0 0
Okuma Süresü:4 Dakika, 28 Saniye

Yüz yıkama, cildi temizlemeye, arındırmaya ve detoks yapmaya yardımcı olduğu için günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Bazı yıkamalar için yüz bir kişisel bakım zamanı olabilirken, diğerleri için bir görev olabilir. Her iki durumda da, temizlikten kaçış yoktur. Ayrıca, yüzü temizlemek için yüz yıkama suyu kullanmak, yüzü sadece suyla yıkamaktan çok farklıdır. Bir yüz yıkama sadece safsızlıkları uzak tutmakla kalmaz, birçok faydası vardır.

Ayrıca akne, sivilce, geniş gözenekler, sebum üretimi gibi cilt sorunlarının tedavisine yardımcı olan çeşitli yüz yıkama ürünleri mevcuttur. Ayrıca, her cilt tipi için, dolgun ve sağlıklı bir cilt sunmak için boşluğu dolduran farklı bir yüz yıkama ürünü vardır . . Hala arınmanın abartılmış bir süreç olduğunu düşünüyorsanız, onu neyin bu kadar önemli yaptığını anlamamıza izin verin.

Temizliği bu kadar önemli yapan nedir?

Temizlik neredeyse 1-2 dakika sürmesine rağmen, bazı insanlar hala bunu atlamak için bir sebep buluyor. Bazen yüzün yıkanmaması ciddi cilt sorunlarına neden olabilir. İşte temizliği bu kadar önemli yapan şey-

Birikmeyi Kaldırır

Yüzü yıkamanın en önemli yönlerinden biri, birikmeyi gidermeye yardımcı olmasıdır. Bu birikme aşırı yağ, kir, toz ve safsızlıklar şeklinde olabilir. Bu ekstra tabakayı çıkarmak, sağlıklı cildi korumak için çok önemlidir. Ayrıca, birikintilerin giderilmesi doğal olarak parlak bir cilt ortaya çıkarır.

Cildi temiz ve tazelenmiş yapar

Yüzün düzenli olarak temizlenmesi, cildin temiz ve taze olmasını sağlar. Ölü cilt hücrelerini yok ederek ve nefes almasını sağlayarak cildi gençleştirir. Dermatologlar, yüzün günde iki kez yıkanmasını tavsiye eder, böylece gün boyunca yüze yapışan tüm kirlilikler yıkanır.

Aşırı yağ salgısını kontrol eder

Daha önce de tartıştığımız gibi, her cilt tipi ve her cilt sorunu için bir yüz yıkama vardır. Fazla yağın salgılanması, özellikle akneye yatkın cilde sahip kişiler için gerekli bir unsurdur. Yağ kontrollü veya akne önleyici yüz yıkama jeli kullanmak cilt tahrişini ve hastalıkları önler.

Cilt nemini teşvik eder

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki cilt nemsiz kalırsa dokulu  , yetersiz beslenmiş ve solgun hale gelebilir. Yüzünüzü yıkamaktan ödün veriyorsanız, etkili bir nemlendirici uygulamak yeterli değildir. Bu, cilt tipinizden bağımsız olarak herkesin nemlendirici bir yüz yıkamaya yatırım yapması için gizli bir mantradır.

Cildin doğal nemini korur:

Bir yüz yıkamanın bileşenleri cilt için zorunludur. Nemlendirici bir yüz yıkamayı seçmek, cildin doğal nemini sıyırmasını önler. Ayrıca düzenli olarak yüz temizliği yapıldığında cildin pH seviyesi kontrol altına alınır.

Yüzünüzü nasıl düzgün bir şekilde yıkarsınız?

Yüz yıkamak dikkatsizce yapılamayan bir ritüeldir. Yüz derisi hassastır, bu nedenle ekstra dikkat gerektirir. Yüzünüzü düzgün bir şekilde yıkamanın kilit noktalarında size yol göstermek için buradayız.

Yüzünüzü yıkayın

Yüz yıkama ürünü satın almanın sorunlarınızı çözeceğini mi düşündünüz? İyi değil! Çünkü her yüz yıkamanın kendine göre gereksinimleri vardır. Su sıcaklığının resme girdiği yer burasıdır. Bazı yüz yıkamaları, temizlik için ılık su kullanmanızı gerektirirken, diğerleri soğuk su kullanmanızı gerektirir. Bu nedenle, talimatları okumak sizi kurtarabilir.

Arınma sürecinin tadını çıkarın

Temizlik zaman alıcı bir faaliyettir. Çabuk bitirip sonra yüz yıkamanın yakışmadığını şikayet etmemek gerekir. Yüz yıkamaya masaj yapmak için her zaman yeterli zaman ayırın. Bu, cildi daha net hale getirmek için derindeki kirleri giderir. Yüz yıkamadaki aktif bileşenlerin endişe üzerinde çalışmaya başlaması 50-60 saniye sürer.

Yüzünüzü günde sadece iki kez yıkayın

Unutulmaması gereken bir diğer nokta da cilt sağlığını olumsuz etkileyeceği için yüzü aşırı yıkamaktan kaçınmaktır. Bir yüz yıkama ürünü kullanıldığında genellikle aşırı yıkama, cildin esansiyel yağının soyulmasına neden olabilir. Cildin doğal pH seviyesini düşürür ve kurumasına neden olabilir. Yüzü günde iki kez yıkamak herkes için fazlasıyla yeterlidir. Yine de yüzünüzü sadece suyla yıkamak cildi etkilemez.

Yüz yıkamanın bu faydalarını biliyor musunuz?

Yüz yıkamanın bazı yaygın avantajlarının farkında olmalısınız. Bununla birlikte, kuyrukta kesinlikle akıllara durgunluk veren birkaç fayda daha var. Bunlar yüz yıkamanın beş şaşırtıcı faydası.

Ürünün etkinliğini artırır

Yüzünü düzenli olarak yıkayan biri, yıkamadığı zaman farkı açıkça anlayabilir. Cilt bakım rejiminde ilk sırada temizlik gelir. Temiz bir yüz, herhangi bir ürünün çalışması için düzgün bir yüzey sunar. Bir cilt bakımı rutini yapıyor veya makyaj yapıyor olabilirsiniz, derinlemesine temizlik, ürünlerin daha derine nüfuz etmesini sağlar ve etkili bir şekilde performans göstermelerini sağlar.  

Gözenek boyutunu yönetir

Yüzlerinde geniş gözenekler olan insanlar, makyajla nasıl göründükleriyle çok ilgilenirler. Bu nedenle, pahalı gözenek küçültücü astarlara ve fondötenlere yatırım yaparlar. Doğru yüz yıkama suyunu kullanmanın gözenek boyutunu yönetmeye de yardımcı olabileceğini çok az biliyorlar. Derinlemesine temizlik için yüz yıkamanın kullanılması gözeneklerin küçülmesine neden olur ve aynı zamanda tıkanmasını da önler.

Cilt dokusunu pürüzsüzleştirir

Cildimiz her gün sarhoş edici bir ortama ve cildimizi ciddi şekilde etkileyen kirliliğe maruz kalıyor. Çift temizlik, temiz cildi korumanın mükemmel bir yoludur. Ek olarak, cildinizdeki bu fazla tabakayı soyduğunuzda; Pürüzsüz bir cilt dokusu istiyorsunuz. 

Gereksiz kaşıntı ve kızarıklığı uzak tutar

İnsanlar genellikle yüzdeki gereksiz kaşınma ve kızarıklıktan şikayet ederler ancak asıl nedene ulaşamazlar. Çoğu durumda, yüzümüzü yıkamayı atlayıp kirlerin birikmesine izin verdiğimizde cilt hastalıkları olasılığı artar.

Kan dolaşımını artırır

Yüzü yıkarken dairesel hareketlerle masaj yapmak kan dolaşımını hızlandırır. Bu, sağlıklı ve mikroplardan ve safsızlıklardan arınmış, esnek görünen bir yüzle sonuçlanır.

Özetle:
Sağlıklı görünen bir cildi korumak için yüzü iyice temizlemek çok önemlidir. Temiz bir yüz, herhangi bir cilt bakımı veya makyaj ürünü uygulamak için en iyi yüzeydir. Bir yüz yıkamanın faydaları, hayal edebileceğinizden çok daha fazladır. Cildinize getirdiği dakika değişikliklerinin kalıcı bir etkisi vardır. Yani, yüzünü yıkamayı ihmal edersen, şimdi neden yapmaman gerektiğini biliyorsun.

Mutlu
Mutlu
0 %
Sad
Üzgün
0 %
Excited
Heyecanlı
0 %
Sleepy
Uykulu
0 %
Angry
Sinirli
0 %
Surprise
Sürpriz
0 %

Ortalama puanı

5 Yıldız
0%
4 Yıldız
0%
3 Yıldız
0%
2 Yıldız
0%
1 Yıldız
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir