Görüntüleme: 548
0 0
Okuma Süresi:4 Dakika, 42 Saniye

Bütün işletme sahipleri, satışlarını arttırmak ister, her dönüşüm veya hedef kitlenizin, gerçekleştirmesini istediğiniz eylem, sizi daha fazla satışa bir adım daha yaklaştırmaktadır. Web siteniz çevirimiçi potansiyel müşteriler getiriyor olabilir, ancak işinizi sürdürmek ve kalıcı olmak için, tutarlı bir gelir artışına ihtiyacınız bulunmaktadır. Basit bir web tasarımı değişikliklerinin ve ziyaretçileri ilk kez gelen ziyaretçilere ömür boyu müşterilere dönüştürmek için en iyi uygulamaların yardımıyla. adımlar atabilir.

Küçük işletme, hızla genişleyen bir niş. Şirketler pazarda en üst sıralarda yer almak için birbirleriyle rekabet ediyor, ancak bu işletmelerin hepsi eskisinden daha yüksek oranlarda büyümek istiyor.

İyi tasarlanmış web sayfaları, herhangi bir küçük işletme için etkili bir büyüme aracıdır. Logonuzdan sitenizin görünümüne ve kullanılabilirliğine, pazarlama broşürlerine kadar mağazanızın her öğesi, kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmak için akıllıca tasarlanmalıdır. Zayıf duyarlı tasarım veya kötü web tasarımı , bu ürün türünün işini kötü yöne sevk edebilmektedir.

Web tasarımınızın işinizi geliştirmesinin birçok yolu vardır.

Kötü planlanmış bir web sitesi, küçük işletmenizi olumsuz etkileyebilir. Araştırmalar, internet kullanıcılarının %75’inin, yalnızca web sitelerinin nasıl göründüğüne bağlı olarak güvenilirliğiniz ve güvenilirliğiniz hakkında fikir oluşturacağını göstermiştir.

Potansiyel izleyicilerin yalnızca %25’i web sitenizin yüklenmesi için 4 saniye veya daha fazla bekleyecektir. Mobil ziyaretçilerin %83’ünün yüklenmesi 5 saniye süren bir siteden ayrılacağını biliyoruz, dolayısıyla bu istatistiğe göre sitenin yüklenmesi 4 saniyeden uzun sürdüğünde toplam izleyicilerin yaklaşık %23’ü kaybedilecek.

Web tasarımında göz önünde bulundurulması gereken temel unsurlardan biri hız ve yükleme süresidir. Siteniz, sosyal medyadaki veya arama motoru sonuçlarındaki bir bağlantıya tıklamaktan açılmasına kadar ne kadar sürüyor?

Küçük işletmenizin profesyonel görünümlü bir web sitesine sahip olmasını sağlamak için, iyi kaliteyi korurken fotoğraf dosya boyutlarını mümkün olduğunca sıkıştırmalısınız. Bir web tasarım şirketi kullanmak, web siteniz için doğru düzen türünü aldığınızdan emin olmanın her zaman iyi bir yoludur. Web tasarımcıları, kullanıcı dostu bir tasarım konusunda deneyimlidir. Müşteri deneyimi için estetik açıdan hoş bir site oluşturmak için minimum markaya özel grafik ve metin eklemeyi düşünün.

Web sitesi hızındaki en önemli faktörlerden biri yükleme süreleridir. Farklı konumlardan gelen kullanıcılar için yükleme sürenizi test etmek için Pingdom gibi ücretsiz bir araç kullanabilirsiniz .

Etkili pazarlama ile mevcut müşterilerinizi mutlu edin

Satışlarınızı artırmak için mevcut müşterilerden tekrar iş üretmeniz gerekir. Mevcut müşterilerle etkileşim kurmak için iki pazarlama stratejisi, pazarlama reklamları ve e-posta kampanyalarıdır.

İnsanların web sitenizi ziyaret etmesinin birçok nedeni vardır. Merakı tatmin ediyor veya sunduğunuz bir şeyi arıyor olabilirler. Ancak, sitenize daha önce gitmişlerse ve sitenizden geri döndülerse, bunu göz alıcı bir reklam tasarımı ve çekici bir teklif nedeniyle yapmış olmaları olasıdır.

E-posta kampanyaları aracılığıyla geçmiş müşterilere ulaşmayı bile düşünebilirsiniz. E-posta pazarlamanın etkili bir iletişim aracı olduğu kanıtlanmıştır ve mevcut nesil web konusunda bilgili akıllı telefon sahipleri, ürünleriniz için alışveriş yaparken kesinlikle faydalı bulacaktır.

Başarılı bir işletme olmak için mobil erişilebilirliğe ihtiyacınız bulunmakta

Çevrimiçi pazarlama için en iyi fikir, İnternet’in değişmiş olmasıdır. Günümüzde insanlar bilgisayarları daha az kullanıyor ve daha iyi bağlantı hızlarına sahip daha çok bilgisayar olduğu için mobil cihazlarını kullanmayı tercih ediyorlar. Ve istatistiklerin gösterdiği gibi, özellikle genç müşteriler arasında popüler.

Bir iş sitesi kurarken, teknolojik zamanlarda geri kalmamak için web sitenizin mobil kullanıcılar için optimize edilmesi gerekir. Bir web tasarımcısı kullanarak sitenizin hem bilgisayarda hem de mobil cihazda görüntülenebilir olmasını sağlayabilirler. Web sitenizin de duyarlı olması gerektiğini unutmayın.

Web siteleri, herhangi bir boyut/şekil ekranına uyum sağlayacak ve çalışacak şekilde tasarlanmalıdır. En iyi yanıt veren web siteleri yalnızca çirkin kesintiler olmadan ayarlanmamalı, aynı zamanda sezgisel olmalı ve kolay gezinme özelliğine sahip olmalıdır, arama çubuklarının bulunması kolay olmalı ve ziyaretçinin hizmetlerinizi daha iyi kullanmasını sağlamalıdır.

Açılış sayfanızın gücünü önemseyin

İşletmenizin açılış sayfalarının konsepti basit olmalıdır. Tüm bir geleneksel web sitesi ana sayfasının daha odaklı bir versiyonudur. Bu sayfalar, birden fazla konuyu ve ürünü kapsamak yerine, ziyaretçileri müşterilere dönüştürmek için tek bir teklif veya harekete geçirici mesaj sunmaya odaklanır.

İşletmenizi geliştirmek için her bir pazarlama kampanyasını ve ürünü özel bir web sayfasıyla öne çıkarın. Müşteriler, kendi isteklerine göre uyarlanmış bilgilerle dolu olduğu için web sitenize tökezleyerek her zaman tam olarak istediklerini bulacaklardır.

Web sitenizin ziyaretçilerini çekmek ve dönüştürmek için, açılış sayfalarınızın tasarımında bu ipuçlarını göz önünde bulundurun.

Sosyal kanıtlarla müşteri güveni oluşturun

Kaliteli güzel bir web sitesi tasarımı, yüksek statülü bir insan gibi hissetmenizi sağlayabilir. Bunun nedeni, insanların sosyal yaratıklar olmaları ve diğer insanların harika olduğu konusunda hemfikir oldukları bir şeyin parçası olmak istemeleridir. Diğer insanlar, özellikle web sitenizi daha önce hiç ziyaret etmemişlerse, diğer müşterilerden veya incelemelerden gelen referanslar varsa bunun ne anlama geldiğine inanacaktır.

Geçmişteki müşterilerin yorumları, ürününüzün değerini göstermenin ve yeni ziyaretçilere satın alma nedeni vermenin harika bir yolu olabilir. İncelemelerin bulunması kolay olmalı ve ekran görüntüleri veya video referansları gibi dikkatlerini çeken bir şey içermelidir.

· Görüşler web sitenizde veya blogunuzda göze çarpan noktalara yerleştirilmelidir. Harekete geçirici mesajı gölgede bırakmamalılar, ancak izleyicilerin bulması kolay olmalıdır.

· Mümkün olduğunda alıntı yapılan müşterinin bir resmini ekleyin. Önce onların iznini almak, diğerlerinin o kişiyle ilişki kurmasına ve onları gerçek olarak görmesine yardımcı olur, bu da söylenenlere güven oluşturur.

· Okuyucunun okuduklarını anlayabilmesi için web tasarımınızı basit tutmak en iyisidir. Süslü yazı tipleri eğlenceli olabilir, ancak daha okunaklı bir yazı tipi, insanların mesajınızı okumasını kolaylaştıracaktır.

Sitenize bir “en çok satanlar” bölümü eklemek, sosyal kanıt göstermenin başka bir yoludur. Göz atarken ne istediğini bilmeyen biri için bunaltıcı olabilir, bu nedenle en popüler öğeleri açıklığa kavuşturarak bunu kolaylaştırın.

Küçük işletme web sitesinin en çok satanlar bölümü, sorunsuz, görsel olarak entegre bir deneyim sunmalıdır.

Sitenizin eğlenceli ve işlevsel olduğundan emin olun ve yakında web sitenizde daha fazla trafik görebilirsiniz.

Yukarı da belirttiğimiz bilgiler ve ipuçları umarız, firmanıza fayda sağlayabilir, her zaman için araştırmak öğrenmek, bilgi sahibi olmak önemlidir, fikirlerinizi ve düşüncelerinizi yorum kısmında bizler ile paylaşarak, bilgi akışımıza bir yenisini ekleyebilirsiniz.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir