Görüntüleme: 167
0 0
Okuma Süresi:2 Dakika, 45 Saniye

İPad’iniz yavaş mı çalışıyor yoksa birkaç saat sonra batıyor mu? Daha eski iPad modellerinde performansın düşmesi daha olası olsa da, en yeni iPad bile yavaşlayabilir. İşte bu yavaşlamaların nedenleri ve bunları düzeltmeye yönelik ipuçları.

Yavaş iPad Performansının Sebebi Nedir?

Bir iPad’in yavaş çalışmasının birçok nedeni vardır. Cihaza yüklenen bir uygulamanın sorunları olabilir. Kişisel internet bağlantısı yavaş olabilir. iPad daha eski bir işletim sistemini çalıştırıyor olabilir veya Arka Planda Uygulama Yenileme özelliği etkinleştirilmiş olabilir. Cihazınızın depolama alanı dolu olabilir.

Yalnızca web’de gezinmek için iPad’inizi kullanırken performansın yavaş olduğunu fark ederseniz, iPad için Safari reklamlarla uğraşmakta zorlanıyor olabilir. İyi haber şu ki, bu sorunların çoğunun düzeltilmesi kolay.

Yavaş Bir iPad Nasıl Onarılır

Aşağıdaki çözümler, iPad’inizi yarış formuna sokmanıza yardımcı olabilir:

  • iPad’i yeniden başlatın . Bir aygıtla ilgili bir sorunla karşılaştığınızda, mükemmel bir ilk adım, o aygıtı yeniden başlatmaktır ve iPad de bir istisna değildir. iPad’i yeniden başlatmak, geçici bellekteki her şeyi temizler ve işletim sistemine temiz bir başlangıç ​​sağlar.
  • Mevcut iPad uygulamasından çıkın . Bir iPad’in yavaşlamasının bir nedeni, iPad’den ziyade bir uygulamayla ilgili bir sorundur . Uygulamadan çıkmak, ardından uygulamayı yeniden açmak sorunu çözebilir.
  • Tüm uygulamaları App Switcher’dan kaldırın . iPad’iniz, açtığınız her uygulamayı iPad görev yöneticisi olan App Switcher’a ekler, böylece çoklu görev sırasında uygulamalar arasında hızla geçiş yapabilirsiniz. Bir süre sonra App Switcher’daki uygulama sayısı artabilir. Bu uygulamaların çoğu askıya alınmış modda veya arka planda çalışıyor. Uygulamaları App Switcher’dan kaldırmak, belleği boşaltır ve performansı iyileştirebilir.
  • Arka planda çalışan uygulamalardan çıkın . Bazı uygulamalar, siz uygulamadan çıktıktan sonra bile arka planda çalışmaya devam eder. Bunlar genellikle müzik akışı yapan uygulamalar (yerleşik Müzik uygulaması, Pandora ve Spotify gibi) ve video akışı uygulamaları (Apple TV uygulaması veya kablo ve uydu sağlayıcılarının uygulamaları gibi).
  • Wi-Fi bağlantınızı kontrol edin . iPad’i yeniden başlatmak performansını iyileştirmiyorsa, yavaş çalışan iPad olmayabilir. Bu sizin olabilir kablosuz ağ . Kablosuz ağ kontrol edilirse, bir internet hız testi yapın . Yönlendiriciye yaklaştıkça hız artarsa , Wi-Fi menzilinizi artırmaya bakın .
  • iPadOS’u güncelleyin . İşletim sistemini güncel tutmak önemlidir. Bunu yapmak, en son performans güncellemelerinin yanı sıra en son güvenlik düzeltmelerine sahip olmanızı sağlar.
  • Bir reklam engelleyici yükleyin . İPad’iniz web’de gezinirken öncelikle yavaşlıyorsa, ancak internet hızınız iyiyse, ziyaret ettiğiniz sayfalar olabilir. Bir web sayfasında ne kadar çok reklam varsa, sayfanın yüklenmesi o kadar uzun sürer. Reklam engelleyiciler, reklamların web sayfalarına yüklenmesini engelleyerek web sayfalarının Safari’de daha hızlı yüklenmesini sağlar.
  • Arka Planda Uygulama Yenileme’yi kapatın . Arka Planda Uygulama Yenileme, uygulamaların, siz onları kullanmadığınız zamanlarda bile içeriklerini yenilemesine olanak tanır. Örneğin, Facebook haber kaynağınız için gönderileri alabilir veya bir haber uygulaması sizin için hazır olmaları için en son makaleleri getirebilir. Sonuç olarak, bu özellik işlem süresini ve internet bant genişliğini alır ve bu da iPad’in biraz daha yavaş çalışmasına neden olabilir.
  • Artık kullanmadığınız uygulamaları silin . iPad’in depolama alanı azsa, cihazda yer açmak bazen performansı iyileştirebilir. iPad’inizde en çok alanı hangi uygulamaların kullandığını görmek için Ayarlar > Genel > iPad Depolama’yı seçin . Burada, iPad’de yüklü olan tüm uygulamaları, her birini en son ne zaman kullandığınızı ve her birinin ne kadar yer kapladığını görüntüleyebilirsiniz. Uygulamaya dokunup ardından Uygulamayı Sil ‘i seçerek kullanmadığınız uygulamaları silin .

Yer açmak için (bu uygulamalar için dosyalarınızı ve verilerinizi korurken) iPadOS’i nadiren kullanılan uygulamaları otomatik olarak kaldıracak şekilde de ayarlayabilirsiniz. Bunu yapmak için Ayarlar > Genel > iPad Depolama’yı seçin, ardından Kullanılmayan Uygulamaları Boşalt’ın yanındaki Etkinleştir’i seçin .

Düşüncelerinizi ve becerilerinizi, deneyimlerinizi, yorum kısmında paylaşarak, katkı sağlayabilirsiniz. bilgi her zaman paylaşarak genişler.

Editör Yazar

admin

Can Kamacı, bir çok konuda bilgi birikimini aktarma amacı ile kurulmuş bir blog sayfası ve sayfalarında, içerik geliştirici.
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Süpriz
Süpriz
0 %

İçerik Puanlaması

5 Puan
0%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir