Görüntüleme: 13
0 0
Okuma Süresi:4 Dakika, 32 Saniye

Her zaman için seyahate çıkmak ve yeni bir yer keşfetmek insan hayatında heyecan verici bir etkinliktir. Ancak dürüst olmak gerekirse, strese neden olabilmektedir. rahatlama ve stressiz bir meditasyon için sizlere bir kaç ipucu vermek amacı ile yazımızı hazırlıyoruz.

Günlük gerçekleştirdiğiniz meditasyonunuz ya da ruhsal uygulamanız kendinizle daha derin bir düzeyde bağlantı kurmanızı sağlayan bir şeydir. Ayrıca çevrenizle ve sizin için önemli olanlarla bağlantınızı kurma konusunda yardımcı olabilmektedir. Her gün farkındalık meditasyon uygulaması gerçekleştirdiğiniz de seyahat ederken bile daha mutlu daha odaklı ve huzurlu bir şekilde his yerleşir içinize.

Bir de şöyle düşündünüz mü? rahatlığınızdan ve günlü rutinlerinizden uzaklaştığınız zaman meditasyon pratiklerinize nasıl devam edebilirsiniz ? Seyahat etmek, rutininizden kolayca çıkarabilir. ancak meditasyon pratiğinizden fedakarlık etmek zorun da da değilsiniz. Doğada ara bulucu olmak ve topraklama pratiği, iç medkan meditasyonundan bile daha iyi olabiliyor. Ayrıca pozitif enerjiyi korumanıza yardımcı olabilecek ışık terapileri cihazlarını kullanabilirsiniz ya da kristaller taşıyabilirsiniz sizi iyi gelecek olan. Hareket halindeyken bile dengeli bir yaşam sağlamak adına gezginler için meditasyon ipuçları yazımızı okuyunuz.

Nefes Kullanın ihmal etmeyin

Nefes almak bu hayatta yaşamsal değerlerimiz arasında en önemli faktördür. nefesimizi ciğerlerimiz ile birleştiririz, Nefes kullanmak, kendinize ve şimdiye ana bağlı kalmanıza yaşamanıza yardımcı olur

Ne yaparsanız yapın ya da nerede olursanız olun. nefes egzersizleri yapmayı ihmal etmeyin. Önce doğal nefesinize odaklanın, ciğerlerinizi doldurun ve alt karından havayı çekin, yavaşça bırakın ve kaslarınızı gevşetin. Kendinizi sakin tutmak için kullanabileceğiniz rahatlatıcı bir ritim geliştirmek için sayıyı arttırabilir ya da azaltabilirsiniz.

Mevcut Ana Odaklan

Meditasyonun amacı kendinizi o ada topraklamak ve çevrenizin daha fazla farkında olmanıza yardımcı olabilmektir. Seyahat ederken, etrafınızda bulunan şeylerin daha çok farkında olabilirsiniz. çünkü bunlar yeni göreceğiniz şeylerdir.

Bununla birlikte, her şeyi özümseyemezsiniz ve yeniliğin kendisi, siz onunla rahat olana kadar küçük bir sıkıntı haline gelebilir. Şu anda olmak bir çok yeni şeyi keşfetmenin ve yeni insanlarla tanışmanın rahatlığıyla yeninin etkisinin üstesinden gelmenize yardımcı olabilmektedir. yazdığımız bu meditasyon ipucu, seyahat ettiğiniz zamanlarda, nelere dikkat etmeniz gerektiğinin farkında olmanıza yardımcı olabilmektedir.

Doğada Meditasyonun Önemi

Bir çok seyahat deneyimleri, botanik bahçeler kutsal alanlar, doğa koruma alanları ve milli parklar gibi doğal bir ortama katılmayı içermektedir. Doğanın sizi çevreleyen her yerde güzelliğini düşündüğünüzde, meditasyon yapma fırsatınız bulunmaktadır. Doğa ile bütünleşmeyi seven gezgin kişiler için önemli meditasyon ipuçları bulunmaktadır.

Seyahat ettiğiniz zamanlarda doğayı keşfetme yolundan çıkmanız gerekir, Yeni bir yere yapılan gezintide, onun doğal yönlerine de bakmadan tamamlanmış sayılmamaktadır.

Aralarındayken renkleri hissedebilirsiniz, sesleri dinleyebilir ve doğanın enerjisinin tadını çıkartmaya başlayabilirsiniz. Rahatlayın ve çevrenizdeki doğa ile bir olmaya iç içe girmeye çalışın Seyahatleriniz sırasında kendinizi iyi hissetmenize katkıda bulunacak olan doğa unsurlarına dikkat etmeye gayret gösterin.

Çiçeklerin enerjisini hissedin ve meditasyon yapın, Çiçekleri kaldığınız otellerin lobisinden tutun, bahçesinde dışarıda gezinti yaptığınız esnada bir çok yerde bulabilirsiniz. Bir çiçeği meditasyon yapmak için çiçeğe detaylı bir şekilde içten ve sevgiyle bakmayı öğrenmelisiniz. her ayrıntıdan renkten ve eksizlikten yararlanmaya gayret etmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Sahip olabileceği her hangi bir kokuya ya da bir arı gibi başka bir yaşamı kendine çekip çekmediğine bakmanız önemlidir. Tüm dikkatinizi çiçeğe vermelisiniz gerçek anlamda çiçekler varoluş olarak şahane bir gösteriştir.

Doğa da meditasyon yaptığınız zaman ağaçlar ile etkileşime geçmeyi deneyin ve onlar ile alışveriş yapmayı öğrenin, ellerinizi ağaç kabuklarına dayayarak, ağaca enerji verdiğinizi hayal edin daha sonra ağaçtan gelen enerjinin size aktarıldığını hayal edin Bir çok ağaçta enerji alışveriş yapmayı deneyebilirsiniz Elinizi yerde tutun ve enerjinin yer altında dallandığını ağaçların arasından aktarıldığını gözlerinizde içinizde ve tüm benliğiniz ile canlandırın, Doğanın enerjisinin bir kısmını da korumayı ihmal etmeyin, Tabiat size tüm enerjisi ile yardımcı olacaktır.

Işık Terapisi Uygulamayı Deneyin

Meditasyon yaptığınız da bununla en sık kullanılan LED ışık tedavisi, stresinizi ve kaygılarınızı azaltma konusunda sizlere yardımcı olabilmektedir ve ruh halinizi gerçek anlamda iyi bir noktaya getirebilir. Sağlık, mutluluk ve zihin sağlığınız parlak bir cilde yol açtığı gözlemlenmiştir. Işıklar bedeninizde her türlü şifa enerjisi fiziksel düzeyde tezahür ettirecek ve nerede olursanız olun sizinle buluşabilecek potansiyele sahiptirler.

Kendi kendinize meditasyon yaptıysanız eğer, ışık bu konuda hızlandırma görevi görmektedir. bir araç olarak algılanabilir dışarıdan bir şeyi empoze etmek gibi düşünelim. Sadece içeriye girişi kolaylaştırma konusunda yardımcı olabilmektedir.

Ego farkındalıkları vazgeçtiğimizde kontrol etme ve manipüle etmeli ya da hayatımızın bir şekilde güvenli emniyetli hale getirmek gerekir. Kendi içimize kapanıklığımız da açıldığımız zaman bir sihir gibi bir şeyler olur. Şifa ışıkları insanların sevgi ve güven içerisinde olmaları konusunda süreci hızlandıran bir araçtır ve benlik kaygısı, başından sonuna kadar kalbe iyi bir yolculuk olabilir.

Doğal Taşları Anlamak

Seyahat gerçekleştireceğiniz esnada, doğal taşlarınızı, kristallerinizi yanınıza almalısınız. küçük ve taşıması kolay olan bir çok taş ve kristaller odaklanmak istediğiniz enerjiye bağlı olarak güvenli seyahat ve koruma, rahatlama gibi farklı anlamlar taşıyabilmektedir. Örnek verecek olursak, pembe kuvars takmak barışı ve dostluğu simgeleyebilmektedir.

Sevdiğiniz kişileri her zaman hatırlamak sevgiye barışa, güzelliğe ve hayata odaklanmak için kristalli bir mihenk taşı olarak kullanabilirsiniz. Negatif enerji verecek taşlardan ve bu durumlardan uzak durmayı da öğrenmeniz gerekecektir.

Hangi taşın, hangi işe yaradığını hangisini kullanırsanız, size nasıl bir fayda da bulunacağını araştırmalı ve buna göre hareket etmelisiniz. Negatif enerjiyi silen taşlar sizlere iyi gelecektir. Cebinize bir tane yerleştirebilir ve bununla seyahat edebilirsiniz. Kolye olarak kullanabilirsiniz, çantanız da taşıyabilirsiniz, yüzük bilezik ve benzeri gibi kullanabilirsiniz.

Müzikler ve rahatlatıcı dinletiler

Seyahat ettiğiniz esnada, yanınızda taşıyabileceğiniz bir MP3 çalar taşıyabilirsiniz. bu konuda MP3 çalarlarınızdan, podcast dinletileri, meditasyon müzikleri, spotify dan müzik ve meditasyon dinletileri, youtube’dan dinletiler dinleyebilirsiniz. bunları cihazlarınıza kaydedip yanınızda taşıyabilir ve her strese girdiğinizde sakinleşmek için dinleyebilirsiniz.

Okuyucularımız için hazırladığımız meditasyon ipuçları hakkında, bir kaç karalama gerçekleştirdik, umarız okuyan arkadaşlarımıza faydalı olabilmiştir, düşüncelerinizi ve fikirlerinizi sizlerin uyguladığı sakinleme meditasyon hareketlerini ve yaptıklarınızı, yorum kısmında paylaşarak yazımıza katkıda bulunabilirsiniz.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir