Görüntüleme: 152
0 0
Okuma Süresi:2 Dakika, 32 Saniye

Bir web sitesinin görünümü önemlidir. Tutarlı, zamanında ve heyecan verici içerik ihtiyacı gibi bazı sabitler devam etse de, bir web sitesinin sonucunu iyileştirebilecek yeni özellikler düzenli olarak görünmektedir. 

Bu yönlerden bazıları şirketinizin kimliğini açıklayan hikayeler anlatmaya yardımcı olurken, diğerleri anında müşterinin dikkatini çeker veya tüm cihazlarda kullanıcı deneyimini geliştirir. 

Markanıza ve web sitenizin amaçlarına uygun bazı parçaları seçmek, genel sonuçların yükseltilmesine yardımcı olabilir. Her öğeyi aynı anda kullanmak gerekli değildir (bu, dağınık ve kafa karıştırıcı bir deneyime yol açabilir), ancak bunu yapmak genel etkiyi artırmaya yardımcı olabilir.

Web Sitesi Tasarım Düzenine Eklemeniz Gereken Öğeler

İşte herhangi bir web platformuna uyacak modaya uygun ve duyarlı bir web sitesi tasarımı düzeni oluşturmak için bazı ipuçları .  

Navigasyon

Web sitenizin navigasyonu, yenilikçi olabileceğiniz bir yer değildir. Başlangıç ​​olarak, son derece hareketli vurgulu efektlerden ve karmaşık, çok katmanlı alt öğelerden kaçının. Bir web sitesinin üstbilgisinde, gövdesinde ve altbilgisinde bulunabilecek gezinme öğelerinin amacı, ziyaretçilerinizi istedikleri dahili sayfalara ve içeriğe mümkün olan en kısa sürede ulaştırmaktır.

İçerik

Nasıl ki iç mimarlar duvarlar boyandıktan sonra çalışmayı bırakmazlarsa, düzeninizi, renk düzeninizi, yazı tiplerinizi ve çekici öğelerinizi seçtikten sonra işiniz bitmez. Kanepeyi çekmenin ve aile fotoğraflarını duvarda sergilemenin zamanı geldi, ancak yalnızca mesajınızın tasarımınızla nasıl etkileşime girdiğine dikkat ederseniz.

Altbilgi ( Footer )

Altbilgi, iki nedenden dolayı web sitesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Birincisi, bilgisayar kullanıcısına önemli teknik bilgiler sağlar. Web sitesinin yazarı verileri gösterir ve içeriği web sitesinin gereksinimlerine göre seçer. Altbilgi, web sitesine daha uyumlu bir görünüm kazandırmada da hayati bir rol oynar. Tasarım, grafikler ve medya bu konuda yardımcı olabilir.

Arka plan videoları

Arka planda oynatılan videolar bir sayfaya çok fazla heyecan katabilir. Şirketinizi açıklamak için gereken diğer içeriği azaltırken bir hikaye sunmak için kullanılabilirler. Çoğunlukla video içeriği , eğlence ve turitrial siteleri.

Renk Şeması

Renk paleti, renk şeması veya renk kombinasyonu, bir başka popüler güncel web tasarım özelliğidir. İlk bakışta, renk paleti web sitemizin arka plan rengi veya ana açılış sayfasının arka plan rengi gibi görünüyor. Bunlar sizin fikirlerinizse kısmen haklısınız.

Boş Alan

Beyaz boşluk, günümüzde sıklıkla beğenilen minimalist bir tasarım stilidir. Beyaz boşluk, sayfaya çok az içerik koymak ve çok fazla boşluk bırakmak anlamına gelir. Bu yöntem daha kapsamlı bilgi gerektirir ve ön sayfa için daha uygundur. Beyaz boşluk web tasarımı kullanmanın avantajı, kullanıcının daha az olduğu ve daha odaklı olduğu için dağınık içeriği gözden kaçırmamasıdır. Uzun materyal, kullanıcının dikkatini dağıtarak kullanıcının gerekli bilgileri alamamasına neden olabilir.

Logosu

Müşterilerin, rakiplerinizin sunduklarının daha düşük bir versiyonu yerine markanızdan arzu ettikleri şeyleri almalarını sağlar. Başka bir deyişle, uygun logo tasarımı tüketicilerin ne sattığınızı anlamalarına yardımcı olabilir.

Sonuç Olarak:

İyi tasarlanmış bir web sitesi, herhangi bir organizasyonun başarısı için kritik öneme sahiptir. Web sitenizin görünümü ve hissi, şirketlerinize güven, güç, güvenlik ve daha fazlasını iletebilir. Günümüzde tüketiciler, düşük kaliteli web sitelerinde zaman kaybetmemektedir. Her gün o kadar çok bilgi var ve o kadar çok yeni web sitesi açılıyor ki, sizinki eşit değilse, ziyaretçileriniz rakiplerinizin sitelerinden sadece birkaç tıklama uzakta olacak.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir