Görüntüleme: 182
0 0
Okuma Süresi:2 Dakika, 27 Saniye

Video oyunlarında hile kodları ve hileler oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak bunlar aynı zamanda yasa dışı, hoş karşılanmayan bir durumdur. oyun şartlarına ve politikalarına aykırıdır. Oyuncular hile kodları, izlenecek yollar, hackler ve püf noktaları kullanır. Hile kodlarını oyuna dahil oldukları için kullanırlar ve oyun karmaşık bir şekilde tasarlanmış olmasına rağmen zevk almak isterler.

Hile kodları oyuncular tarafından çoğunlukla iki ana nedenden dolayı kullanılır: bir seviyede sıkışıp kaldıklarında veya oyunu bir kral gibi yönetmek istediklerinde. Bu makale, video oyunlarında hile yapmanın neden oyuncular arasında yaygınlaştığını anlatıyor.

Oyuncular öğrenir ve diğer oyuncuların oyunda yer almasına yardımcı olur

Oyuncular birkaç kez takılıp kalıyor. Çoğunun aldatmasının en büyük nedeni budur. Ya oyun çok karmaşık ya da oyuncu acemi. Tekrarlanan denemelerden sonra bir bulmacayı çözemeyebilir, bir canavarı öldüremeyebilir veya doğru yönü bulamayabilirler.

Bu nedenle, bir oyuncu belirli bir türde yeniyse, diğer kategorilerde ne kadar iyi olursa olsun bunda berbat olabilir. Veya belki de oyunun geliştiricisi, uygun bir tasarım veya mükemmel talimatlar olmadan oyunu aceleye getirdi. Böyle zamanlarda hile yapmak, devam etmek için mükemmel bir yol gibi görünüyor.

Oyuncular ihtiyaç duyduklarında izlenecek yollara (bir oyunu kazanmak için adım adım talimatlar) başvurduklarında, sorunlardan uzaklaşabilir veya olayları kendi başlarına çözmek için ipuçları alabilirler. Başarılı oyuncuların faydalı yönergelerle oyun deneyimini nasıl kolaylaştırdığını görmek için çevrimiçi siteleri kontrol edin. Böylece, oyuncuların birbirlerine öğretip öğrenebilecekleri ve sadece oynamaya devam etmek için ihtiyaç duydukları kadar bilgiyi elde edebilecekleri söylenebilir.

Hile kodları, bazı oyuncular için oyunu buna değer kılar

Oyuncular genellikle kral olmak ve oyunu yönetmek isterler. Tüm güzellikleri veya silahları istiyorlar ve en iyi silahı ele geçirmeden önce belirli bir seviyeye ulaşmayı beklemekten hoşlanmıyorlar. Bir kamyonda dolaşmak yerine yok edilemez bisikletin “kilidini açmak” isteyebilirler.

Şimdi, soru ortaya çıkıyor, nasıl daha iyi seçeneklere atlayıp oyunu tam olarak istedikleri gibi oynuyorlar? Cevap, bir oyundan maksimum değeri elde etmek için özel güçlerin veya öğelerin kilidini açan hile kodlarında yatmaktadır. Hile kodları, oyuncuların tanımlaması ve başkalarıyla paylaşması için bir oyunda gizli kalabilir. Bazen mükemmel oyuncular kodlarla onurlandırılır. Bir oyuncu bir oyunda yeniyse, bu kodlar onu oynamaya devam etmeye teşvik eder.

Oyuncular can sıkıntısına veda edebilir, çünkü her oyuncu yeteneklerini sergileyebilir

Bazen sıkıcı bir hikaye, sürekli dövüş ve daha yüksek seviyelere ulaşmak için bitmeyen eziyet, bazı oyuncuların oyunu artık ilginç bulması için çok fazla oluyor. Bu nedenle, oyunun zaman çizelgesinde bir sıçrama ile ilerlemek için hileleri kullanmaya çalışırlar . Ayrıca hileler yardımıyla da sonuca ulaşabilirler.

Genel olarak, tasarımcılar oyuncuların oyunun sonucuna atlamalarına karşıdır. Bununla birlikte, oyuncuların belirli oyun engelleriyle uğraşırken veya oynamak istedikleri seviyeyi seçerken tercihleri ​​olabilir. Oyuncular bulmaca çözme, savaşlarda savaşma veya diyaloga girme gibi farklı becerilerde yetkin olduklarından, oyunu kazanmak için alternatif yollar ararlar. Hileler, herkese eşit fırsat vermenin başka bir yoludur.

Ancak şunu bilmek gerekir, oyun oynamak, zaman geçirmek ve zihin geliştirme açısından, çocuk genç ve yetişkin bireylerin gelişmesi açısından büyük bir önem taşımaktadır hilesiz bir oyun oynamak, her zaman için faydalı ve gerçekten o oyundan heyecan almanızı sağlar.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir