0 0
Okuma Süresü:3 Dakika, 30 Saniye

Bu makale, Reflector 3 ve OBS Studio’yu bilgisayarınıza nasıl kuracağınızı ve oyununuzu mobil cihazınızdan bilgisayarınıza ve Twitch’e aktaracak şekilde nasıl ayarlayacağınızı açıklamaktadır.

Twitch’te Mobil Oyunlar Nasıl Yayınlanır?

Mobil cihazların teknolojik sınırlamaları göz önüne alındığında, bir akıllı telefondan Twitch’e kaliteli bir oyun akışı yayınlamak, aynısını bir konsoldan veya PC’den yapmaktan biraz daha karmaşıktır.

Mobil cihazınıza ve oynamak istediğiniz oyuna ek olarak şunlara ihtiyacınız vardır:

 • Bir Windows veya Mac PC
 • Bilgisayarınızdaki Reflector 3 programının bir kopyası
 • Bilgisayarınızdaki ücretsiz OBS Studio akış yazılımının bir kopyası
 • bir web kamerası
 • bir mikrofon

Reflektör 3’ü yükleyin

Görüntüyü mobil cihazınızdan yayınlamak için bilgisayarınızda görüntülenmesini sağlamanız gerekir, bu da onu Twitch’e gönderir. Bu, Blu-ray diskini izleyebilmek için bir Blu-ray oynatıcıyı TV’nize nasıl bağlamanız gerektiğine benzer.

Reflector 3, Windows ve macOS bilgisayarlarda çalışan ve temelde onları Google Cast, AirPlay ve Miracast gibi iOS, Android ve Windows telefonlar tarafından desteklenen çok sayıda kablosuz yansıtma teknolojisiyle uyumlu hale getiren bir programdır . Reflektör 3’ü kullanırken herhangi bir kablo veya ek donanım kullanmanıza gerek kalmayacak.

Reflector 3’ü resmi sitesinden indirdikten sonra , programı bilgisayarınızda açın ve aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak cep telefonunuzun ekranını kablosuz olarak bilgisayara yansıtın.

 • iPhone, iPad veya iPod Touch : Kontrol Merkezi’ni açmak için iOS cihazınızın ekranının altından yukarı kaydırın . Menünün ortasındaki AirPlay simgesine basın .
 • Android : Android telefonunuzda veya tabletinizde Bildirim Merkezi’ni açın ve Yayınla simgesine basın. Açtıktan sonra, Diğer Ayarlar’ı seçin ve bilgisayarınızı seçin.

OBS Studio’yu Kurun

Henüz yapmadıysanız, OBS Studio’yu bilgisayarınıza indirin. Bu, Twitch’te canlı yayın yayınlamak için kullanılan popüler bir ücretsiz programdır .

OBS Studio’yu kurduktan sonra, yayınınızın doğru yere gönderilebilmesi için Twitch hesabınıza bağlamanız gerekir.

 1. Resmi Twitch web sitesinde hesabınıza giriş yapın .
 2. Pano > Ayarlar > Akış Anahtarı’na tıklayın .
 3. Akış anahtarınızı görüntülemek için mor düğmeye basın ve ardından bu sayı dizisini farenizle vurgulayıp metne sağ tıklayarak ve Kopyala’ya basarak panonuza kopyalayın .
 4. OBS Studio’ya geri dönün ve Ayarlar > Akış > Hizmet’e tıklayın ve Twitch’i seçin .
 5. Yayın anahtarınızı farenizle sağ tıklayıp Yapıştır’ı seçerek ilgili alana kopyalayın .
 6. OBS Studio’dan yayınlanan her şey artık doğrudan kişisel Twitch hesabınıza gönderilecek.

OBS Studio’ya Medya Kaynakları Ekleyin

Reflektör 3’ün bilgisayarınızda hala açık olduğundan ve mobil cihazınızın yansıtıldığından emin olun. Şimdi Reflektör 3’ü OBS Studio’ya ekleyeceksiniz ve izleyicileriniz mobil oyununuzu bu şekilde görecek.

 1. OBS Studio’nun alt kısmında, Kaynaklar altındaki artı sembolüne tıklayın .
 2. Window Capture’ı seçin ve açılır menüden Reflektör 3’ü seçin. Tamam’a basın .
 3. İstediğiniz gibi görünmesini sağlamak için yeni ekranınızı farenizle hareket ettirin ve yeniden boyutlandırın.
 4. Tüm siyah çalışma alanı, görüntüleyenlerinizin gördüğü şey olacaktır, bu nedenle görsel olarak daha çekici görünmesini istiyorsanız, yukarıda gösterilen yöntemi tekrarlayarak daha fazla kaynak ekleyerek görüntüleri içe aktarabilirsiniz.
 5. Web kameranızı eklemek için, Kaynaklar altındaki artı simgesine bir kez daha tıklayın, ancak bu sefer Video Yakalama Cihazı öğesini seçin . Listeden web kameranızı seçin ve Tamam’a basın . Taşıyın ve beğeninize göre yeniden boyutlandırın.

Twitch Yayınınızı Başlatın

Kontrol paneliniz istediğiniz gibi göründüğünde, sağ alt köşedeki Akışı Başlat düğmesine tıklayın. Artık Twitch’te canlı yayında olacaksınız ve izleyicileriniz web kamerası görüntülerinizi, eklediğiniz tüm görselleri ve en sevdiğiniz mobil video oyunu görmelidir.

Akıllı Telefonunuzu Akış için Hazırlayın

Mobil cihazınızdan akışa başlamadan önce tüm açık uygulamaları kapatmalısınız.

Bu, cihazınızın olabildiğince hızlı çalışmasını sağlayacak ve oynayacağınız oyunun yavaşlamasını veya çökmesini azaltacaktır.

Yayınınızın gelen uyarılarla kesintiye uğramaması için bildirimleri kapatmak da iyi bir fikirdir.

iPhone ve Apple Watch’ta Rahatsız Etmeyin özelliğini kullanın

Android’de Rahatsız Etmeyin Nasıl Kullanılır

Ayrıca, insanların sizi aramasını engellemek için Uçak Modu’nu açmak isteyebilirsiniz, ancak Wi-Fi ve Bluetooth’un çalışır durumda olduğundan emin olun, böylece Reflektör 3 ile ekranınızı bilgisayarınıza yansıtabilirsiniz. Uçak Modu’nu iPhone’larda kolayca etkinleştirebilirsiniz ; Android’de bu modu Hızlı Ayarlar aracılığıyla açabilirsiniz .

Mobil Twitch Yayını Nedir?

twitch.

Mobil Twitch akışı, bir video oyununun canlı oynanışının bir iOS, Android veya Windows akıllı telefon veya tabletten Twitch akış hizmetine yayınlanmasıdır.

Bir yayında yalnızca oynanış görüntülerini yayınlamak mümkündür, ancak çoğu başarılı yayıncı , izleyicileriyle etkileşim kurmak ve onları Twitch kanallarını takip etmeye veya abone olmaya teşvik etmek için kendi web kamerası görüntülerini ve çekici bir görsel düzeni de kullanır .

Mutlu
Mutlu
0 %
Sad
Üzgün
0 %
Excited
Heyecanlı
0 %
Sleepy
Uykulu
0 %
Angry
Sinirli
0 %
Surprise
Sürpriz
0 %

Ortalama puanı

5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir