsApp’ı Telefonunuza Alın

Yukarıda bahsedildiği gibi, WhatsApp Web’i PC veya Mac’te kullanmak için akıllı telefonunuzda aktif bir WhatsApp Hesabına ihtiyacınız var.

Henüz bir WhatsApp Hesabınız yoksa, WhatsApp’ı Android Telefonda ve WhatsApp’ı iPhone’da kurmak ve kullanmak için kılavuzumuza başvurabilirsiniz .

2. WhatsApp’ı ziyaret edin

Bilgisayarınızda Chrome, Safari, Firefox, Opera veya Edge tarayıcı tarayıcısını açın ve WhatsApp’ın resmi WhatsApp Web sayfasını ziyaret edin .

WhatsApp’ın resmi WhatsApp Web sayfasına geldiğinizde, bilgisayarınızın ekranında QR Kodunu taramanızı isteyen bir QR Kodu göreceksiniz.

3. Telefonunuzla QR Kodunu Tarayın

1. Telefonunuzda WhatsApp’ı açın > 3 noktalı menü simgesine dokunun ve açılır menüden WhatsApp Web seçeneğini seçin.

2. Ardından telefonunuzun Arka Kamerasını bilgisayarınızın ekranında yer alan QR Kod’a doğrultun.

3. QR Kodu telefonunuzun ekranında göründüğünde, QR Kodunu taramak için Tamam, ANLADIM üzerine dokunun.

4. Bilgisayarda WhatsApp Kullanmaya Başlayın

QR Kod telefonunuz tarafından tarandıktan sonra bilgisayarınızın ekranında hemen WhatsApp Hesabınızı ve Mesajlarınızı göreceksiniz.

Artık WhatsApp’ı tıpkı iPhone veya Android Telefonunuzda yaptığınız gibi bilgisayarınızda kullanmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp Web’in Avantajları

1. Bilgisayarınızın tam ölçekli klavyesinde yazmak, telefonda yazmaya kıyasla daha hızlıdır.

2. Masaüstünüz, bir telefona kıyasla daha fazla işlem gücüne, belleğe ve hıza sahiptir. Bu, resim ve videoları daha hızlı göndermenizi, almanızı ve indirmenizi sağlar.

3. Depolama sınırı hakkında endişelenmenize gerek kalmadan medyayı doğrudan PC’nize indirebilirsiniz.

WhatsApp Web’in Dezavantajları

1. Bu geçici çözümü kullanmadığınız sürece cep telefonunuza etkin bir WhatsApp Hesabı ile ihtiyacınız olacaktır: WhatsApp’ı Cep Telefonu Olmadan PC’de Kullanın .

2. Telefonunuzda WiFi Ağı kullandığınızdan emin değilseniz, hem telefonunuzdaki hem de bilgisayarınızdaki verileri kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

3. Klavyenize eşlenmemiş oldukları için Emoji’leri kullanmak uygun değildir. Web arayüzünde bulunan Emoji klavyesini kullanarak bunları manuel olarak ekleyebilirsiniz.

4. WhatsApp, kullanıcıları doğrudan web arayüzü üzerinden engellemenize izin vermiyor . Ayrıca web arayüzünü kullanırken profil resminizi veya profil durumunuzu değiştiremezsiniz.

5. WhatsApp Web arayüzü, yeni bir grup sohbeti başlatmanıza veya mevcut bir grup Sohbetinden ayrılmanıza izin vermez.

6. WhatsApp Web’i halka açık bir bilgisayarda kullanmamanız tavsiye edilir – Kesinlikle kullanabilirsiniz, ancak halka açık bilgisayardan çıkarken WhatsApp’tan çıkış yaptığınızdan emin olun.

Mutlu
Mutlu
0 %
Sad
Üzgün
0 %
Excited
Heyecanlı
0 %
Sleepy
Uykulu
0 %
Angry
Sinirli
0 %
Surprise
Sürpriz
0 %

Ortalama puanı

5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir