Görüntüleme: 528
0 0
Okuma Süresi:3 Dakika, 13 Saniye

Web tasarımlarınızın, kullanımı kolay mı hızlı mı? Ziyaretçilerinize sorsaydık bu soruyu eğer sizce ne söylerlerdi ? Düzeltmek istediğiniz o bozuk bağlantıyı, aşırı kalabalık gezinme çubukları veya ana sayfada bir arama seçeneğinin eksikliğini ortaya çıkarabileceklerini düşünürseniz, bazıları uygulamanıza yardımcı olacak bir web tasarım şirketine ihtiyacınız olduğunuzu bilmeniz gerekir, daha iyi işlevsellik ve kullanım için.

Kullanıcı dostu web tasarımına ücret ödemek için kolları ve bacakları saymaya başlamadan önce, şunu göz önünde bulundurun: Kullanıcı dostu öğelerin uygulanması oldukça kolay ve ucuz olabilir. İşte web tasarım şirketinizin sitenizin kullanıcı dostu olmasını sağlamak için atabileceği en kolay ve en etkili adımlardan birkaçı. 

Bozuk bağlantıları sayfaları ortadan kaldırın

Eski atasözünü bilirsiniz: “Kırılmadıysa, tamir etmeyin.” Ancak bozulursa ve web sitenizdeyse, tekrar çalıştırmanız gerekir. Web sitesi ziyaretçileri, çalışmayan bir bağlantıyı veya sayfayı terk etmekle kalmaz, aynı zamanda web sitenizin tamamını da terk edebilirler. Arama motorları daha mutlu olmayacak. Web sitenizi tararken hata mesajlarıyla karşılaşırlarsa, olumlu arama sonuçları sıralamalarına veda edebilirsiniz.

Neyse ki, bu sorunları belirlemek ve onarmak o kadar da zor değil. Web tasarım şirketiniz, görüşünüzdeki sorunlu alanları tespit etmek için çeşitli araçları hızlı bir şekilde kullanabilir. Ardından, sorunu onarmak veya bağlantıyı/sayfayı kaldırmak için adımlar atabilirler. Birdenbire, ziyaretçilerinizi şaşırtmak için daha dostça, daha gezilebilir bir siteniz var.

Navigasyonu düzenleyin

Navigasyondan bahsetmişken, navigasyon çubuğunuz neye benziyor? Sitenizdeki her bilgi parçası için gururla farklı bir bağlantı gösterebiliyorsanız, dağınıklığı gidermeniz gerekebilir. Ziyaretçinin nereye gitmek istediği önemli değil, sitenizde gezinme kolay olmalıdır. 

Ancak, gezinme çubuğunuzda her web sayfasını kullanılabilir hale getirmek, sitenizde gezinmeyi daha az değil, daha kafa karıştırıcı hale getirebilir. Kimse istediğini bulmak için bir düzine seçeneği sıralamak istemez. 

Gezinme çubuğunuzu düzenleyerek web tasarımınızı hızla düzeltin. Beş adede kadar kategori seçin ve açılır menüler altındaki ek sayfaları gruplayın. 

Ve bir arama işlevi ekleyin. Bu şekilde, ziyaretçiler ihtiyaç duydukları her şeyi daha kısa sürede ve daha az hayal kırıklığı ile kolayca bulabilirler. Bir web tasarım şirketi, sitenizde bu basit, sezgisel yolu oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Sayfa yüklemelerini hızlandırın

İnsanların tam olarak yüklenmemiş bir siteyi üç saniye sonra terk etmeye başladığını biliyor muydunuz? Kullanıcı dostu bir web tasarımı, maksimum sayfa yükleme hızı için optimize edilmelidir.

Sayfa yükleme hızlarınızı kontrol etmek için Google’dan ücretsiz bir araç da dahil olmak üzere çeşitli araçları kullanabilirsiniz. Ardından, bir web tasarım şirketinden, yeterince hızlı yüklenmeyen sayfaları iyileştirmesine yardımcı olmasını isteyin. Daha az grafik, sıkıştırılmış görüntü ve daha fazlası, bir web sayfasının görünmesi için gereken süreyi azaltabilir. Bu da ziyaretçilerinizin sitenizle ilgili genel deneyimini iyileştirebilir.

Harekete geçirici çağrışımlar uygulayın

Web tasarımınızı doğru yapıyorsanız, sitenizin her sayfasında ziyaretçilerin yapmasını istediğiniz bir şey olacaktır. Şimdi sadece ziyaretçilerinize bunun ne olduğunu söylemeniz gerekiyor. Bir sonraki adım hakkında onları tahmin etmeye bırakmayın. Yaptıkları seçim (yani bir rakibe göz atın) yapmalarını istediğiniz seçim olmayabilir (yani sepete ürün ekleyin).

Kullanıcılara sitenizde ve pazarlama dönüşüm huninizde rehberlik etmek için harekete geçirici mesajlar kullanın. Bunlar, web sitenizin ziyaretçilerinin daha sonra ne yapması gerektiğine dair basit ve net ifadelerdir. Ve web sayfanızda öne çıkmalılar. Örneğin, onları düğmelere dönüştürmeyi, onları büyütmeyi ve zıt renkler kullanmayı düşünün. 

Web tasarım şirketiniz, elbette, bu harekete geçirici mesajları canlandırmanıza yardımcı olabilir. Doğru web tasarımı, onları hızlı ve kolay bir şekilde her web sayfasının merkezi bir yönü haline getirebilir.

Her sayfada iletişim bilgilerini ekleyin. 

İletişim sayfanız, web sitenizin ziyaretçilerine harika bir kullanıcı deneyimi sunmak için yeterli olmayacak. Bunun yerine her sayfaya iletişim bilgilerinizi ekleyerek şirketinizin anında erişilebilir olmasını sağlayın.

Sadece e-postanızı da eklemeyin. Adınızı, telefon numaranızı, e-posta adresinizi, fiziksel adresinizi ve hatta bir canlı sohbet düğmesini ekleyerek kendinize kolayca ulaşın. İnsanlar size ne kadar kolay ulaşabilirse, sitenizde kalma ve sitenizi kullanma olasılıkları o kadar yüksek olacaktır.

Not: Her zaman için bir amatörseniz eğer, araştırarak, işlem yapmak doğru olacaktır, ancak firmanız için, her zaman profesyonel destek almak sizin faydanıza olacaktır, bu konuda profesyonel bir yardım alabilir, işletmenizin ya da kişisel web sitenizin, yayılımını arttırabilirsiniz.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir