Görüntüleme: 782
0 0
Okuma Süresi:2 Dakika, 31 Saniye

Günümüzün hızlı tempolu dünyasında, sağlıklı bir diyete bağlı kalmak genellikle söylenenden çok daha kolaydır – hepimiz bu duyguyu biliyoruz!

Egzersiz yapma, sağlıklı beslenme ve hangi sağlıklı beslenmenin takip etmeniz için en iyi olduğunu bulma motivasyonunu birleştirmek zor olabilir. Bir yemek planı veya yemek düzeni seçip oluşturduktan sonra bile, onu korumanın kendi zorluk payı vardır.

Ancak, iyi haber şu ki, bazı günlerde ne kadar zor olursa olsun, sağlıklı ve sürdürülebilir bir diyete bağlı kalmak mümkündür. Çoğu ile, en sevdiğiniz yiyecekleri feda etmenize bile gerek yok. Sağlıklı bir diyete sadık kalmanıza yardımcı olmak için yapabileceğiniz birçok farklı şey var, çoğu ya çok basit ya da özgür! Bunu akılda tutarak, sağlıklı bir diyete bağlı kalmak ve sürdürmek için en iyi 3 ipucu.

Doğal ve Bütün Gıdalar Açısından Zengin Bir Diyet Yiyin

Tam olarak aynı görünen iki diyet olmadan sağlıklı ve dengeli bir diyet yiyebileceğiniz birçok farklı yol vardır. Ancak, en başarılı ve uzun vadeli sağlıklı diyetlerin ortak bir yönü vardır: doğal ve bütün gıdalar.

Bütün gıdalar, taze meyve ve sebzeler, baklagiller, fındık ve tohumlar, yumurtalar ve kepekli tahıllar gibi asgari düzeyde işlenmiş doğal gıdalardır. Sarsıntılar ve fad diyetleri yüzeyde yararlı görünse de, bunun gibi bir diyet izlemeyi deneyen herkesle konuşursanız, muhtemelen odaklanmanın ve motive olmanın ne kadar zor olduğunu size söyleyecektir. Tüm gıda diyetleri uzun zamandır daha iyi sağlık sonuçlarıyla bağlantılıdır, ayrıca vücudunuzu sallar ve kısıtlayıcı diyetlerin aksine uygun gıdalarla besliyorsanız.

Bütün gıdalar vitaminler, mineraller, lif ve antioksidanlar bakımından yüksektir, bu da daha sonra sağlıklı bir bağırsağı desteklemeye yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir: Metabolizmanızı Hızlandırmak için Faydalı Birkaç ipucu

Kendinizi Sağlıklı Yiyeceklerle Kuşatın

Hepimiz her zamankinden daha fazla işlenmiş gıda yiyoruz ve bu diyetinizi ve genel sağlığınızı büyük ölçüde etkileyebilir. İşlenmiş gıdalar, gıdaların daha uzun süre dayanmasını ve daha lezzetli olmasını sağlayan koyulaştırıcılar, tatlandırıcılar ve dengeleyiciler gibi ilave katkı maddeleri içerme eğilimindedir. İşlenmiş gıdalara örnek olarak dondurulmuş hazır yemekler, soda, şekerli meyve suları ve fast food verilebilir.

Bu tür yiyecekler, gelişmiş lezzetleri nedeniyle daha çekici ve caziptir, ancak bu yiyeceklerin varlığında olmanın bile davranışınızı etkileyebileceğini ve olayın beyin kimyanızı etkileyebileceğini biliyor muydunuz?

Sağlıklı beslenmenizin cazibesini ve sallanmasını önlemek için, bu yiyecekleri evinizden uzak tutmak ve onlara erişiminizi sınırlamak en iyisidir. Sağlıklı beslenmenizi düzenli tutmak ve kendinizi bu besleyici gıdalara daha sık sahip olmaya teşvik etmek için buzdolabınızı ve dolaplarınızı sağlıklı bütün yiyecekler ve atıştırmalıklarla dolu tutun.

Vücudunuzu Başka Şekillerde Destekleyin

Daha sağlıklı bir diyet izlemeye başlamaya karar verdiğinizde, vücudunuzu başka şekillerde desteklemek de iyi bir fikirdir, çünkü bu sizi genel olarak daha iyi hissetmenize neden olabilir. Egzersiz rejiminizi artırın ve rutininize yeni aktiviteler ekleyin. Eğer gerçekten bisiklete binmiyorsanız, neden yanında 5k yapıp yapamayacağınızı görmüyorsunuz? Belki de pek yüzücü değilsindir ama yeni bir şeyler denemek istersin.

Farklı egzersizler vücudunuzu farklı şekillerde destekleyebilir ve farklı kasları sağlıklı ve güçlü tutabilir.

Sağlıklı bir diyet uygularsanız, muhtemelen vitamin ve besin alımınızı büyük ölçüde artıracaksınız, ancak örneğin vegan veya vejeteryan bir diyet uygularsanız hala birkaç tane eksik olabilirsiniz. Magnezyum tabletleri, Omega-3 kapsülleri ve demir takviyeleri vücudunuzu ve doğal işlevlerinizi çok daha iyi destekleyebilir, çünkü diyetiniz et tüketmemesi nedeniyle bu vitaminlerin kaynaklarından yoksun olacaktır.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir